JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Grožio miegas – realybė ar mitas?

Grožio miegas – realybė ar mitas?

Patinę vokai, tamsūs ratilai po akimis, pavargusi veido oda – tai ženklai, kad organizmui trūksta miego. Dažnai teigiama, kad nepakankamas miego valandų skaičius turi įtakos ne tik žmogaus savijautai, bet ir grožiui. Grožio miegas – ar jis iš tiesų egzistuoja ir, ar paveikia mūsų odos išvaizdą?

Miegančioji gražuolė, matyt, ne veltui vaizduojama nepaprasto grožio – pakankamas miego valandų skaičius turi teigiamos įtakos odos išvaizdai. Būtent dėl šios priežasties vienareikšmiškas atsakymas yra taip, grožio miegas iš tiesų egzistuoja.

Grožio miegas – realybė ar mitas?
Grožio miegas – realybė ar mitas?
Shutterstock nuotr.

Miego metu oda turi galimybę atsigauti po dienos, kuomet buvo veikiama nešvarumų, mikrobų, makiažo priemonių ir kitų aplinkos veiksnių. Dažniausiai miegant oda imasi apsauginių ir gydomųjų priemonių, kurios ne tik pagerina odos išvaizdą, bet ir gali sulėtinti senėjimo požymius.

Odos ląstelės geriausiai atsinaujina naktį ir tuo metu gaminasi baltymas kolagenas, padedantis odai išlaikyti elastingumą bei struktūrą. Taip pat suaktyvėja kraujotaka, o tai labai svarbu tam, kad oda pasisavintų visas reikiamas medžiagas ir galėtų atsigauti po dienos. Kuo ilgiau miegate – tuo daugiau laiko oda turi atsinaujinti. Žurnale Clinical and Experimental Dermatology‘‘ paskelbtame tyrime nustatyta, žmonių, kurie kiekvieną naktį miegojo nuo septynių iki devynių valandų, oda buvo labiau atsigavusi ir sudrėkinta, galėjo apsisaugoti ir atsigauti nuo UV spindulių poveikio, nei tų, kurie miegui skyrė penkias ar mažiau valandų per parą.

Žinoma, norint miegoti grožio miegą, neužtenka po visos dienos kristi į lovą. Labai svarbi yra veido paruošimo miegui rutina – nuvalomas makiažas, tinkamai drėkinama veido oda. Kitas būtinas aspektas – dažnai keičiami pagalvės užvalkalai. Kaip pataria dermatologai specialistai, geriausia juos keisti yra 2 kartus per savaitę.

Teigiama, kad net miegojimo įpročiai gali turėti įtakos odos išvaizdai. Portalas Health‘‘ savo Instagram‘‘ paskyroje pasidalino įrašu, kuriame svarstoma, ar žmogaus miegojimo būdas gali padidinti riziką raukšlėms atsirasti.

Turinio kūrėjai TikTok‘‘ platformoje teigia, kad miegant ant šono arba ant pilvo dėl didesnio veido spaudimo į pagalvę senstant gali atsirasti daugiau raukšlių. Įvairiuose šią temą gvildenančiuose vaizdo įrašuose patariama miegoti ant nugaros arba nusipirkti pagalvę, kuri tariamai paskirsto galvos svorį ir sumažina veido spaudimą į pagalvę. Tačiau yra per mažai duomenų, kad tokia informacija galėtų būti patvirtinta. Nors TikTok‘‘ platformoje gausu abejotinų medicininių patarimų, dermatologai sutinka, kad šiuose teiginiuose yra dalis tiesos.


https://www.instagram.com/p/C24mQaTuWlR/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading”

Mano išsaugoti straipsniai