JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Kodėl žiemą būtina naudoti apsaugos nuo saulės priemones?

Kodėl žiemą būtina naudoti apsaugos nuo saulės priemones?

Šaltasis metų sezonas kasmet tampa dideliu iššūkiu mūsų odai. Bene kiekvieną dieną veido oda susiduria su sudėtingomis sąlygomis – stipriu vėju, šalčiu bei sniegu.

Nors kremas nuo saulės dažnai asocijuojasi su šiltu vasaros oru, svarbu jį tepti ir žiemos laikotarpiu. Tai, kad oras šaltas, nereiškia, kad saulė neskleidžia UV spindulių, kurie gali sukelti odos nudegimus, odos pažeidimus, tamsias dėmeles ir net odos vėžį. Ekspertai teigia, kad visos žiemos metu labai svarbu užtikrinti tinkamą apsaugą nuo saulės, nes sniegas atspindi UV spindulius ir gali sukelti rimtus odos pažeidimas. Su tiesiogine saule žiemą susiduriama retai, tačiau ultravioletiniai spinduliai prasiskverbia pro debesis, automobilių ar net namų langus. O moksliniais tyrimais įrodyta, jog sniegas atspindi net iki 80% saulės spindulių.

Kodėl žiemą reikia naudoti apsaugos nuo saulės priemones?
Kodėl žiemą reikia naudoti apsaugos nuo saulės priemones?
Shutterstock nuotr.

Tad kokias priemones derėtų rinktis, norint apsaugoti odą žiemą nuo žalingų saulės spindulių? Šaltuoju sezonu reikėtų rinktis sunkesnės konsistencijos maitinamąsias ir drėkinamąsias priemones, nes jos padės pamaitinti odą bei palaikys drėgmės lygį. Jeigu veido oda yra linkusi riebaluotis: dieną tepki veidą kiek lengvesniu veido kremu, o vakare rinkitės riebesnį. Jeigu oda sausa gali tiek dieną, tiek vakare naudoti riebesnį kremą. Rekomenduojama paįvairinti odos valymo rutiną ir, pavyzdžiui, stipraus poveikio valomąsias priemones pakeisti į švelnesnius valomuosius kremus.

Odai galime padėti ne tik iš išorės, naudodami įvairias grožio priemones. Dėmesio skirti vertėtų ir sureguliuotai mitybai bei, kaip ir kitais sezonais, gerti daug vandens. Žiemą reikėtų suvartoti bent 1,5 litro skysčių, iš kurių 1 litras būtų grynas vanduo. Na, o į mitybos planą nebijok įtraukti kiek kaloringesnio ar riebesnio maisto, šis padės išlaikyti odos spindesį ir elastingumą.

Mano išsaugoti straipsniai