Raudonos lūpos – nesenstanti klasika, moteriškumo ir elegancijos simbolis. „Kiekviena moteris nors kartą gyvenime turėtų išbandyti raudonų lūpų makiažą, tačiau tam, kad rezultatas būtų nepriekaištingas, reiktų žinoti keletą pagrindinių taisyklių apie jo atlikimo techniką. Šis makiažas reikalauja ypatingo tikslumo ir kruopštumo. Net menkiausia klaida – nelygus kontūras, netolygiai padengta spalva ar nepakankamai kruopščiai užpildyti lūpų kampučiai gali paversti elegantišką lūpų makiažą netvarkingu“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vizažo profesijos mokytoja ir profesionali makiažo meistrė Deimantė Jucevičiūtė.
Taip pat vizažistė sako pastebinti, jog tarp moterų vyrauja tam tikri įsitikinimai, kad raudonos lūpos prideda amžiaus, atrodo iššaukiančiai ar nemadingai. „Dažniausiai taip galvoja moterys, kurios dar nėra atradusios savo raudonos spalvos atspalvio. Tinkamai parinktas atspalvis ne tik nepasendina, bet netgi priešingai – suteikia gaivumo, išryškina veido bruožus ir suteikia įvaizdžiui elegancijos. Svarbiausia – žinoti savo spalvinį tipą ir nebijoti eksperimentuoti,“ – pasakoja vizažistė.
Anot meistrės, labai dažnai moteris išbandyti raudonų lūpų makiažą paskatina patys vizažistai. „Pamačiusios save idealiai padažytomis raudonomis lūpomis moterys tarsi atranda save iš naujo ir dažnai supranta, kad raudona spalva nėra skirta tik ypatingoms progoms – ji gali tapti kasdienio įvaizdžio dalimi. Svarbu išsirinkti tinkamą atspalvį ir pritaikyti makiažą prie savo stiliaus bei asmenybės,“ – sako makiažo meistrė Deimantė ir dalinasi pagrindinėmis raudonų lūpų makiažo atlikimo taisyklėmis.
Pasiruošimas – sėkmės pagrindas
Jei norime, kad raudonų lūpų makiažas laikytųsi ilgai ir atrodytų tvarkingai, pirmiausia būtina tinkamai paruošti lūpas. „Rekomenduoju atlikti lengvą lūpų šveitimą, po to uždėti drėkinamąją kaukę. Palaikius kaukę, lūpas reiktų nuvalyti miceliniu vandeniu“, – pataria vizažistė. Ji turi atradusi ir savo slaptą „perliuką“, kuris padeda lūpų makiažui išsilaikyti visą dieną. „Pabandykite lūpas papildomai dar nuvalyti makiažo fiksatoriumi prieš tepant dažus. Šis triukas tikrai veiksmingas ir daug kartų patikrintas praktiškai. Labai svarbu atsiminti, kad prieš tepant dažus, lūpos turi būti švarios ir sausos“, – dalinasi D. Jucevičiūtė. Meistrė rekomenduoja vengti pernelyg riebių lūpų balzamų prieš dažantis, nes jie gali sumažinti dažų sukibimą su lūpomis.
Lūpų formavimas pieštuko pagalba
Pasak vizažistės, lūpų pieštukas yra tarsi makiažo pagrindas lūpoms – suteikia joms apibrėžtumo, paryškina natūralią formą ir leidžia subtiliai pakoreguoti proporcijas, jei reikia. Siekdama sukurti harmoningą lūpų formą, vizažistė naudoja du lūpų pieštukus: šaltos rudos spalvos ir klasikinį raudoną.
„Rudas pieštukas veikia kaip kontūravimo priemonė, suteikianti lūpoms reljefą. Juo pradedame formuoti lūpų kontūrą mažais punktyrais nuo apatinės lūpos kampo link vidurio, o tada – viršutinę lūpą – nuo kampo link vidurio. Svarbiausia – neperspausti su kupidono lanku, nes per aštri forma gali suteikti veidui griežtumo“, – sako vizažo meistrė ir priduria, kad viena dažniausių klaidų ir būna, kai lūpos pradedamos dažyti nuo kupidono lanko. Dažantis tokiu būdu, išgauti taisyklingą formą yra labai sudėtinga.
Nubrėžus kontūrą, imamas raudonas pieštukas ir juo nuspalvinamos visos lūpos. Buvęs rudo pieštuko kontūras pradeda slėptis. Šis žingsnis leidžia sukurti tvirtą pagrindą lūpdažiui, todėl jis išlieka ilgiau ir nesubėga į raukšleles. Kontūro linijas reiktų šiek tiek išsklaidyti šepetėliu, kad perėjimai atrodytų minkštesni ir natūralesni. „Dažantis reiktų nepamiršti nusišypsoti bei gerai užpildyti pieštuku visas raukšleles. Labai svarbu sujungti lūpų kampučius – viršų su apačia į vieną visumą“, – pataria meistrė.
Raudonas lūpdažis – paskutinis akcentas
Kai lūpos suformuotos, metas pagrindiniam akcentui – raudonam lūpdažiui. „Raudono lūpdažio niekada netepkite tiesiai iš pakuotės ant lūpų. Aš produktą pirmiausia patepu ant rankos, kad jis sušiltų ir jį būtų galima lengviau padengti ant lūpų. Geriausia dengimui naudoti ploną teptuką, skirtą lūpoms. Jo pagalba sukuriamos tikslios linijos bei atkartojamas kontūras. Labai svarbu nepamiršti padažyti vidinių lūpų kampučių, kad jie neliktų tušti. Baigus dažyti lūpas teptuku, patariu pabaigoje panaudoti maskuoklį, siekiant išryškinti lūpų liniją ir suteikti makiažui profesionalumo bei švarumo įspūdį. Šis žingsnis ypač svarbus, nes net menkiausi netikslumai gali būti pastebimi“, – dalijasi patirtimi Deimantė Jucevičiūtė.