Dievini atrasti naujus pasaulio miestus, pažinti unikalias kultūras, pabendrauti su skirtingų tautybių žmonėmis, o didžiausiuose pasaulio oro uostose jautiesi lyg žuvis vandenyje? Tuomet lietuvaitės Brigitos Jagelavičiūtės (23 m.) socialinio tinklo Instagram paskyrą, ko gero, esi atradusi jau seniai.
Brigita – asmenybė, žavinti ir kur kas sėslesnį gyvenimą propaguojančias merginas. Ne visos turi tiek pinigų, laiko ar tinkamos kompanijos keliauti, tačiau visos iki vienos gali stebėdamos Brigitos socialinio tinklo įrašus pajusti, ką reiškia atrasti dar nepažintas vietoves ir gėrėtis jų teikiamais malonumais. Stiuardese vienose prestižiškiausių pasaulio oro linijų Emirates dirbančios Brigitos istorija neeilinė. Ji toli gražu nėra auksinio jaunimo atstovė, nuo mažumės naršanti įvairius pasaulio kampelius. Paradoksalu, tačiau mergina nė karto nebuvo patyrusi skrydžio pojūčio iki tol, kol jai sukako 18 m.! Pasaulio piliete save pelnytai vadinti galinti lietuvaitė teigia – nereikia laukti tinkamų aplinkybių ar didžiulės sėkmės, privalu ne tik svajoti, bet ir veikti. Tad Brigita yra ne tik mergina, gyvenanti spalvingą bei dinamišką gyvenimą, bet ir sektinas pavyzdys visoms jaunoms merginoms, kurios yra pasiryžusios siekti užsibrėžtų tikslų.
Užaugai nedideliame Kėdainių mieste. Ar būdama paaugle pagalvojai, jog kada nors dirbsi vienuose prestižiškiausių pasaulio oro linijų Emirates? Kitais žodžiais, ar turėjai aiškią viziją kada nors tapti stiuardese?
Kuomet buvau maža, svajojau tapti dainininke – panašia į Britney Spears, o vėliau Avril Lavigne, bet niekada nė nepagalvojau apie stiuardesės profesiją. Tiesą sakant, net nesu buvusi lėktuve, iki tol, kol man suėjo 18 m.! Iš pradžių jaudinausi skraidydama, nes viskas buvo nauja. Dabar tenka būti lėktuve kas keletą dienų, tad jame iš tiesų jaučiuosi komfortabiliai.
Kaip gavai galimybę įsidarbinti Emirates oro linijose?Papasakok, koks buvo tavo pirmasis skrydis dirbant stiuardese – kokie pojūčiai apėmė, ar nejautei jaudulio?
Nėra jokia paslaptis, jog gauti darbo poziciją Emirates oro linijose yra ganėtinai sudėtinga. Aš vykau į atranką, kur buvo rengiami keli grupiniai užsiėmimai, o vėliau ir individualus interviu. Gavus darbą ir atsikrausčius į Dubajų, laukia intensyvūs 2 mėnesių kursai. Jiems praėjus, metas pirmajam skrydžiui. Mes esame paruošti ir ištreniruoti skristi dviejuose skirtinguose lėktuvuose – B777 ir A380. Mano pirmasis skrydis į Etiopiją buvo lėktuvu B777. Iki šiol prisimenu, kaip smarkiai jaudinausi ir nerimavau. Pritaikyti išmoktą informaciją realybėje tikrai nebuvo lengva, bent iki tol, kol prie visko pripratau.
Kaip manai, kokias pagrindines vidines asmenines savybes privalo turėti stiuardesė?
Emirates oro linijos labai didžiuojasi, kad jų komandą sudaro tiek daug įvairių narių iš skirtingų pasaulio šalių (daugiau nei 140 tautybių). Dėl šios priežasties skrydžiuose dažniausiai tvyro labai smagi atmosfera. Nenuostabu, jog ši įvairovė tapatinasi su daugybe skirtingų asmenybių. Kai kurie kolegos yra labai rimti ir diplomatiški, kiti yra atsipalaidavę ir paprasti. Dėl to yra tobulas balansas. Jei atvirai,nemanau, kad norint būti stiuardu ar stiuardese, turi turėti tam tikras charakterio savybes. Manau tereikia būti geranoriškai nusiteikusiam, turėti noro pažinti kitas kultūras ir mėgti nuolatos būti apsuptam skirtingų žmonių.
Tavo Instagram paskyra byloja, jog esi aktyvi, ekstravertiška ir mėgstanti nenuobodų laisvalaikį mergina. Visi žinome, jog neretai virtualus įvaizdis skiriasi nuo realiojo.Galbūt turi kokių nors savybių, kurių nemato tavo Instagram paskyros sekėjai? Pavyzdžiui, kartais tiesiog dievini būti viena.
Tai visiška tiesa! Socialiniuose tinklalapiuose aš parodau galbūt tik 40% savo gyvenimo. Realybė kur kas labiau įtempta ir privati. Aš myliu savo laisvalaikį, kuomet esu viena su knyga ar tiesiog klausausi muzikos ir tinginiauju savo kambaryje. Labai gerbiu santykius tarp manęs ir man brangių žmonių, todėl su mane socialiniuose tinkluose sekančiais dalinuosi tik mažomis gyvenimo detalėmis. Kai nuolatos keliauji, ganėtinai nelengva palaikyti artimus ryšius su šeima ar draugais.
Tavo geriausi draugai tavęs laukia Lietuvoje ar vis dėlto jie išsibarstę po pasaulį?
Lietuvoje turiu dvi geriausias drauges, ir vieną, kuri gyvena Londone. Tėtis taip pat gyvena Lietuvoje, kiti šeimos nariai išsibarstę po pasaulį, dėl to nejaučiu didelio poreikio būti kažkur, kad palaikyčiau gerus ryšius su man brangiais žmonėmis. Jie mane supranta ir palaiko mano sprendimą būti pasaulio piliete.
Daugelis lietuvaičių Dubajų laiko svajonių miestu – neįtikėtinos galimybės, nuostabus klimatas, šilti žmonės, aktyvus naktinis gyvenimas. Ką pati gali pasakyti apie šį nuostabų miestą – kur mėgsti leisti laisvalaikį jame, ar turi savo mėgstamiausias vietas, pavyzdžiui, muziejus, restoranus, paplūdimius, naktinius klubus ir t.t.?
Pripažinsiu, Dubajus yra pats nuostabiausias miestas, kokiame tik esu gyvenusi ar, manau, kada nors gyvensiu. Jis kupinas gyvumo, tempo, kultūros. Jame yra visko, kas patiktų kiekvienam. Pavyzdžiui, aš esu ganėtinai didelė gurmanė ir mėgstu išmėginti naujus restoranus. Dubajuje galima rasti daugybę paplūdimio stiliaus klubų, kuriuose yra galimybė ilsėtis šviečiant saulei, kol groja linksma muzika. Taip pat gausu šaunių kavinių, jei norima jaukiai pasisėdėti su draugais. Šis miestas auga beveik kasdien, todėl visada yra kažkas naujo, ką galima pamatyti ar išmėginti. Mano asmeniniai favoritai yra Souk Madinat ir Marina – abi vietos yra idealios jaukiems pusryčiams, pietums ar vakaro pasivaikščiojimui.
Įsivaizduojame, jog tavo gyvenimas dinamiškas. Kaip atrodo tavo kasdieninė diena, kai nereikia niekur skristi ir turi visą laisvą dieną Dubajuje?
Tiesą pasakius, tos dienos ir yra mano mėgstamiausios. Keletas išeiginių iš eilės yra vienas geriausių šio darbo privalumų. Jei tą dieną neturiu jokių planų ar susitikimų, didelė tikimybė, jog miegosiu iki 10 ar 11 ryto. Esu naktinė pelėda, todėl rytais nuveikti kažką svarbaus, jei neturiu planų, man sudėtinga. Kaip ir daugelis, per išeigines aš mėgstu ilgai pusryčiauti, užsiimti namų ruoša ar atsakyti į per ilgai uždelstus elektroninius laiškus. Kartais užsikabinu ties kokia įtempta knyga ar televizijos serialu. Neseniai pradėjau mokytis žaisti šachmatais. Žodžiu, veiklos tikrai netrūksta!
Tavo oda ir plaukai visuomet atrodo nuostabiai. Sunkoka išlaikyti odos elastingumą, sveikumą bei plaukų žvilgesį kai nuolatos keliauji. Galbūt turi kokių nors grožio paslapčių, kurių atskleidimas praverstų nuolat keliaujančioms?
Visų pirma – ačiū! Manau kiekviena (s) skrydžių palydovas (ė) turi savas paslaptis bei triukus, kaip išlikti sveikam ir atrodyti bei jaustis kaip įmanoma geriau. Aš tikiu, kad vidinis grožis pasirodo ir išorėje, todėl kiekvieno rutina ganėtinai skirtinga. Teko dirbti su stiuardais, kurie beveik nieko nevalgo skrydžių metu ir geria tik daug skysčių, bet teko matyti ir tokių, kurie dažnai užkandžiauja maistu, kurį turime lėktuve ar kurį atsineša iš namų. Mačiau merginų su labai minimaliu makiažu, ir tokių, kurios jam skiria 30 min. (taip pat ir aš). Dievinu makiažo techniką, tai lyg terapija. Prieš darbą aš dažniausiai klausausi muzikos savo vonios kambaryje ir tuo pačiu dažausi – tai mane visada priverčia pasijausti geros nuotaikos. Kalbant apie mano privalomus turėt grožio produktus, kurie mane verčia jaustis gerai, tai būtų veidą drėkinantis purškiklis ir mano mėgstami kvepalai. Kai tavo oda atgaivinta ir tu kvepi skaniai, tuomet ir pats jautiesi gerai nusiteikęs!
Yra daugybė mitų, susijusių su stiuardesių darbo specifika. Vieni jų – oro palydovių sveikata. Daugelis tvirtina, jog dažni skraidymai gali sukelti nemigą, nugaros skausmą, pervargimą, stresą ir t.t. Ką pati iš savo praktikos gali pasakyti apie šiuos gandus – tai iš tiesų pramanas ar tiesa?
Šie gandai iš dalies yra tiesa. Kaip bet koks kitas darbas, skraidymas turi šalutinių poveikių, kurie gali pasireikšti, jei savimi nesirūpinsi. Prieš pradėdama skraidyti, aš dirbau Massimo Dutti prekinio ženklo drabužių parduotuvėje. Ten tekdavo prastovėti aštuonias, o kartais ir daugiau valandų, tad po ilgos dienos mano kojos ir nugara tiesiog degdavo nuo skausmo. Šiame darbe po ilgo skrydžio gali nueiti į atpalaiduojantį masažą, pavyzdžiui, Tailande arba pailsėti kuriame nors iš paplūdimių. Žinoma, be visa to privaloma rūpintis savimi – sportuoti, vartoti papildus, pakankamai miegoti. Kitu atveju toks intensyvus režimas bei kelionės po visą pasaulį būtų fiziškai neįmanomos.
Kokį patarimą galėtum duoti jaunai merginai, kuri trokšta tapti stiuardese vieną dieną – kam ji turėtų būti pasiruošusi, kokias vidines savybes lavinti?
Mano patarimas būtų tikėtis to, kas mažiausiai tikėtina. Pamėgink domėtis įvairiais dalykais, įvairiomis temomis, kultūromis. Įgauk kiek įmanoma daugiau skirtingos patirties, tai padės priprasti prie dažnų pokyčių. Ir prisimink, kad kantrybė yra, ko gero, pats svarbiausias dalykas norint kažką pasiekti.