Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Plaukų tiesinimas keratinu
kodėl verta tiesinti keratinu

Plaukų tiesinimas keratinu: 5 minusai ir 5 pliusai

Garbanotų, šiurkščių ir nepaklusnių plaukų savininkės pritars – niekas labiau ryte neerzina, nei į visas puses pasišiaušę plaukai.

Ypač, kai reikia skubėti. Tiesinantys šampūnai, plaukų aliejus ir kasdien naudojamos tiesinimo žnyplės šią grožio rutiną gerokai palengvina, tačiau plaukams tokios procedūros gyvybingumo neprideda. „Ellips Lietuva“ klausia 10 metų patirtį grožio pramonėje skaičiuojančios ir kolegų profesionalų dėl patirties itin vertinamos Rūtos Rekašienės… Ką daryti, kai norisi lygių ir glotnių plaukų ilgesniam laikui, tačiau plaukų sveikata – prioritetas?

Rūta Rekašienė
Rūta Rekašienė
Organizatorių archyvas

Kuo skiriasi „braziliškas“ ir „japoniškas“ plaukų tiesinimas?

„Kai norisi tiesių plaukų kasdien jų nežalojant karštomis plaukų formavimo žnyplėmis, geriausia išeitis – profesionalus plaukų tiesinimas keratinu. Grožio pramonėje ši procedūra – jokia naujovė. Tačiau svarbu pasirinkti savo plaukų tipui tinkamiausią, kad rezultatas džiugintų ilgiau“, – sako plaukų tiesinimo profesionalė R. Rekašienė.

Pasak specialistės, yra du būdai profesionaliomis priemonėmis ištiesinti plaukus. Vienas yra ilgalaikis ir „stiprus“, vadinamasis „japoniškas“ plaukų tiesinimas. Kai norimam rezultatui išgauti naudojamos cheminės priemonės; kitas – „braziliškas“ – draugiškesnis plaukui, kai tiesinimui naudojamas keratinas. Tiesa, po pastarosios procedūros rezultatas džiugins trumpiau – 2-5 mėn. Tačiau keratinas plovimo metu palaipsniui pasišalins iš plaukų, o ne nuaugs, kaip po cheminio tiesinimo, todėl plaukai atrodys natūraliau.

„Žinoma, kaip ir kiekvienas žmogus, taip ir plauko savybės yra individualios, todėl vieni tiesiais plaukais gali mėgautis ilgiau nei kiti. Taip pat svarbu ir anksčiau darytos procedūros bei kasdienės plaukų priežiūros ritualai. Geriausias rezultatas gaunamas, kai plaukai iki tol nebuvo balinti ar kitaip stipriai pažeisti.

Tačiau turiu pripažinti, kad ne mažesnį vaidmenį vaidina ir specialisto patirtis. Atliekant plaukų tiesinimo procedūrą, svarbios ne tik kokybiškos ir sertifikuotos priemonės. Būtina ir kantrybė, kruopštumas, įgūdžiai bei tinkamas pasiruošimas – išsiklausinėti, kas plaukams buvo daryta iki šiol ir kokio rezultato klientas tikisi. Aš savo klientams visada rekomenduoju „brazilišką“ plaukų tiesinimą, nes mūsų regiono genetikai jis tinkamiausias“, – patirtimi dalijasi R. Rekašienė.

Plaukų tiesinimas keratinu – kaip tai veikia?

Keratinas – tai natūraliai žmogaus kūne gaminamas baltymas. Jo svarbiausia paskirtis yra palaikyti epitelinių audinių vientisumą – būtent todėl jis plačiai naudojamas grožio pramonėje. Pasak R. Rekašienės, kad plaukai būtų tiesesni ir labiau žvilgėtų, jų sruogos suvilgomos specialiu keratino tirpalu. Jis tam tikram laikui pakeičia plauko struktūrą – jį ištiesina. Po šios procedūros ir plaukų suformavimo tiesinimo žnyplėmis plauko tiesumas tarsi „užrakinamas“, todėl besišiaušiantys ar garbanoti plaukai natūraliai atrodo sveikesni ir labiau žvilga. Rezultatas – nuo dviejų iki penkių mėnesių tiesesni plaukai be papildomų pastangų.

„Tiesa, apie šią itin populiarią procedūrą vis dar sklando įvairių mitų, pavyzdžiui, iš savo klienčių esu girdėjusi nuogąstavimą, kad plaukus tiesinant keratinu, naudojamas formaldehidas – preparatas, skirtas balzamuoti mirusius, tad po šios procedūros plaukai nuslinks arba išsivystys vėžys.

Galiu visus nuraminti, kad kokybiškose kosmetikos priemonėse, bent jau „Encanto“, kurias aš naudoju, jokių žalingų medžiagų nėra – tai tik dar vienas mitas.Tiesa, dėl vieno jų – kad keratinu tiesinti plaukus nepatartina blondinėms – galiu užtikrinti, kad viskas atvirkščiai, mat po procedūros šviesūs plaukai gali netekti taip vadinamo „viščiuko gelsvumo“ ir įgauti visų taip trokštamą ir tonuojant plaukus norimą išgauti šaltą atspalvį.

Be to, dauguma moterų manęs su nerimu klausia, ar tiesa, kad procedūros metu tiesinami šlapi plaukai, tad aš visada pabrėžiu, kad plaukų tiesinimo keratinu sėkmės garantas – gerai išdžiovinti plaukai. Dar viena svarbi detalė, kurią turėtų žinoti žilų plaukų savininkės – plaukų tiesinimas keratinu tiesiog joms sutvertas, mat žili plaukai yra storesni, todėl, atliekant šią procedūrą, plaukų pažeidimo rizika yra minimali“, – patirtimi dalijasi. R. Rekašienė.

Viskas labai paprasta

Pasak plaukų grožio specialistės, „braziliško“ plaukų tiesinimo procedūros trukmė – vidutiniškai 2–4 valandos, tačiau laikas į vieną ar kitą pusę gali kisti dėl plaukų apimties, jų ilgio ir būklės. „Kaip ši procedūra atrodo? Plaukus tiesinant „Encanto“ priemonėmis, plaukai išplaunami giliai valančiu šampūnu ir užtepama pirmoji – pagrindinė – priemonė. Plaukai pilnai išdžiovinami ir ištiesinami, tada ta pati rutina pakartojama su kita šios serijos priemone, plaukai vėl išdžiovinami ir suformuojami tiesinimo žnyplėmis. Štai ir viskas. Plaukai išlieka tiesesni iki 5 mėnesių, tačiau norint išlaikyti šį efektą, procedūrą galima kartoti kas 2-3 mėnesius“, – sako R. Rekašienė.

Pasak jos, kadangi kelias dienas po plaukų tiesinimo juose dar vyksta cheminiai procesai, 12 valandų po procedūros su „Encanto“ priemonėmis plaukų negalima šlapinti, rišti į uodegą, sukti sruogų žnyplėmis ar suktukais, naudoti plaukų aksesuarų ir nešioti aptemptų kepurių. Po procedūros su kitomis keratino priemonėmis plaukų negalima šlapinti ir formuoti dieną-dvi. Kitu atveju ant plaukų gali likti spaudymo žymių ir tiesinimo efektas nebebus nepriekaištingas.

„Visgi plonų, nualintų plaukų savininkės turėtų atsakingai įsivertinti – ar tikrai šios procedūros joms reikia. O jeigu jau nusprendė išbandyti, plaukų meistrą turėtų rinktis itin kruopščiai. Jeigu plaukai buvo paveikti daugybės balinimo, kasdienio tiesinimo karštomis žnyplėmis procedūrų, jie tampa itin jautrūs. Tad tik kompetentingas meistras gali įvertinti galimą grėsmę ir parinkti tinkamas apsaugos priemones.

Kitas niuansas – nualinti ir ploni plaukai reikalauja dažnesnių procedūrų ir kruopštesnės priežiūros norint išgauti maksimalų rezultatą. Tad kartais geriau nieko nedaryti ir leisti plaukams atsigauti. Keratinas turi tokią savybę: sveikus plaukus daro sveikesniais, o pažeistus gali dar labiau pažeisti. Todėl verta atminti, kad tai – ne gydomoji, bet kosmetinė procedūra, kuri nespendžia plaukų problemų, tik kuriam laikui jas užmaskuoja. Jeigu plaukai labai pažeisti, pirmiausia rekomenduoju juos atstatyti įvairiomis grožio procedūromis ir tik tada galvoti apie jų tiesinimą keratinu,“ – patarimus dalija R. Rekašienė.

„Ellips Lietuva“ susistemino ir pateikia svarbiausius plaukų tiesinimo procedūros pliusus bei minusus.

Procedūros minusai

·       Pažeisti plaukai

Dažnai kartojamos, nekokybiškos plaukų tiesinimo procedūros gali suardyti plauko struktūrą, tad, užuot džiaugęsi žvilgančiais, tiesiais plaukais, galite būti priversti juos nusikirpti.

·       Garbanojimasis nuo šaknų

Kitas šios procedūros niuansas, apie kurį pagalvojama retai – nuaugusios šaknys. Jeigu ataugusias dažytų plaukų šaknis galima tonuoti ten, kur spalva yra nuaugusi, ataugusių garbanotų plaukų dalies po „japoniško“ tiesinimo taip paprastai ištiesinti nepavyks.

·       Laisvalaikio veiklų apribojimai

Kadangi keratinas yra jautrus chlorui ir sūriam vandeniui, plaukimo treniruotės baseine ar atostogos pajūryje gali sutrumpinti šios procedūros veikimo trukmę. Be to, norėdami išlaikyti plaukus kiek įmanoma ilgiau tiesius, turėsite savo įprastą šampūną ir kondicionierių pakeisti specializuotais – kuriuose nėra druskos (sodium chlorid).

·       Procedūros kaina

Kiekviena kokybiškai atlikta grožio procedūra kainuoja nepigiai – nuo 100 iki 200 Eur, tad iškart derėtų įvertinti būsimas išlaidas. Tiesa, yra pigesnių alternatyvų – kosmetikos priemonių su keratinu, kurias galima namie naudoti kasdien, tačiau jų efektas tęsiasi tik tol, kol naudojamos šios priemonės.

·       Nepatogumas dėl neplautų plaukų

Kadangi ištiesinus plaukus kurį laiką jų trinkti nerekomenduojama, tiems, kurie nemėgsta praleisti nė vienos dienos neplauta galva, tai gali sukelti diskomfortą. Kitas niuansas – kelias dienas po procedūros teks vengti lietingo oro arba su savimi nešiotis didelį skėtį.

Procedūros pliusai

·       Lygūs, žvilgantys plaukai

Keratinas „išlygina“ jungtis plauką sudarančiose ląstelėse, tad plaukai žvilga, mažiau veliasi, yra lengviau šukuojami – taip jie mažiau kasdien žalojami ir mažiau slenka.

·       Greičiau auga

Kadangi pasišiaušę plaukų žvyneliai uždaromi, plaukai po procedūros yra linkę mažiau skilinėti, todėl greičiau auga.

·       Ilgalaikiai rezultatai

Jeigu laikomasi visų plaukų priežiūros specialisto rekomendacijų, o plaukai trenkami tik 2-3 kartus per savaitę, ištiesintų plaukų vaizdas gali džiuginti ilgiau – iki 6 mėn.

·       Plaukai džiūsta greičiau

Pastebima, kad ištiesinti keratinu, plaukai išdžiūsta greičiau, kai kurie teigia – netgi dvigubai.

·       Galima plaukus džiovinti natūraliai

Kadangi plaukų nereikia formuoti džiovintuvu ir žnyplėmis, galima dažniau leisti jiems natūraliai išdžiūti ir nesibaiminti pasišiaušusios ar išsipūtusios šukuosenos. Mažiau poveikio karčiu – sveikesni plaukai. 

Mano išsaugoti straipsniai