Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Dehidratuota oda: daugelis merginų net nenumano

Dehidratuota oda: daugelis merginų net nenumano, kaip jų odai trūksta drėgmės

Dehidratuota oda – viena iš aktualiausia tema skirtingais sezonais. Dauguma žmonių susiduria su šia problema. Tačiau ne visada supranta kodėl tai įvyksta.

Drėgmė yra būtina odos gyvybinėms funkcijoms palaikyti, kadangi mūsų oda atlieka daugiausia funkcijų, kurios yra gan reikšmingos mūsų organizmui. Nustatyta, kad kasdien per odą išgaruoja apie 0.5 litro vandens, o odos dehidratacija įvyksta tuomet, kai žmogaus oda praranda daugiau nei 0.5 litro vandens. Oda gali būti dehidratuota ir žmogui, kuris turi ir riebią, mišrią, normalią ar net sausą odos tipą. Vis dėlto jei žmogus jaučia, kad jo oda tapo: šiurkšti, šerpetoja, mažiau švyti, nusiprausus jaučiasi tempimas, jautresnė, atsirado smulkių raukšlelių – tai reiškia, oda pradėjo dehidratuoti. Kitaip tariant, mūsų organizmui trūksta vandens. ,,Tačiau tai nėra vienintelis rodiklis, odos dehidratacija gali lemti ir aplinkos sąlygos, gyvenimo būdas, netinkama kosmetika, hormoninės sistemų pokyčiai” – teigia kosmetologė Olivia Paterson.

Olivia Paterson
Olivia Paterson
Asm. albumas

Kai oda negauna vandens, ji nebeatlieka savo pagrindinių funkcijų: negali apsaugoti organizmo ir padėti jam prisitaikyti prie aplinkos pokyčių. Odos dehidratacija gali sukelti įvairių odos problemų. Dehidratuojant pažeidžiamas apsauginis odos barjeras: ji tampa pralaidi bakterijoms, sulėtėja odos atsinaujinimas, sutrinka kolageno gamyba, praranda stangrumą bei elastingumą, atsiranda smulkių raukšlelių. Tokia oda būtina rūpintis. Pirmiausia reikia drėkinti organizmą iš vidaus ir gerti pakankamai vandens. Taip pat naudoti kosmetologės paskirtas priemonės, kuri intensyviai drėkintų, gerintų odos būklę ir tuo pačiu metu apsaugo nuo drėgmės praradimo.

Geras specialistas žino, kad drėkinimas turi būti teisingas, parinktas pagal odos tipą ir esamą būklę. Pavyzdžiui, jei oda plona, riebalinis sluoksnis pažeistas, tačiau epiderminis barjeras normalus, klientas jaus tempimą nusiplovus veidą, bet oda nereaguos į išorinius dirgiklius (temperatūros pokyčius, sausą orą). Tokiai odai rekomenduotinos priemonės sočiųjų rūgščių ir vašku pagrindu, kurios padės sukurti apsauginę plėvele bei paskatins lipidų gamybą. O jei oda sausa ir jautri, epiderminis barjeras pažeistas, sočiųjų rūgščių sudaryta plėvelė, sulaikanti drėgmę, atvirkščiai stabdys ląstelių regeneracijos procesus. Tokiam odos tipui reikalingos nesočiosiomis rūgštimis, keramidais, aminorūgštimis ir polisacharidais prisotinti preparatai, kurie padės atstatyti epiderminį barjerą. Odos drėkinimą reikia pradėti nuo epiderminio barjero vientisumo atstatymo bei drėgmės lygio epidermyje optimizavimo.

Oda, vanduo
Oda, vanduo
Shutterstock

Gilesniam biologiškų aktyvių medžiagų komponentų įvedimui naudojama jonoforezė. Jonoforezės metu ant odos tepami jonizuoti kosmetiniai preparatai, kurių veiksmingiems komponentams, veikiamiems išorinio elektros lauko, suteikiama galimybė patekti į 1 cm gylį ar net ultragarsas, kuriuo galime įvesti biologiškai aktyvias medžiagas iki 3cm gylio. To pasekoje pasiekiami greitesni ir ilgalaikiai rezultatai, aktyvizuojama kraujotaka, medžiagų apykaita, vystančios odos ląstelės gauna trūkstamų ir maitinamųjų medžiagų, o svarbiausia gauna gilų odos drėkinimą. Tačiau nepamirškime atliekant aparatinius įvedimus reikėtų pereiti kursą: 1 karta per savaite, 6-10 procedūrų, priklausomai nuo odos būklės.

Puikių rezultatų pasiekiama injekcinių procedūrų pagalba. Tiesiogiai įvedamos aminorūgštys, polisacharidai, kolageno ir elastino hidrolizatai, hialurono rūgštis. Biorevitalizacija hialurono rūgštimi – tai viena iš injekcinių procedūrų, kurios metu naudojamas intraderminis hialurono rūgšties preparatų įvedimo būdas. Būtent ši procedūra puikiai pritraukia drėgmę ir atsako už odos grožį ir sveikatą ląstelių lygmenyje. Šios procedūros dėka per trumpą laiką oda prisotinama drėgme. Taip pat – mezoterapija, tai paprasta ir veiksminga procedūra, kurios metu mikroinjekcijų pagalba į paviršinius ir vidurinius odos sluoksnius lokaliai yra įvedamos biologiškos aktyvios medžiagos. Preparatų sudėtyje yra įvairių preparato mišinių, o vienas iš jų yra hialuro rūgštis, kurio dėka oda taip pat yra prisotinama drėgme.

Taip pat puikiai veikia rankomis atliekamas klasikinis veido masažas papildomas intensyvaus poveikio priemonėmis (serumais, ampulėmis) bei kaukėmis.

Mano išsaugoti straipsniai