Įdomu, kokie pojūčiai apimtų, jei vieną rytą atsikėlusi ir prisijungusi prie savo „Instagram“ paskyros sekėjų grafoje pamatytum, jog tavo socialinio tinklo paskyrą seka net 261 tūkst. sekėjų? Daugeliui tai prilygtų tikram sapnui, mat surinkti tokį didžiulį sekėjų ratą rodosi tikra utopija – nuo ko pradėti, kaip vystyti internetinę veiklą ir galiausiai, kaip sugebėti išlaikyti tokį skaičių, jog sekėjai „nenumigruotų“ į kitus „Instagram“ profilius?
Antrąją vietą pagal „Instagram“ sekėjų skaičių Lietuvos mąstu užimantis Ruslanas Komarovsky pripažįsta – nėra lengva suburti tokį gausų ratą sekėjų. Tenka žingsnis po žingsnio kopti internetinių aukštumų link ir veikti pagal konkretų planą. Nors milžiniško sekėjų skaičiaus pasiekimas nėra paprastas, Ruslanas pripažįsta, jog individualaus tinklaraščio kūrimas bei „Instagram“ paskyros administravimas jau tapo jo gyvenimo dalis, kurios jis neketina atsisakyti. Apie viską – nuo pradžių.
Ruslanai, daugiausiai sekėjų Lietuvoje turinčiame užimi 2 vietą. Keliais sakiniais nupasakok, kokiais būdais pavyko surinkti įspūdingą 261 t. sekėjų armiją.
Man labai malonu žinoti, kad užimu 2 vietą sekėjų skaičiaus statistikoje Lietuvoje. Mano „Instagram“ kelias buvo labai ilgas – jau gana seniai turiu platų tinklaraštininkų draugų ratą, su kuriais darėme SFS (tai yra, vienas kitam reklamą). Bėgant laikui mano nuotraukos buvo įkeliamos į populiarius „Instagram“ puslapius – tai padėjo surinkti daugiau sekėjų. 2014 metais mano ,,Instagram“ paskyra buvo išskirta kaip Instagram Highlighted Profiles, bet 2015 m. ši funkcija buvo ištrinta. Augti „Instagram“ man taip pat padėdavo Giveaways. 2017 metais padarėme apie 15 giveaway su populiariausias tinklaraštininkais iš Rusijos (Maryana Ro, Vlad Sokolovskyi, Julia Godunova).
Ar stengiesi plėsti [-[4]-] sekėjų ratą, o gal tai vyksta savaime?
Tinklaraščio sukūrimo pradžioje stengiausi kuo daugiau jį išplatinti ieškant naujų pažinčių „Instagram“ kanale, siekiant įtvirtinti SFS. Visgi dabar, turint daugiau nei 260 tūkstančių sekėjų, tie skaičiai prarado mano dėmesį, tad nebedalyvauju SFS su kitais tinklaraštininkais.
Kam šiuo metu skiri daugiausia laiko – ,,Instagram“ sklaidai, individualaus tinklalapio rašymui ar pasiruošimui abitūros egzaminams?
Pirmoje vietoje – sėkmingai išlaikyti egzaminus. Nesu įsitikinęs, ar tinklaraščio vystymas bus mano tolimesnio gyvenimo dalis, nes turiu kitokius tikslus. Dabar, būdamas 12 klasėje visai neturiu laiko nei tinklaraščio rašymui, nei nuotraukų kėlimui, o tai labai atsispindi mano „Instagram“ paskyroje. Instagram Direct gaunu daugybę klausimų, kodėl neįkeliu naujų nuotraukų. Fiziškai negalėdamas atrašyti visiems, stengiuosi rašyti įrašus į Instagram Story, kad sekėjai manęs nepamirštų.
Ar žinomumas „Instagram“ kanale teikia finansinę naudą, ar įmanoma iš to užsidirbti?
Negaliu plačiai kalbėti apie „Instagram“ uždarbį, nes blogging‘as mano hobis, ne darbas. Vis dėlto negaliu teigti, kad kompanijos man nemokėdavo už nuotraukas profilyje. „Ideali“, daug pastangų reikalaujanti nuotrauka, kurią atrinko kompanija žinoma yra apmokestinama. Dabar atmetu visus bendradarbiavimo pasiūlymus, nes kaip sakiau, esu labai užimtas.
Nemažai keliauji. Kokios tavo aplankytos šalys tau paliko didžiausią įspūdį?
Mano mėgstamiausia šalis – Rusija. Kaip ir daugumai, didelę įtaką padarė Maskva. Buvau ten 3 metus atgal ir lyg šiol atsimenu kiekvieną savo žingsnį tame dideliame mieste. Visiškai kitoks gyvenimo ritmas, kitokie žmonės ir jų tradicijos. O naktis Maskvoje yra neapsakomas grožis, kuri reikia pamatyti savo akimis! Ne ką mažiau man patinka Prancūzija. Ne veltui Paryžius yra toks populiarus – architektūra, žmonių stiliai, kavinės… Miestas tiesiog dvelkia gardžiu kavos kvapu. Įsimintiniausia akimirka – vakaras balkone geriant kavą su vaizdu į Eifelio bokštą.
Tavo „Instagram“ paskyra pasižymi tolygumu, turi savą braižą. Kaip pavyksta išlaikyti vienodumą, estetišką vaizdą?
Man patinka gražiai išdėstytos nuotraukos „Instagram“, dėl to stengiuosi į savo internetinę paskyrą kelti vienodo stiliaus nuotraukas. Visada norėjau turėti savotišką profilio stilių. Pasirinkau baltai – juodą, nes man patinka monochrominės spalvos. Iš pradžių buvo sunku priprasti prie pasirinkto „minimalizmo“, nes dauguma nuotraukų yra ištrinamos dėl estetikos nesuderinamumo. Bėgant laikui suradau tokias aplikacijas kaip Enlight, VSCO ir Afterlight, kurios yra pagrindinės pagalbininkės „mano stiliaus“ nuotraukų redagavimui.
Į kokio žmogaus „Instagram“ paskyrą pats dažnai užsuki pasižvalgyti?
Šiuo metu neturiu laiko „Instagram“ nuotraukų kėlimui, bet stengiuosi sekti kitų žmonių internetinę veiklą. Dažnai peržiūriu užsienio blogerių @sashachistova @captainbarto @mylifeaseva, @marianodivaio, taip pat nepamiršdamas lietuvių – @adreuke, @monika_salciute, @karolinameschino, @evelina_ablacinska, @agatatruchanovic.
Šiais metais baigsi mokslus. Ar jau turi aiškią viziją, ką veiksi uždaręs mokyklos duris, galbūt toliau plėsi veiklą internete?
Viena didžiausių mano svajonių – studijos Londone. Šį svajonė jau greitai išsipildys, mat įstojau į universitetą ir baigęs mokyklą studijuosiu ten. Tikiuosi, kad man pavyks mokslus suderinti su tinklaraščio rašymu, nes „Instagram“ ir tinklaraštis – didelė mano gyvenimo dalis, kuriuos nenoriu atsisakyti.