Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
5 priežastys

5 priežastys, kodėl merginoms dažniausiai vėluoja mėnesinės

Raudonosios dienos neretai tampa tikru galvos skausmu ne vien dėl užklumpančio PMS. Kai jos nepasirodo, daugelį merginų apima baimė ir dvejonės – juk kažkas su organizmu vyksta NE TAIP. Patariame nusiraminti ir į viską žvelgti kuo paprasčiau. Vis dėlto sutrikus ciklui vizitas pas ginekologą – būtinas!

Tad dėl kokių priežasčių dažniausiai vėluoja mėnesinės?

Reguliarios rutinos pasikeitimai

Pradėjai dirbti naujoje vietoje? Ėmei keltis kitokiu metu? Išvykai atostogų? Organizmui gali pritrūkti laiko prisiderinti prie reguliarios rutinos pokyčių. Jei šiuo metu patirti gyvenimiškus pokyčius, gali būti, jog mėnesinės vėluos, ir net ne vieną savaitę. Būk tam pasiruošusi, o svarbiausia žinok, jog tai natūrali organizmo reakcija.

Stresas

Patiriamos emocijos, ypač stresas gali stipriai paveikti mėnesinių ciklo reguliarumą. Jei dažnai stresuoji, kankina nemiga, nerimas, susijaudinimas ar kitos nemalonios emocijos, organizmas į viską jautriai reaguoja, todėl susitrikdo mėnesinių ciklas. Stenkis kuo mažiau reaguoti į aplinką ir nesinervinti dėl menknekių.

Liga

Jei tuo metu, kai įprastai tau turėtų įvykti ovuliacija, susirgai, procesas gali sulėtėti. Kai vėliau įvyksta ovuliacija, mėnesinės taip pat neišvengiamai vėluoja. Tai taip pat natūrali organizmo reakcija, kuri yra neišvengiama. Patarimas? Saugok save nuo peršalimo ir neleis baciloms kibti prie tavęs.

Svoris

Reikšmingas svorio pasikeitimas – priaugti ar numesti kilogramai – gali drastiškai išbalansuoti ovuliacijos ciklą. Turbūt esi girdėjusi istorijų, kaip badauti pradėjusios merginos nesulaukdavo mėnesinių kelis mėnesius ar net pusmetį… Jei laikaisi griežtų dietų, nesitikėk, jog mėnesinių ciklas bus reguliarus.

Dideli fiziniai krūviai

Kiekvieną dieną po darbo skubi į intensyvias treniruotes? Ruošiesi maratonui? Jei pradėjai naują intensyvių treniruočių ciklą, didelė tikimybė, kad mėnesinių ciklas į tai sureaguos. Sportuok pagal savo galimybių ribas ir nepersistenk – pernelyg aktyvūs gyvenimo būdas organizmą nualina.

Mano išsaugoti straipsniai