Pastebima tendencija, kad per pastaruosius penkerius metus 6 proc. padaugėjo moksleivių, planuojančių studijuoti užsienyje, tačiau dauguma jų į tokią galimybę vis dar žiūri atsargiai – „nesugebėsiu“, „per brangu“ arba „tėvai neišleis“.
Pasak studijų užsienyje ekspertės, vienintelės sertifikuotos Britų Tarybos „Education UK” konsultantės Lietuvoje Eglės Kesylienės, dažniausiai tokios baimės kyla iš elementaraus informacijos trūkumo, nes daugumai išvykti studijuoti svetur pavyksta iš pirmo karto – tereikia tam tinkamai iš anksto pasiruošti. Trečią kartą organizuojamas nemokamas Tarptautinių studijų forumas STUDY THE WORLD 2019 šią spragą ir bandys ištaisyti.
„Prieš metus mūsų atliktos moksleivių apklausos duomenimis, apie studijų galimybes užsienyje informacijos pakanka tik 23 proc. jaunų žmonių, 60 proc. jų tokios informacijos pakanka tik iš dalies, 14 proc. visiškai nepakanka ir tik 3 proc. jaunų žmonių tokia informacija neaktuali. Ir čia susiduriame su paradoksu: tos pačios apklausos rezultatai parodė, kad, nepaisant informacijos trūkumo ir įsišaknijusių mitų, net 8 iš 10 apklaustų mokinių savo žinias planuoja gilinti užsienio universitetuose – daugiausia socialinių ir biomedicinos mokslų kryptis. Šis pasirinkimas džiugina, nes Lietuvos vyriausybės strateginės analizės centro (Strata) atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad 2028 m. sveikatos specialistų poreikis Lietuvoje bus 3,4 tūkst. didesnis nei 2018 m. dirbusių sveikatos specialistų skaičius – baigę mokslus ir įgiję praktikos užsienyje, jauni žmonės galės sugrįžti gautų žinių pritaikyti Lietuvoje. Ką mes galime padaryti dabar? Suteikti reikiamų žinių, praktinių patarimų ir pasidalinti turimais kontaktais, kad studijos užsienyje taptų realybe“, – sako „American English School“ (AMES) vadovė E. Kesylienė.
Pasak jos, ilgą laiką dirbant su jaunais žmonėmis ir susidūrus su daugybe mitų apie studijas bei praktikos pildant paraiškas trūkumu, prieš kelis metus buvo nuspręsta organizuoti nemokamą Tarptautinių studijų forumą STUDY THE WORLD, kuris būtų skirtas ne tik būsimiems studentams, bet ir jų tėvams bei mokytojams. Pasitarę su specialistais, pastarieji išmoksta tinkamai motyvuoti vaiką studijoms ruoštis kuo anksčiau ir tikslingai formuoti jo pažymių vidurkių „krepšelį” – nesvarbu, užsienio universitetui ar studijoms Lietuvoje. Šiais metais forumas organizuojamas trečius metus, ir, atsižvelgus į pasaulio akademinių strategų įžvalgas, daugiau dėmesio skirs medicinos studijų galimybėms užsienyje.
„Pasaulinės tendencijos rodo, kad, visuomenei senstant, socialinių darbuotojų ir medikų poreikis kasmet didėja, tad kvalifikuoti specialistai bus vertinami bet kurioje šalyje. Žinant, kad medicinos mokslai trunka ilgai ir reikalauja nemenko pasirengimo, jauniems žmonėms būsimoms studijoms ruoštis derėtų pradėti jau dabar.
Šiais metais Tarptautinių studijų forume turėsime unikalų pranešimą apie būtiną pasiruošimą norintiems studijuoti Jungtinėje Karalystėje. Pranešimą skaitys James Barton, MPW prestižinės mokyklos, kuri jau daug metų specializuojasi ruošdama moksleivius studijoms sveikatos srityje Jungtinėje Karalystėje, programų direktorius. Pranešimas bus ne tik įdomus, bet ir praktiškai naudingas tiems, kurie svarsto ateityje rinktis medicinos studijų kryptį ir, net jeigu būsimi studentai pasirinks studijas Lietuvoje, tokio pranešimo nauda bus labai didelė praplečiant jauno žmogaus akiratį ir mokantis gerosios praktikos iš patyrusių specialistų”, – žada STUDY THE WORLD 2019 forumo organizatorė E. Kesylienė.
Renginio programoje numatytos ir kitos temos bei praktiniai užsiėmimai: kaip parašyti motyvacinį laišką, kuris išsiskirtų iš tūkstančio kitų; kuriuos tarptautinius egzaminus pasirinkti ir kaip paruošti konkurencingą paraišką į bet kurį pasaulio universitetą; kokius pomėgius derėtų lavinti bei kokį balų „krepšelį“ susirinkti, kad šansai studijuoti norimoje šalyje padidėtų ir pan.
Be to, programos metu vyks diskusijos su užsienio universitetus baigusiais studentais, kurie dalinsis savo patirtimi apie tinkamą pasiruošimą studijoms, paraiškos proceso ypatumus ir, žinoma, negailės patarimų būsimiems studentams. Renginio metu lankytojai susipažins su užsienio mokyklų bei universitetų atstovais iš Jungtinės Karalystės, Ispanijos, JAV, Kanados bei AMES ekspertų komanda, kurie papasakos, ką reikia žinoti ir kaip pasiruošti ateities mokslams. Informacinis forumas skirtas vyr. klasių moksleiviams, jų mokytojams, auklėtojams, karjeros specialistams ir moksleivių tėvams.