NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Ukrainai „Eurovizijai“ atstovaujančios grupės „Kalush Orchestra“ lyderis Oleh Psiuk: „Mūsų kūrinys karo akivaizdoje tapo tikru ukrainiečių himnu“

Ukrainai „Eurovizijai“ atstovaujančios grupės „Kalush Orchestra“ lyderis Oleh Psiuk: „Mūsų kūrinys karo akivaizdoje tapo tikru ukrainiečių himnu“

Pirmadienį pasaulį apskriejo žinia, kad Ukrainos dalyvavimas šių metų gegužę vyksiančiame kasmetiniame muzikiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse yra patvirtintas.

Šiais metais Ukraina pasirinko „Kalush Orchestra“ su repo lopšine „Stefanija“. Dainoje, dainuojamoje motinai, skamba tradicinė ukrainietiška muzika ir eilutė: „Aš grįšiu pas tave, net jei visi keliai bus sugriauti“. Atlikėjai stengsis įrašyti „atsarginį vaizdo įrašą“, kuris reikalingas visiems į konkursą pakviestiems dalyviams, jei jie negalėtų dalyvauti gyvai.

Konkurse prognozuojama sėkmė, bet grupės nariai nelinkę džiaugtis

„Kalush Orchestra“ yra Ukrainos repo grupė, susikūrusi 2019 metais. Grupę sudaro įkūrėjas ir reperis Oleh Psiuk, multiinstrumentalistas Ihoras Didenchukas ir didžėjus DJ MC Kilimmen. I. Didenchuk taip pat yra elektro – folk grupės Go_A narys. Ši grupė atstovavo Ukrainai praėjusių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Pirmadienį lažybų kaupimo svetainė „Oddschecker“ paskelbė, kad „Kalush Orchestra“ yra tvirta favoritė laimėti šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursą, tačiau grupės lyderis O. Psiuk nėra pasiruošęs džiūgauti. „Negaliu mėgautis būsima šlove, kol nerimauju dėl savo artimųjų. Karas atskyrė mane ir mano merginą. Ji nuo manęs nutolusi apie 300 kilometrų. Mes negalime susitikti, nes tai būtų labai pavojinga”, – sakė jis naujienų agentūrai „Reuters“ .„Ji sėdi bunkeryje, kol aš čia“, – sakė Oleh.

Šiandien grupės vokalistas yra Vakarų Ukrainoje. Atlikėjas iškeitė sceną į savanorystę. Jis padeda tiekti vaistus nukentėjusiems ir padeda žmonėms bėgti nuo karo. Vienas iš jo grupės narių tarnauja teritorinės gynybos padalinyje. Nors grupės nariai šiuo metu pasirodymui „Eurovizijoje“ repetuoja atskirai, tačiau netrukus planuoja susitikti Lvove, kad pamėgintų atlikti savo kūrinį „Stefania“. Šis kūrinys, anot reperio, karo metais yra tapęs tikru ukrainiečių himnu. „Kad ir kokiomis aplinkybėmis eitume į „Euroviziją“, aš stengsiuosi būti naudingas Ukrainai. Net jei karas artimiausiu metu baigsis, vis tiek nebus lengva, nes mums reikės labai daug ką atstatyti. Ukraina šiandien šalis – griuvėsiai“, – sakė jis.

View this post on Instagram

A post shared by КАЛУШ (@kalush.official)

Politinė kova verda ir Eurovizijos arenoje

„Eurovizijos“ finalas, vienas didžiausių pasaulyje televizijos renginių, įvyks Turine, Italijoje, gegužės 14 d. Jei „Kalush Orchestra“ laimės, Ukraina gaus teisę rengti 2023 m. konkursą. Ukraina šį konkursą laimėjo 2016-aisiais, kai Ukrainos Krymo totorė Susana Jamaladinova, dar žinoma kaip atlikėja Jamala, triumfavo su daina apie buvusio Sovietų Sąjungos lyderio Josifo Stalino įvykdytą šimtų tūkstančių žmonių deportaciją iš savo tėvynės. Ši daina konkurso scenoje skambėjo praėjus dvejiems metams po to, kai Rusija aneksavo Krymo teritoriją. 

Kitais metais konkurso šeimininkė Ukraina uždraudė Rusijai dalyvauti „Eurovizijoje“. Rusijai taip pat buvo uždrausta dalyvauti ir 2022 metų konkurse po to, kai Ukraina ir Europos visuomeniniai transliuotojai paragino juos pašalinti iš konkurso. Šiandien Ukrainai atstovausiantys „Kalush Orchestra“ džiaugiasi, kad savo dalyvavimu konkurse gali skleisti žinią ir supratimą apie tai, kas vyksta pasaulyje. “Jei manote, kad jūsų šaliai taip neatsitiks, garantijų tam nėra. Mes taip pat manėme, kad mums taip neatsitiks. Todėl kuo greičiau sustabdykime karą”, – sako grupės nariai.

Įvertinkite „Kalush Orchestra“ muzikinį kūrinį!

Mano išsaugoti straipsniai