Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kaip tolygiai įdegti

Kaip tolygiai įdegti, kai neturi laiko degintis?

Vasarą svajojame apie dailų auksinį įdegį, tačiau ką daryti, jei iki atostogų dar reikia kiek palūkėti arba daugybę laiko praleidžiame patalpose?

Žinoma, galima mėgautis dirbtiniais saulės spinduliais soliariume arba išbandyti savaiminį įdegį. Kaip iš tiesų veikia savaiminio įdegio priemonės ir kaip „nenusvilti“ naudojant atspalvį suteikiančius kremus, pasakoja „Dove“ prekės ženklo atstovė Evita Meiere.

Pasak jos, savaiminio įdegio ar palaipsniui atspalvį suteikiančių priemonių poveikis nėra toks pats kaip saulės ar ultravioletinius spindulius skleidžiančių lempų. „Mūsų oda reaguoja į ultravioletinius spindulius, kuriuos, visų pirma, skleidžia saulė. Veikiant šiems spinduliams odoje suaktyvėja melanino – atspalvį jai suteikiančio pigmento, gamyba ir oda paruduoja. Deja, įdegis – tai ne vien puošmena, bet ir apsauginė odos reakcija į kenksmingus saulės spindulius“, – pastebi E. Meiere.

Anot jos, kitaip nei ultravioletiniai spinduliai, savaiminio įdegio priemonės reaguoja su odoje esančiomis amino rūgštimis, todėl ji patamsėja ir įgauna įdegiui būdingą rusvą atspalvį. Savaiminio įdegio priemonėms nereikalingi UV spinduliai, todėl odai nekeliamas žalingas jų poveikis.

„Vis tik, kartais moterys numoja ranka į savaiminio įdegio priemones, esą jas sudėtinga naudoti, o ne gana to, tai atima laiko. Iš tiesų, šiandien savaiminio įdegio priemonių pasiūla didžiulė tad pirmiausia reikia pasirinkti sau tinkamą produktą, kurį būtų paprasta ir patogu naudoti“, – sako specialistė. Pasak jos, kai kurios moterys naudoja vos per kelias minutes įdegį suteikiančius kremus, tačiau dauguma mieliau renkasi palaipsniui atspalvį suteikiančius losjonus. „Tokie losjonai veikia lėčiau, o norimą atspalvį padeda pasiekti per kelias dienas. Įdegiui ryškėjant palaipsniui – mažesnė tikimybė, jog dėl netolygiai ištepto kremo odą nusės tamsesnės dėmės, todėl juos paprasta naudoti ir neturint įgūdžių“, – pataria E. Meiere.

Anot jos, šiandien nesunku rasti ir tokią savaiminio įdegio priemonę, kurią naudojant užtrunkama ne ilgiau nei naudojant įprastą kūno losjoną. „Didėjant gyvenimo tempui moterys vis dažniau ieško laiką taupančių ir paprastų grožio sprendimų, todėl renkasi daugiafunkcines kūno ar plaukų priežiūros priemones.

Beje, savaiminio įdegio losjonas yra puikus pagalbininkas, siekiant ilgiau išsaugoti ir atostogų įdegį. „Mūsų oda nuolat atsinaujina, todėl laikui bėgant saulės nurusvintas odos paviršius išblunka. Kad daili rusva spalva išliktų ilgiau, taip pat galima rinktis savaiminio įdegį suteikiančių dalelių turinčias kūno priežiūros priemones. Žinoma, toks įdegis neišliks amžinai, tačiau akį džiugins bent iki rudens“, – pastebi atstovė.

Tiesa, prieš pradedant naudoti atspalvį suteikiantį losjoną ar kremą, būtina tam pasiruošti. Kad įdegis būtų tolygesnis, prieš naudojant savaiminio įdegio priemones rekomenduojama odą nušveisti šveitikliu. Taip pašalinamos nebegyvos odos ląstelės, todėl produktas lengviau įsigeria į odą ir suteikia jai tolygų atspalvį.

Be to, spalvos pigmentai lengviau įsigeria į sausesnes odos vietas, todėl kartais sausesnė alkūnių ar kelių oda „įdega“ tamsiau. Dėl to prieš pradedant naudoti atspalvį suteikiantį kremą ar losjoną, patariama odą palepinti drėkinančia ir maitinančia priemone. E. Meiere pastebi, jog dažnai manoma, kad savaiminio įdegio priemonės dar labiau sausina odą, tačiau tai būdinga anaiptol ne visiems losjonams.

„Skirdami ypatingą dėmesį odos puoselėjimui ir drėkinimui, tai suteikėme ir savo savaiminio įdegį suteikiančiam losjonui. Jis giliai maitina odą, palaipsniui suteikdamas jai tolygų vasariško įdegio atspalvį“, – sako E. Meiere. Pasak jos, renkantis savaiminio įdegio priemonę svarbu atsižvelgti ir į savo odos tipą. Itin šviesiai odai rekomenduojama rinktis šviesesnį įdegį suteikiančias priemones – taip įdegis atrodys natūraliai. Turinčios natūraliai tamsesnę odą gali rinktis vidutinį ar tamsesnį atspalvį.

Mano išsaugoti straipsniai