Kaip gyvena tavo kojos? Jos įsispyrusios į minkštutes šlepetes? O gal vargsta ant aukštakulnių? „Prašo valgyti“ pro sportbačių nosį? O gal didžiuojasi naujais spalvotais botais? Kai kurie žmonės renkasi draugus pagal batus. O ką tau reiškia apavas?
Manolo Blahnik – batų dizaineris, jo talentas ir gyvenimas visada „ant kojų“. Koks šis garsusis avalynės kūrėjas, jau sudrebinęs pasaulį, skaitykite toliau.
Vaikystė
Manolo Blahnik gimė bei augo Kanarų salose. Kol dar buvo mažas padėjo tėvams bananų plantacijoje. „Gyvenimas buvo tik bananai, jūra ir mes…kaip rojus“, – prisimena Manolo.
Jis ir jo sesuo Evangelina mokėsi namuose. Taip buvo nusprendę tėvai. Blahnikų šeima dažnai keliaudavo į Paryžių ar Madridą, nes mama buvo visiškai pamišusi dėl mados.
Kartais ji pati kurdavo lengvus batelius (su virveliniais padais), o Manolo susižavėjęs stebėdavo savo mamą.
Namuose visada buvo gausu madų žurnalų, kaip „Vogue“, „Glamour“ ar „Silhuetos“, o vienas jų vėliau tapo ir pačio Manolo didele gyvenimo dalimi.
Jaunasis Manolo
Visa Manolo šeima tikėjosi, kad vaikinas taps diplomatu. Ženevos universitete vaikinas pradėjo studijuoti politiką bei teisę, tačiau ambicingas vyrukas pakeitė studijų kryptį į literatūrą ir architektūrą.
Išsižadėjo jis ir šių mokslų, kol galiausiai pasuko ten, iš kur jau ir nepasitraukė – meno studijų Paryžiuje.
Blahnikų šeimos galva negalėjo ramiai žiūrėti į Manolo užmojus, tad pasiūlė sūnui važiuoti į Londoną ir ten įtvirtinti anglų kalbos žinias.
Vaikinas nuvyko į Londoną, bet ne anglų kalbos gerinti, o… žiūrėti filmų. Po „sekinančio“ darbo Manolo ryžosi su lagaminuku, pilnu batų braižinių, keliauti į Niujorką.
Jungtinių Amerikos Valstijų „Vogue“ redaktorė, pamačiusi jo darbus, apstulbo ir patarė vaikinui „nestabdyti“, o kurti batus.
Grįžęs į Londoną, jis taip ir padarė, iš pradžių pradėjo nuo vyriškų batų, kurių daugumą kūrė, įkvėptas filmų. Na, o vėliau pradėjo kurti ir moterišką avalynę.
Batų kūrimas Manolo atrodė nepaprastas darbas, jis dievino visą procesą, siekė, kad kiekviena jo sukurta batų pora būtų patogi ir unikali.
Kylam į viršų
Štai – Manolo gyvenimo kulminacija. 1973 metais jis atidarė savo batų parduotuvę Londone. Išpopuliarėjo ir parduotuvė, ir Manolo. Parduotuvė buvo vadinama viena egzotiškiausių iš visų Londone esančių batų parduotuvių, o Manolo po metų jau puikavosi Britų „Vogue“ viršelyje (beje, jis – pirmasis vyras, kuris nusifotografavo „Vogue“ ir kurio nuotrauka pakliuvo ant šio žurnalo viršelio).
Vėliau dizaineris skynėsi kelią į platųjį pasaulį. Jis vėl vyko į Niujorką. Čia parodė savo batų kolekciją, atvėrė naujos parduotuvės duris. Ėmė dirbti su Calvinu Kleinu ir kitais žymiais dizaineriais.
Jis gavo apdovanojimą mados srityje 1987 metais. Atidarė savo parduotuvių tinklus Honkonge, Korėjoje, Singapūre, Rusijoje, Ispanijoje, Turkijoje, Dubajuje, Kuveite ir Las Vegase.
Stebuklai
Kaip taip greitai išpopuliarėjo Manolo batai? Didžiausia Manolo batų pirkimo manija prasidėjo su serijalo „Seksas ir miestas“ („Sex and the city“) pradžia.
Čia pagrindinė veikėja Carrie Bradshaw yra tiesiog pamišusi dėl Manolo batų ir tuo užkrečia visą pasaulį. Taigi, jokių stebuklų, tik galinga reklama… Tačiau verta žinoti, jog norint įsigyti Manolo batus, savo piniginėje reikėtų turėti ne mažiau kaip 400 Lt ( ir tai tik bateliai be pakulnės)…
Na, o ką šį sezoną Manolo siūlo mums, galite pamatyti