Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kirpėjo patarimai norinčioms atgaivinti ir sustiprinti plaukus(UŽDUOK KLAUSIMĄ)
Plaukai

Kirpėjo patarimai norinčioms atgaivinti ir sustiprinti plaukus(UŽDUOK KLAUSIMĄ)

Jeigu deimantai – geriausi mergaičių draugai, tai geriausias mergaičių gelbėtojas yra kirpėjas. Juk niekas nesuteikia tiek pasitikėjimo savimi, kiek nauja puikiai tau tinkanti šukuosena.

Tačiau jei plaukai suskilinėję, praradę spalvą ir spindesį, net ir madingiausias kirpimas nepadės. Todėl labai svarbu nuolat plaukais rūpintis, lepinti juos kaukėmis ir vitaminais iš vidaus.

Salono „YURY“ meistras Ridas Štūras jau ne vienerius metus klaidžioja po „plaukų džiungles“: savo klientėms jis kuria išskirtines šukuosenas, sugeba nauju kirpimu ar dažymu pabrėžti tai, kas kiekvienoje merginoje gražiausia. Nenuostabu, kodėl klientės, vos atsisėdusios į jo kėdę, pradeda atakuoti Ridą klausimais apie plaukų grožį. Juk jis žino visas gražių plaukų paslaptis!

Ridas mielai sutiko atsakyti ir į panele.lt skaitytojų pateiktus klausimus ir pamokyti, kaip rūpintis plaukais rudenį, kad vėstantis oras jiems nekenktų.

1. Neišvengiamai artėja šaltas metų laikas. Tai, žinoma, nemažas iššūkis plaukams. Kaip juos reikėtų prižiūrėti ir lepinti per šalčius?

Ridas: Šaltuoju metų laiku plaukai patiria didesnį stresą, todėl jiems labiau reikia šilumos, mitybos ir apsaugos. Žiemą plaukai dažniau riebaluojasi, juos dažniau plauname. Priežiūra turi atitikti plaukų tipą. Netrinkite galvos per dažnai, nes trenkant pašalinami natūralūs riebalai, kurie saugo plauką. Jei turite galimybę, ištrinkę galvą, įmasažuokite aliejaus arba, išdžiovinę plaukus, perbraukite juos specialiu aliejumi-serumu sausiems ir pažeistiems plaukams. Tinka ir specialios maitinamosios kaukės, kurių galima įsigyti profesionaliose plaukų priežiūros vietose.

2. Kaip paspartinti plaukų augimą? Ar yra specialių priemonių ar metodų?

Ridas: Pagrindinis ir labai veiksmingas būdas – kiekvieną vakarą masažuoti galvos odą. Šukuokite plaukus įvairiomis kryptimis, tai suaktyvina kraujotaką ir padeda greičiau augti plaukams. Nenaudokite stipriai veržiančių gumyčių, segtukų. Jei turite susisegti plaukus, darykite tai švelniai, neveržkite plaukų. Per daug įtempti plaukai yra prasčiau aprūpinami visomis medžiagomis, taip stabdomas jų augimas. Tai pat nepamirškite naudoti šampūno, kondicionieriaus ir plaukų kaukės tinkančios būtent jūsų plaukų tipui. Jei plaukai slenka ar lėtai auga vaistinėse galima specialių plaukams skirtų maisto papildų, tiesa, juos vartoti reikia ne mažiau nei pusmetį.

3. Daugelis merginų mieliau renkasi plaukų dažus, o ne natūralumą. Ką reikėtų žinoti prieš dažant plaukus?

Ridas: Yra būtų dažyti plaukus juos puoselėjant. Jeigu plaukai sveiki ir nedažyti cheminiais dažais, galima sėkmingai eksperimentuoti su augaliniais. Natūralūs pigmentai suteikia plaukams švelnų ir subtilų atspalvį. Jais galite paryškinti natūralią plaukų spalvą ir suteikti jiems auksinius, šiltus rudus arba rausvus tonus. Bet natūralūs dažai nėra labai atsparūs aplinkos poveikiui ir trumpiau laikosi.

Dažymas augaliniais dažais naudingas plaukams – rišamosios medžiagos, kurių yra natūraliame pigmente, stiprina plauko raginį sluoksnį. Po dažymo plaukai sveikai žvilga, juos lengva iššukuoti. Augdami natūraliais dažais nudažyti plaukai nesukelia spalvų skirtumo problemų, nes jos švelnesnės.

Augaliniai dažai tinka ne visada, ypač jeigu plaukai ilgą laiką buvo dažomi sintetiniais pigmentais, paveikti juos augaliniais dažais gali būti keblu. Paprasčiausia, kai natūrali plaukų spalva buvo tik truputį pašviesinta arba patamsinta, nualintus plaukus dažyti raudonais tonais reikėtų ypač atsargiai – pažeisti plaukų galiukai gali pasidaryti per ryškūs, augaliniais dažais neįmanoma plaukų pašviesinti – tam reikia cheminės oksiduojančios medžiagos.

4. Ar dažnai reikia keisti šampūną? Ar plaukai greitai pripranta prie vienos rūšies priemonių?

Ridas:  Atrodo, pagaliau radote šampūną, kuris puikiai tinka jūsų plaukams, tačiau jo poveikis ilgainiui dingsta. Gali būti, kad jūsų plaukus išvargino tam tikri šampūno ar kondicionieriaus ingredientai. Pavyzdžiui, silikonai, kurie paverčia plaukus švelnesniais ir labiau spindinčiais, ilgainiui kaupiasi ant plaukų ir sudaro sluoksnį, per kurį į plauką negali patekti drėgmė. Todėl plaukas pradeda silpti ir sausėti. Taip pat gali būti, kad jūsų šampūne yra kitų medžiagų, kurios kenkia plaukams ir ilgainiui naudojant pasireiškė jų poveikis. Vienas iš tokių ingredientų yra alkoholis, kuris taip pat silpnina ir sausina plaukus arba aštrus ploviklis  natrio laurilo sulfatas.Koks geriausias sprendimas? Pakeisti ir pasirinkti visai kitokios sudėties šampūną. Jei jūsų įprastiniame šampūne yra silikonų, alkoholio, natrio laurilo sulfato, naujame šių ingredientų neturėtų būti. Taip pat galite išbandyti specialius šampūnus, kurie valo ant plaukų susikaupusias priemones. Jais reikia plauti plaukus vieną-du kartus per mėnesį.

5. Pradėjo smarkiai slinkti plaukai, ypač po to, kai juos pradėjau dažyti. Kokias priemones reikėtų rinktis, kad tai sustabdyčiau?

Ridas: Dažymas neturi įtakos plaukų slinkimui tik lūžinėjimui, kai naudojame per stiprius dažus. Kaip ir minėjau, jei plaukai slenka ar lėtai auga vaistinėse galima įsigyti specialių preparatų ir plaukus stiprinti iš vidaus. Tačiau atminkite, kad tai – ilgas procesas, kuris greitų rezultatų neduos.

Daugiau Rido atsakymų – jau greitai portale panele.lt!

Nori užduoti Ridui klausimą ir tu? Rašyk [-[2]-] !

Mano išsaugoti straipsniai