Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Migrenos veiksniai: ką reikia žinoti prieš šventinį sezoną

Migrenos veiksniai: ką reikia žinoti prieš šventinį sezoną

Didžiausias migrenos sezonas – prieššventinis laikotarpis. Giminaičiai, audringi kelionių planai, triukšmingi vakarėliai, siaubingi žiemos orai, kvapnių žvakių perteklius, raudonas vynas ir kepiniai – kad ir kokios linksmos būtų atostogos, jos taip pat gali sukelti migreną.

Būtina vengti migreną provokuojančių veiksnių ir laikytis rutinos. Kad pulsuojantis galvos skausmas ir kiti migrenos simptomai nebūtų ryškiausias šių metų atostogų prisiminimas, atminkite keletą svarbių dalykų. 

Nevalgyti niekada nėra geras planas.

Susilaikymas nuo maisto gali atrodyti kaip patikima ir nesudėtinga taktika, padedanti išvengti viliojančių skanėstų, tačiau dažniausiai ši strategija visiškai duoda priešingą rezultatą, ypač kai patiriate migreną. Taip yra todėl, kad alkis gali lengvai sukelti stiprų galvos skausmą, o kai cukraus kiekis kraujyje nukrenta ir kūnas pradeda jaustis kaip badaujantis, jaučiatės nusilpę. Geriau valgykite sveiką maistą prieš eidami į vakarėlį, o keliaudami susipakuokite daug sveikų užkandžių, tokių kaip riešutai ir vaisiai, ir būtinai pasipildykite jų atsargų.

Išgerti bus, todėl atitinkamai planuokite

Nesvarbu, ar tai būtų liesa imbierinė latte, ar šventinis spanguolių kisielius, šventiniai kokteiliai jus lydės iš visų pusių, dieną ir naktį. Tačiau žmonės, sergantys migrena, turi būti atsargūs, stebėdami kofeino ir alkoholio (dažnas migrenos sukėlėjas) suvartojimą. Be to, daugumoje šventinių gėrimų yra cukraus, priedų ar dirbtinių saldiklių, kurie taip pat gali sukelti migreną. Nesileiskite į šį pagundų pasaulį neturėdami plano, kiek gėrimų per dieną ar savaitę galite išgerti ir kokių rūšių turėtumėte visiškai vengti.

Fiziniai pratimai šiuo metu yra ypač svarbūs

Taip, dabar sofų sezonas, tačiau taip pat neturėtumėte tapti visišku tinginiu. Per lengva išeiti iš savo kūno rengybos rutinos, kai turime papildomų šeimos įsipareigojimų ir nesibaigiančių darbų sąrašą (ir kai per šalta išeiti į lauką ir bėgioti). Tačiau staigūs gyvenimo būdo pokyčiai, tokie kaip mankštos atsisakymas, gali prisidėti prie migrenos priepuolių atsiradimo, o fizinis aktyvumas yra svarbus gydant lėtinę migreną. Jis mažina stresą ir įtampą, o tai, kaip įrodyta, sumažina migrenos galvos skausmų ir kitų simptomų dažnumą ir sunkumą.

Miegokite į valias

Miegas turėtų būti jūsų atostogų pageidavimų sąrašo viršuje, jei sergate bet kokios rūšies migrena. Žiemą daug lengviau padovanoti sau dovaną laiku eiti miegoti. Pirmenybę teikite pakankamam poilsiui. Pasak Amerikos migrenos fondo, pagrindinis būdas norint apsisaugoti nuo migrenos simptomų yra išlaikyti kuo nuoseklesnius miego įpročius (pabudimo ir miegojimo laiką), vengiant nukrypimų daugiau nei valandą. 

Būkite visuomet pasiruošę

Nešventiška, bet tiesa: sniego audros gali sukelti galvos skausmą dėl staigaus barometrinio slėgio kritimo. Kadangi negalite kontroliuoti oro, būkite pasiruošę per šventes laikytis migrenos gydymo strategijų. Tai apima receptinių prevencinių vaistų vartojimą ir ūminių vaistų (nesvarbu, ar tai triptanai, ar nereceptinis ibuprofenas ar acetaminofenas) turėjimą su savimi, kad galėtumėte juos vartoti, kai pasireiškia pirmieji migrenos simptomai, kai jie yra veiksmingiausi.  

Stebėkite savo hormonų lygį

Hormoniniai pokyčiai (būtent estrogeno svyravimai) gali sukelti migreną. Jei esate per daug užsiėmę švęsdami Kalėdų šventę, kad pastebėtumėte įspėjamuosius artėjančio migreninio laikotarpio ženklus, speciali migrenos sekimo programa jus įspės ir leis atitinkamai planuoti.

Mano išsaugoti straipsniai