Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
eurokos švenčia jubiliejų
eurokos nuotraukų spausdinimas

Svarbi priežastis, kodėl draudžiama perdovanoti nenaudojamą kosmetiką

Betvarkant vonios lentynas netikėtai radote prieš metus švenčių proga gautą ir visai užmirštą veido kremą? O gal savo nebenaudojamą kosmetiką nusprendėte perleisti draugei? Abiejais atvejais, vertėtų pagalvoti, ar nepadarysite „meškos” paslaugos savo ar draugės veido odai, o galbūt ir bendrai savijautai.

Pasak specialistų, daugelis žmonių, naudojančių įvairias kosmetikos priemones vis dar nežino, kad kiekviena veido, kūno priežiūros produkcija ir dekoratyvinė kosmetika turi savo galiojimo laiką, kuriam pasibaigus prekė gali ne tik prarasti savo veiksmingasias savybes, o galbūt ir sukelti rimtų alerginių reakcijų.

„Visi kosmetikos produktai privalo turėti minimalaus tinkamumo termino datą. Jeigu jo nėra, vadinasi, produkto ženklinimas neatitinka reikalavimų. Tokiu atveju prieš vertėtų pasidomėti produkto kilme ir gamintoju. Dažnai kalbantis su merginomis apie kosmetiką, jos naudojimą, paaiškėja, kad bent pusė jų niekada nėra girdėjusios apie tai, kad kiekvienoje kosmetikos prekės etiketėje yra specialus ženklelis — apvalios kremo pakuotės su dangteliu simbolis bei skaičius, nurodantis, kiek laiko nuo atidarymo šis produktas galioja. Galiojimo laikas gali būti išreikštas ir sakiniu „geriausias naudoti iki“, — pasakoja natūralios kosmetikos gamintoja Ivona Brusokienė. Pasak jos, natūrali kosmetika paprastai turi trumpesnį galiojimo laiką, kuris gali svyruoti nuo kelių mėnesių iki metų. 

Ivona Brusokienė
Ivona Brusokienė
Asm. albumas

Visgi, produkcijos efektyvumui įtaką daro ne tik gamintojo nuorodos: „jei produktą nurodyta laikyti šaldytuve, o jis laikomas lentynoje priešais saulę, produktas gali sugesti ir greičiau, nei nurodyta etiketėje. Tas pats nutiks ir tada, jeigu į kremą kišime šlapius, nešvarius pirštus”, — teigia „Spalvotų Kvapų” parduotuvės įkūrėja. Anot specialistės, kosmetikos prekių galiojimo laikui įtaką daro ir gaminio sudėtis, kuria domisi tikrai ne kiekvienas pirkėjas. „Veido kremai, kurių sudėtyje yra aliejai ar sviestai, tačiau nėra vandens, galioja ilgiau, nes aliejinėje fazėje nesidaugina bakterijos ir nereikia jokių konservantų, norint chemiškai galiojimo laiką pratęsti”. Jeigu norite išsirinkti veido priežiūros priemonę, kuri išliks efektyvi net ir besibaigiant galiojimo laikui, verta atkreipti dėmesį ir į jos tarą. „Mūsų veido priežiūros linijos produktai pakuojami į „save konservuojančią” tarą — tamsintą specialios technologijos stiklą dvigubu dugnu — tai leidžia produktu ilgiau išlikti šviežiam nei įprastinėje plastiko pakuotėje”, — pasakoja I.Brusokienė. 

Prieššventinis laikotarpis — puiki proga savo kosmetikos produkcijos „inventorizacijai”: kritiškai įvertinkite savo ilgai naudojamas priemones, atkreipkite dėmesį į jų konsistenciją ir kvapą, įsitikinkite, kad produkcija nealergizuoja odos — tai galite padaryti užtepę kosmetikos priemonę ant mažo odos plotelio.

Mano išsaugoti straipsniai