Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Greitoji pagalba nuo šalčio išsausėjusiems plaukams: gydytoja pataria
Plaukai

Greitoji pagalba nuo šalčio išsausėjusiems plaukams: gydytoja pataria, kaip juos nebrangiai atgaivinti

Sulaukus pavasario vaizdas veidrodyje kartais nuvilia – po šaltojo sezono oda atrodo ne tik papilkėjusi, bet ir plaukai nebeklauso: sausi, veliasi, elektrinasi. Gydytoja dermatovenerologė-trichologė Laura Tautvydaitė teigia, kad taip dažnai atsitinka dėl lauko bei vidaus temperatūros kontrastų, sauso patalpų oro bei mechaninių plaukų pažeidimų. Tačiau išeičių yra – tereikia naudoti tinkamas papildomas priemones ir plaukai atsigaus. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad atėjus pavasariui pravartu šio tinklo parduotuvėse pigiau įsigyti plaukų priežiūros priemonių: iki kovo 11 d. vyksiančios „Grožio šventės“ metu taikomos net iki 50 proc. nuolaidos kosmetikos bei kūno priežiūros prekėms.

Drėkinančios priemonės – prieš plovimą 

Keičiantis sezonams, o ypač baigiantis žiemai, tiek oda, tiek plaukai dažnai išsausėja. Gydytoja dermatologė-trichologė Laura Tautvydaitė sako, kad įtaką plaukų kokybei daro ir oro temperatūrų kontrastai, ir mechaniniai pažeidimai. 

„Žiemą dėvime kepures, nuo sniego ar vėjo slepiame galvas po striukų gobtuvais. Viena vertus, saugomės šalčio, tačiau, kita vertus, tie audiniai į plaukus nuolat trinasi. Ilgesni plaikstomi plaukai dažnai nukenčia ir nuo šalto vėjo, nekokybiškų plaukų gumyčių. Nors dažnai rekomenduojama odos priežiūrą keisti atėjus kitam sezonui, jei plaukų būklė jus tenkina, galite ir žiemą, ir vasarą naudoti tas pačias patinkančias plaukų priežiūros priemones“, – sako gydytoja L. Tautvydaitė.

Dermatologė primena, kad jei plaukai išsausėję, drėkinančias priemones –  kondicionierių ar kaukę – galima naudoti ne tik po plovimo, bet ir prieš jį. Ant sausų plaukų prieš plovimą galima naudoti ir purškiamus kondicionierius, o kitokius reikėtų tepti ant šiek tiek sudrėkintų plaukų, neliečiant galvos odos. 

Kaukės nereikėtų laikyti per naktį 

Dažnai moterys dalijasi patirtimi, kad plaukų kaukes laiko per naktį, nors dažnai jų instrukcijoje parašyta, kad jas reikėtų išskalauti po kelių ar keliolikos minučių. Gydytoja Laura Tautvydaitė teigia, kad geriau visada vadovautis priemonės instrukcija, nes ilgesnis preparato poveikis dažnai nebūna aiškus. 

„Jei kaukę laikysite daug ilgiau, visai nereiškia, kad bus geriau, netgi atvirkščiai. Aišku, jei ją paliksite keliolika minučių ilgiau, niekas labai nepasikeis, tačiau per naktį jos tikrai nereikia laikyti. Prieš plovimą labai išsausėjusius plaukus rekomenduočiau patepti aliejais: yra specialių aliejų mišinių, skirtų plaukams, galima naudoti ir paprastą kokosų aliejų. Juos jau galima laikyti ilgiau – iki trijų valandų“, – teigia gydytoja.

Ji sako, kad taip pat reikėtų atsižvelgti ir į savo plaukų struktūrą: „Aliejai nuo seno naudojami Azijos šalių gyventojų, kurių plaukai stori ir šiurkštūs, o mūsų platumų gyventojų plaukai plonesni, švelnesni, trapesni, todėl dažnas ir gausus aliejų naudojimas gali juos apsunkinti. Todėl svarbu nepersistengti: gal užtektų aliejais palepinti plaukus kartą per savaitę porai valandų: svarbu sekti, ar pradėjus naudoti naują produktą, plaukų kokybė gerėja.“

Kaip greičiau atgaivinti išsausėjusius, pašiurkštėjusius plaukus

Šiuolaikinių plaukų priežiūros priemonių yra tiek daug, kad kartais sunku susigaudyti, kas geriausiai padės. Gydytoja L. Tautvydaitė sako, kad jei plaukų būklė visiškai netenkina, verta pagalvoti apie plaukų priežiūros specialistų atliekamas drėkinančias procedūras grožio salonuose: po jų plaukai atsigauna greičiau: „Jei plaukai besibaigiant žiemai atrodo tik šiek tiek prasčiau, galima juos pastiprinti ir namuose. Padėtų ir aliejų kaukės prieš plovimą ir šiek tiek po jo – jau išdžiovinus plaukus. Taip pat reikėtų rinktis intensyviau drėkinančias plaukų priežiūros priemones: jų yra labiau koncentruotų, skirtų naudoti namuose. Taip pat naudinga kas antrą ar trečią kartą po plovimo vietoje kondicionieriaus užsitepti plaukų kaukę.“

Dažnai iškyla klausimas, ar verta naudoti papildus, skirtus plaukų ir odos grožiui. L. Tautvydaitė sako, kad vienareikšmiško atsakymo nėra: „Stebuklingos priemonės, kuri akimirksniu paverstų nualintus plaukus žvilgančiomis garbanomis, nėra. Tačiau priemonės su biotinu ir kitais papildais gali būti visai geras būdas pagerinti bendrą savijautą ir pagelbėti odai bei plaukams.“

Dažniausiai, pasak gydytos, teigiamą papildų poveikį (juos vartojant ne trumpiau kaip du mėnesius) pajaučia žmonės, kuriems jų itin trūksta dėl prastesnės mitybos. Tačiau jei kokio nors elemento trūkumo nėra arba jis labai menkas, galite nieko ir nepastebėti. „Taigi, pirmiausia, pasitarus su šeimos gydytoju ar su gydytoju dermatologu, rekomenduočiau pasidaryti išsamų kraujo tyrimą. O be jokių tyrimų kiekvienam naudinga vartoti vitaminą D3 ir omega-3 riebalų rūgščių papildus – jų dažniausiai trūksta mums visiems“, – primena gydytoja. 

Plaukų puoselėjimo priemonės – pigiau

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pastebi, kad plaukų priežiūros priemonės išlieka tarp populiariausių pasirinkimų prekybos centrų kosmetikos skyriuose: „Jų turime labai įvairių, pritaikytų skirtingiems pirkėjų poreikiams.  Prasidėjus pavasariui, verta pasirūpinti ne tik būtinosiomis, bet ir atkuriamosiomis plaukų priežiūros priemonėmis, ypač jei pastebime, kad plaukai išsausėję, elektrinasi, šiaušiasi. Turime regeneruojančių kaukių, įvairių plaukų serumų, aliejų, purškiamų ir drėkinamųjų kondicionierių, plaukų ampulių ir plaukų fluidų, taip pat ekologiškų plaukų priežiūros priemonių.“

Mano išsaugoti straipsniai