JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Esminės taisyklės

Esminės taisyklės, kaip tinkamai prižiūrėti akinius

Akiniai yra vienas dažniausiai naudojamų ir ryškiausių asmeninių aksesuarų ar stiliaus detalių. Norint, kad akiniai kuo ilgiau išliktų lyg nauji, siūlome tau keletą patarimų, kurie padės rečiau keisti akinius ir nuolat džiaugtis ryškiausiu vaizdu. Juk tai kiekvienai merginai prideda džiaugsmo, saugumo ir pasitikėjimo savimi!

1. Visuomet stenkis nusiimti ir užsidėti akinius naudodamasi abejomis kojelėmis ir dvejomis rankomis. Nuiminėjant ar užsidedant akinius tik už vienos kojelės ji apkraunama neproporcingai stipriai ir laikui bėgant gali pradėti išsikreivinti, klibėti, lūžti. Taip pat padidini riziką, kad akiniai iškris iš rankos ir susibraižys ar netgi sulūš.

2. Kai nedėvi akinių, laikyk juos apsauginiame dėkle. Taip akinius apsaugosi nuo dulkių ir kitų pažeidimų.

3. Nusiėmus akinius venk juos nešioti ant viršugalvio, pakabintus kaip pakabuką ant marškinėlių apykaklės ar netgi dėtis į kišenę. Taip ištampysi akinių mechanizmą ir sukelsi pavojų kontaktui su daiktais

Akiniai
Akiniai
Unsplash

4.Bent kartą per dieną akinius švelniai nuplauki naudodama tik šiltą vandenį ir paprastą muilą. Leisk jiems savaime nudžiūti. Jei neturi tam galimybės, nusausink akinių valymui skirta šluoste. Nenaudok popieriaus, ypač šiurkštaus.

5. Plaudama akinius niekuomet nenaudok karšto vandens, taip tik pažeisi akinių konstrukciją, deformuosi rėmelį ir akinių stiklus.

6. Valydama akinius juos suimk tvirtai, kad netyčia jie neišslystų iš rankų. Neimk akinių už jautriausių vietų – kojelių.

7. Stenkis nevalyti akinių su palaidinės ar kito rūbo kampu. Dėvint rūbus jie kaupia dulkes, trupinius ir kitus nešvarumus. Geriau šiek tiek palauk kol galėsi nuplauti akinius su šiltu vandeniu ir muilu arba nuvalyti su specialiai tam skirta šluoste.

8. Kai nusiimi akinius nedėk jų taip, kad stiklai liestų paviršių. Tai yra greičiausias kelias juos subraižyti. Nenaudojant akinių stenkis juos padėti sulenktomis kojelėmis, mažiau nepasiekiamoje vietoje, kad netyčia jų neužkliudytum, neprispaustum ar kitaip nepažeistum.

Mano išsaugoti straipsniai