Esant dabartinei situacijai pasaulyje, kai bet kada gali būti apribotas lankymasis sporto klubuose, pravartu pagalvoti apie tai, kaip išlikti fiziškai aktyviam savarankiškai. Ką daryti, jei norite sportuoti savarankiškai, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Atsigręžkite į nuolatinį savo palydovą – išmanųjį telefoną, kuris ne tik seks jūsų fizinės veiklos pasiekimus, tačiau ir pateiks įvairių pasiūlymų, kaip galėtų atrodyti jūsų dienos sporto programa. Liks tik išsirinkti ir pradėti veikti.
Rytą pradėkite nuo ramios mankštos
Nėra netinkamo laiko sportui. Tad kodėl nepabandžius sportuoti vos prabudus? Nors daugeliui žmonių atsikelti iš lovos anksčiau būna sunku, tačiau skyrus dvidešimt minučių sportui ryte, dieną praleisite kur kas darbingiau. Nebūtina bėgioti – puikiu pasirinkimu gali tapti ir paprasta mankšta. Tam, kad puikiai pradėtumėte dieną, galima atlikti tempimo pratimus, jogos arba pilateso treniruotę. Tai suteiks daugiau energijos ir pagerins nuotaiką.
Jei nežinote, kokius pratimus atlikti, pasikliaukite savo išmaniuoju įrenginiu ir jame jau integruotomis sveikatingumo programėlėmis. Viena iš tokių – „Samsung“ telefonuose esanti „Samsung Health“ aplikacija, kurioje galima rinktis iš daugybės mankštų pasirinkimų. Sportuoti su telefonu itin patogu – sveikatingumo programėlė pademonstruos pratimus, o pavyzdžiui, „Galaxy Note20“ išmaniojo didelis ekranas užtikrins, kad juos sekti būtų patogu. Jei išmanaus įrenginio ekrano nepakanka, galima pasinaudoti „Samsung DeX“ funkcija, su kuria telefono vaizdą galima perkelti į televizorių.
Dienai rinkitės pasivaikščiojimą arba pratimus ant kėdės
Daugybė darbuotojų visą darbo dieną praleidžia sėdėdami, o tai ilgainiui atneša sveikatos problemas, kurios gali pasireikšti širdies ligomis, viršsvoriu, diabetu ar kraujo apytakos problemomis. Jei dalį savo pietų pertraukos skirtumėte lengvam sportui ar mankštai, tai galėtų padėti išvengti daugybės sveikatos sutrikimų, sumažinti stresą, padidinti koncentraciją ir prablaškyti mintis.
Jei jūsų ofisas turi sporto erdvę – pasinaudokite ja, tačiau jei pritaikytos infrastruktūros nėra – improvizuokite su po ranka turimais daiktais. Tam tikrose fizinį aktyvumą sekančiose programėlėse galima pasirinkti trumpą mankštą, kuriai reikės tik kėdės. Atlikę keletą lengvų pratimų išjudinsite ilgai toje pačioje pozoje buvusį kūną. Taip pat galite rinktis ir trumpą pasivaikščiojimą, į kurį nepamirškite pasiimti išmanaus telefono – jis ne tik suskaičiuos nueitų žingsnių kiekį, tačiau kartu padės prablaškyti mintis kartu su jūsų mėgstama muzika, kuri pakels ūpą visai likusiai dienai.
Vakare – efektyvi, kalorijas deginanti treniruotė
Sportas vakare tinkamesnis intensyvioms treniruotėms, nes organizmui nebūtina prasibudinti, be to, nereikia skubėti, todėl galima daugiau laiko skirti apšilimui. Pasirinkite jums priimtiną sporto rūšį – tai gali būti bėgimas arba intensyvios įvairių raumenų grupių treniruotės. Šiuo atveju vėlgi nedvejokite naudotis ir sveikatai skirtų programėlių teikiamais privalumais – pabaigus bėgimą aplikacija pateiks jūsų treniruotės statistiką apie nubėgtus kilometrus ir sudegintas kalorijas.
Telefonas bėgiojant pasitarnaus ir bandant atrasti naujus maršrutus – įsijunkite žemėlapius ir išsirinkite vaizdingą maršrutą bėgant pamiške, o pamatę įstabaus grožio saulėlydį užfiksuokite jį su savo išmanaus įrenginio kamera. Jei lauke blogas oras – rinkitės treniruotes namuose. Tarkime, jau anksčiau minėtoje programėlėje apstu įvairioms raumenų grupėms pritaikytų treniruočių, todėl galima rinktis, kam didesnį dėmesį skirsite tądien: pilvui, kojoms, o galbūt visam kūnui.
Po intensyvios treniruotės atsipalaiduokite su trumpa meditacija, o po jos – išmaniojo telefono ekrane apžvelkite savo dienos sporto statistiką, kad galėtumėte stebėti savo progresą. Fiziškai aktyvus gyvenimo būdas padės pagerinti miego kokybę, sumažinti stresą bei padės išlaikyti geras kūno formas.