Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
10 nuostabių dalykų

10 nuostabių dalykų, kuriuos aktorė Angelina Jolie yra padariusi pasaulio labui

Praėjusią savaitę Holivudo aktorė ir Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros ambasadorė Angelina Jolie lankėsi karo siaubiamoje Ukrainoje. Ji pastebėta Lvive. Teigiama, kad žaigždės vizito tikslas karo siaubiamoje šalyje yra padėti Ukrainai.

Toks Angelina Jolie poelgis – ne vienintelis, įrodantis, kokią didelę širdį turi aktorė. Atrodo, kad daugelis žmonių pamiršta, kad Angelina padarė daugiau pasaulio labui nei daugelis kitų įžymybių kartu paėmus.

Pagalba pabėgėliams iš Ukrainos

Angelina Jolie daugiausia dėmesio skiria pabėgėliams iš Ukrainos. Aktorė ir humanitarė Angelina Jolie socialiniame tinkle „Instagram“ rašė: „Mes kartu su kolegomis siekiame, kad būtų daroma viskas, kas įmanoma, siekiant užtikrinti pabėgėlių regione apsaugą ir pagrindines žmogaus teises. Jau matėme pranešimus apie aukas ir žmones, kurie pradėjo bėgti iš savo namų ieškodami saugumo“, – tęsė savo pareiškimą Angelina Jolie. „Dar per anksti žinoti, kas nutiks, bet šio momento reikšmės – Ukrainos žmonėms ir tarptautinei teisinei valstybei – negalima pervertinti“, – teigė aktorė.

Įspūdingi darbai su Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra

Angelinos Jolie darbas Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūroje yra dar įspūdingesnis nei jos plati filmografija. Ji gali būti siejama su blogąją ragana iš animacinių filmų, tačiau realiame gyvenime ji yra visiškai priešingybė. Pirmą kartą ji susisiekė su Jungtinėmis Tautomis po to, kai 2001 m. grįžo namo iš Kambodžoje filmuoto filmo „Tomb Raider“. Ji organizacijai paaukojo 1 mln. JAV dolerių ir netrukus tapo UNHCR geros valios ambasadore. 2012 metais ji tapo specialiąja pasiuntine. Dėl visko, ką ji padarė Kambodžos labui, jai netgi buvo suteikta jų pilietybė. Todėl ji tapo viena iš įžymybių, turinčių dvigubą pilietybę.

Angelina Jolie
Angelina Jolie
Vida Press

Gyvi susitikimai su pabėgeliais

Jos darbas su pabėgėliais visame pasaulyje – tai ne tik didelių pinigų sumų aukojimas, bet ir pasinerimas į tų, kuriems nepasisekė, gyvenimus. Per pastaruosius du dešimtmečius Angelina aplankė pabėgėlius visame pasaulyje, įskaitant Afganistaną ir Siriją. Ji spaudžia žmonėms rankas, kalbasi su jais ir pasakoja jų istorijas visiems, kurie nori išklausyti. Ji taip pat sukūrė keletą filmų, kuriuose vaizduojamas jų gyvenimo siaubas. Labiausiai žinomas yra jos debiutas kaip režisierė „Kraujo ir medaus žemėje“ (2011 m.) – šokiruojantis atviras filmas apie karą Bosnijoje ir Hercegovinoje.

Pasisakymai už Rhoyinga pabėgėlius

Kol likęs pasaulis stovėjo bejėgis per Rhoyinga pabėgėlių krizę, Jolie išvyko į Bangladešą, kad išspręstų šią problemą. Kaip rašo „Reuters“, ji 2019 metais aplankė didžiausią pasaulyje pabėgėlių gyvenvietę ir pasmerkė pasaulį už tai, kad jis nepadarė pakankamai, kad išvengtų beveik milijono žmonių išvykimo iš Mianmaro: „Liūdniausia šioje situacijoje yra tai, kad negalime sakyti, kad negavome jokio įspėjimo “, – sakė Angelina, nuvykusi į Bangladešą.

Gamtos tausojimas

Ji yra Harno laukinės gamtos fondo globėja. Suvaidinusi filme „Beyond Borders“ (2003 m.), kurio veiksmas vyksta Namibijoje, Angelina tapo Harnaso laukinės gamtos fondo globėja. Tai laukinių gyvūnų našlaičių namai, kuriuose priimami laukiniai gyvūnai, kuriems reikia pagalbos. Tai net ne vienintelis su laukine gamta susijęs projektas, kurio ji ėmėsi. Ji nusipirko didelį žemės sklypą Kambodžoje, pavertė jį laukinės gamtos rezervatu ir pirmojo sūnaus vardu pavadino jį Maddox Jolie projektu.

Angelina Jolie
Angelina Jolie
Vida Press

Maddox Jolie-Pitt (MJP) fondo įkūrimas

Tai, kas iš pradžių buvo laukinės gamtos rezervatas Kambodžoje, virto kažkuo daug didesniu. 2014 m. Angelina ištekėjo už Brado Pitto, todėl projektą ji pervadino į Maddox Jolie-Pitt fondą. Ji sukūrė pirmąjį Azijoje tūkstantmečio kaimo plėtros projektą, kuriuo buvo sprendžiamos neatidėliotinos problemos, tokios kaip skurdas ir ligos. Kenijoje ji finansavo bendruomenę, kurioje reindžeriais dirbo buvę brakonieriai, ir padėjo plėtoti didžiąją dalį infrastruktūros, pavyzdžiui, mokyklą ir gamyklą.

„Style of Jolie“ labdaros organizacija

Nors kai kurios įžymybės kuria savo produktų linijas siekdamos asmeninės naudos, Angelina Jolie įkūrė „Style of Jolie“ kaip labdaros organizaciją. 2010 m. Jolie bendradarbiavo su garsiu juvelyru Richardu Procopu kurdama papuošalų kolekciją. Visi procesai buvo skirti švietimo partnerystei konfliktų vaikams – programai, kuriai ji bendrai pirmininkavo nuo 2007 m. Jos humanitarinis darbas yra tikrai visapusis.

Rūpinimasis Venesuelos pabėgėliais

Angelinos humanitarinės pastangos neapsiriboja Viduriniais Rytais, Azija ir Afrika. 2019 m. ji taip pat lankėsi Kolumbijoje, kur susitiko su tūkstančiais Venesuelos pabėgėlių. Anot UNHCR, ji lankėsi „prieglaudoje Riohačoje, skirtoje Kolumbijos ir Venesuelos jaunimui, kurie patyrė seksualinę prievartą arba prekybą žmonėmis“ ir atkreipė dėmesį į įvykius Pietų Amerikoje.

Angelina Jolie
Angelina Jolie
Vida Press

Aukojimas limonado stendui

2020 m. rugsėjį Angelina Jolie atidavė savo pinigus dviem mieliems berniukams, kurie Londone valdė limonado kioską. Jie rinko pinigus Jemeno piliečiams. Ji ne tik visapusiškai dalyvavo malšinant humanitarines krizes visame pasaulyje, bet ir įkvėpė jaunimą pasistengti ką nors pakeisti.

Įsteigė teisininko stipendiją

Ne mažiau svarbu yra tai, kad Angelina įkūrė Jolie Legal stipendiją – teisininkų ir advokatų, propaguojančių žmogaus teises savo šalyse, tinklą. Ji taip pat finansavo daug teisinių darbų imigrantų vaikams per programą „Kids in Need of Defense“ (KIND).

Mano išsaugoti straipsniai