Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Geidžiamiausias Lietuvos modelis Simonas: į „tuštutę“ niekuomet nežiūrėčiau(INTERVIU)

Geidžiamiausias Lietuvos modelis Simonas: į „tuštutę“ niekuomet nežiūrėčiau(INTERVIU)

Dėl jo alpėja galybė merginų, egzotiškos išvaizdos modelis Simonas Tuen Pham gerai pažįstamas ne vienam. Garsiausių mados namų kolekcijas jis pristato Niujorke ir kitose mados sostinėse, o į gimtąją Lietuvą grįžta trumpam. Radęs laisvą minutėlę Simonas papasakojo apie lietuvaičių ir užsieniečių skirtumus, aukas dėl idealios išvaizdos ir garsenybes, su kuriomis teko šėlti Niujorko klubuose.

Simonas turi paskyrą socialiniame tinkle „Ask.fm“, kur panorėję gali užduoti klausimus anonimiškai. Akiai užkliuvus už šio tinklalapio paaiškėjo, kad sparčiai populiarėjantis modelis turi galybę gerbėjų. Daugybė merginų prašo Simono įvertinti jų figūras, atskleisti modelio darbo užkulisius, tad pokalbį ir pradėjome nuo klausimų svetainės.

Kas paskatino užsiregistruoti „Ask.fm“ socialiniame tinkle?

Tiesiog nebuvo ką veikti, daug žmonių postino apie šią svetainę, aš ir užsiregistravau, bet naudoju, kai man nuobodu.

Argi modeliui gali būti nuobodu? Vakarėliai, draugai, projektai, tikriausiai veiklos turi apsčiai. Ar numanei, kad klausimai „Ask.fm“ tinkle bus tokie, kokius gauni šiuo metu?

Juk ne visada kažką veiki, juk ir namie būna, kad sėdžiu ir nieko neveikiu. Tiesą pasakius tikrai nemaniau, kad „Ask.fm“ bus tokie tušti klausimai, klausia: „Ar gražu, jei toks ūgis ir toks svoris“, „O tokia figūra ar graži“ ir t.t.

Asmeninio archyvo nuotr.

Yra tekę anksčiau dalinti patarimus dėl išvaizdos ar stiliaus?

Kai tapau modeliu, manęs vaikinai ir merginos klausinėjo ar galėtų taip pat tapti modeliais. Mano paties stilius po kelionių į USA labai pasikeitė. Anksčiau studijavau teisę ir valdymą (šiuo metu esu mokslus sustabdęs), įprastai vilkėdavau aptemptus marškinėlius, juodas kelnes, retai džinsus ar megztukus. Dabar renkuosi laisvus drabužius, į klubą einu su paprastais marškinėliais.

Merginos į tave kreipiasi lyg į asmeninį trenerį, gal kilo minčių išbandyti tokią profesiją? Akivaizdu, kad klienčių netrūktų.

Ne, dar nekilo mintis tapti asmeniniu treneriu.

O negalvoji apie asmeninį blogą, juk turėtum galybę gerbėjų. Sukiesi tarp pramogų pasaulio veidų, dalyvauji stilinguose renginiuose, galėtum dalintis išskirtiniais kadrais!

Tikrai nemąsčiau, juolab kadrai iš užkulisių dažniausiai lieka asmeniniam archyvui. Užkulisiuose esu užsiėmęs, reikia, kad makiažą padarytų, plaukus sušukuotų, dar spėti persirengti. Yra žmonės, kurie fotografuoja backstage, daro video, paviešina nuotraukas kitur. Užtenka instagramo ir facebooko.

Esi minėjęs, kad karjeros pradžioje teko atsikratyti kelių kilogramų. Ar daug pastangų tenka įdėti, kad išlaikytum sportišką kūną?

Tikrai įdėjau daug darbo, kad turėčiau tokį kūną, kokį turiu dabar. Dabar lengviau, kai žinau, kokie turi būti raumenys. Iš pradžių teko numesti 8 kilogramus. Daug bėgiojau, net buvau vegetaras. Vis dėlto, negalėjau gyventi be mėsos, tuo labiau Amerikoje negalėčiau be hamburgerių, steikų.

Teko girdėti, kad lieknos podiumo manekenės neatsiliepia teigiamai apie apkūnius modelius. O kaip vyriško sudėjimo modeliai vertina lieknuosius?

Runway merginos labai lieknos, per daug sudžiūvusios, jos pavydi toms, kurios demonstruoja bikinius ar fotografuojasi komercinėse fotosesijose. Modeliai vaikinai taip pat juokiasi iš podiumo džiūvėsių. Esu ir komercinis, ir podiumo modelis – man pasisekė. Modeliai vaikinai, kurie yra sportiški, nesupranta mados industrijos, kodėl norima, kad vaikinai būtų kaip mergaitės, be raumenų.

Kodėl podiumu vaikštantys modeliai turi būti tokie liekni?

Atsakymas paprastas: dizaineriai siuva vieno dydžio drabužius, norima, kad modeliai į juos tilptų. Kol drabužiai neišleisti į masinę gamybą, dažniausiai jų pasiuvama tik po vieną vienetą.

Turi planų po modelio karjeros?

Planų visada yra daug, reikia tik juos įgyvendinti. Mažai kas žino, bet modeliai vyrai su amžiumi vis labiau vertinami, pažįstu modelį, kuriam 55 metai. Merginoms kitaip, jų karjera kur kas trumpesnė, o vaikinams ribų nėra, dauguma mano pažįstamų modelių dirba jau po 10-12 metų.

O meilei ir šeimai tarp karjeros liks vietos?

Žinoma. Planų turiu daug, nemanau kad dirbsiu modeliu visą gyvenimą.

Ar galima tave tituluoti svajonių jaunikiu?

Šiuo metu draugės neturiu, bet nemanau, kad apie mane kas svajoja, nemanau, kad esu svajonių jaunikis.

Ką galvoji apie internetines pažintis ar tokiu būdu galima rasti meilę?

Lietuvoje, mano manymu, tai paprasčiausias būdas susipažinti, o Amerikoje lengviau tiesiog užkalbinti merginą gatvėje, parduotuvėje, nesvarbu kur. Lietuvoje atrodysi nesuprastas kvailys, jei taip pasielgsi. Pamenu, neseniai visai ėjo 4 merginos ir aš tiesiog paklausiau: „Panelės, kur einate taip pasipuošusios“, norėjau prasmegti skradžiai, kad paklausiau, nes pasižiūrejo kaip į kvailį kažkokį, maždaug – ko čia klausi? Taigi, Lietuvoje geriau neužkalbinsiu merginos nei liksiu blogos nuotaikos. Užsienyje žmonės yra atviresni, susipažinti žymiai lengviau.

O meilę išlaikyti internetu įmanoma? Juk būdamas modeliu daug keliauji, viename interviu esi sakęs, kad su buvusia mergina Ieva, būtent dėl atstumo ir atšalo jausmai?

Tai tikrai sunku.

Kokiomis charakterio savybėmis turėtų pasižymėti tavo svajonių mergina?

Hmm… kai turėsiu žmoną arba merginą, tada pasakysiu (juokiasi). Į pavydžią ar niurzgančią net nežiūrėčiau, turėtų būti linksma, kupina optimizmo, rūpestinga, protinga ir, žinoma, nuoširdi. Ir tikrai ne tuštutė! Nemėgstu tokių.

Rudeniui įpusėjus Vilniuje atgimsta naktinis gyvenimas, įvardink 3 vietas, kur geriausi vakarėliai.

„Panteros“ – the best! „Opium“ visai nieko, gal „Exit“, bet čia dar nespėjau apsilankyti. Norėčiau, kad klube grotų hip hop, rap kaip USA. Niujorke man patinka klubai „1 Oak“, 23 aukšte įsikūręs klubas „PH-D“ su nuostabiu vaizdu, tada „Marquee“, „Finale“. Niujorke vakarėliai yra vieni geriausių pasaulyje! Los Andžele taip pat geri, man patiko ir Briuselyje klubas, kuriame sukosi grindys, dar smagus naktinis gyvenimas Milane.

Esi pramogavęs vakarėliuose su vadinamosiomis „A list“ garsenybėmis?

Mes nuolat su jomis tūsinam, mūsų staliukai dažniausiai būna šalia garsenybių. Teko linksmintis su Kanye Westu, 2 Chainz, Rihanna, Miley Cyrus, Jay Z. Praėjusiais metais dirbau su Cara Delevingne, net nežinojau, kas ji tokia.

Iš arti žvaigždės tokios, kokias matome geltonojoje spaudoje?

Garsenybė ar melžėja, visi yra žmonės. Cara visiškai paprasta mergina. Ir kitos žvaigždės niekuo neišsiskiria, visi į klubus ateina pasilinksminti. Jų nėra ko lyginti su Lietuvos žvaigždynu. Užsienyje garsenybės į vakarėlius ateina su džinsais ir paprastais marškinėliais, per daug dėmesio į aprangą nekreipia, juk ateina linksmintis. Lietuvoje visi labai išsipuošę.

Simonas užsiminė, kad grįžus į Niujorką jo laukia ne tik modelio darbas, bet ir dar daugiau įdomių pažinčių. Vienas draugų gavo garsios atlikėjos numerį, tad ką gali žinoti, galbūt Simoną išvysime ne tik tarp mados, bet ir muzikos pasaulio išrinktųjų.

Mano išsaugoti straipsniai