Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
„Biofitus“ pataria

„Biofitus“ pataria, kaip prisikviesti kokybiškesnį miegą

Kokybiškas miegas – mūsų geros savijautos pagrindas. Vis dėlto įvairiais gyvenimo tarpsniais kiekvienam mūsų tenka susidurti su pablogėjusiu miegu ar net nemiga.

Tai gali lemti stresas, nuovargis, prasta emocinė ar sveikatos būklė – svarbu nustatyti ir spręsti miego problemų priežastis. O jų padarinius įveikti ir miegą pagerinti padės paprasti kasdieniai įpročiai: miego grafikas, tinkama mityba, Biofitus maisto papildai, kambario vėdinimas ir dėmesys patalynei.

Miego grafikas, kurio privalu laikytis

Tiesa ta, kad mūsų organizmas įpranta prie paros ritmo – tai galite pastebėti ir patys, pavyzdžiui, kai savaitgalį įprastu laiku pabundate be žadintuvo. Dėl to stenkitės laikytis miego režimo ir eiti miegoti bei keltis panašiu metu. Planuokite savo dieną taip, kad miegui liktų 7-8 valandos, o savaitgaliais, jei norite, galite lovoje pasivartyti ir kiek ilgiau. Vis dėlto persistengti neverta, nes per ilgas miegas taip pat kenkia – atsikeliame ne geriau pailsėję, o priešingai, pavargę.

Melatonino papildai

Įveikti miego problemas gali padėti melatonino maisto papildai. Jie gali padėti sutrumpinti užmigimui reikalingą laiką. Melatoninas ir natūraliai gaminasi organizme, tačiau kartais sistema gali išsibalansuoti, tad maisto papildai padeda sugrįžti į „ritmą“.

„Biofitus“ maisto papildai siūlo melatonino papildus, kurių dienos normoje yra 1 mg melatonino. Tai pakankamas kiekis efektyviam poveikiui – renkantis papildus į tai verta atkreipti dėmesį. Melatoniną rekomenduojama vartoti likus valandai iki miego.

„Biofitus“ pataria, kaip prisikviesti kokybiškesnį miegą
„Biofitus“ pataria, kaip prisikviesti kokybiškesnį miegą
Organizatorių archyvas

Laikykitės mitybos taisyklių

Maistas yra svarbus visoms organizmo sistemoms, tačiau kalbant apie miegą, reikėtų vadovautis keliomis taisyklėmis. Gerai išsimiegoti gali trukdyti ir alkio, ir persivalgymo pojūtis, tad pavalgykite, tačiau saikingai. Valgyti paskutinį kartą rekomenduojama kelios valandos iki miego, tačiau rinkitės lengvus produktus, kurie greitai virškinami. Taip pat nepamirškite, kad prieš miegą reikėtų vengti produktų, turinčių kofeino, tai pat atsisakyti alkoholio.

Miegamojo vėdinimas

Kambario vėdinimas prieš miegą yra daug svarbesnis, nei manote. Visų pirma, vėdinant į patalpas patenka šviežio oro, kuris padeda greičiau atsipalaiduoti, užtikrina gaivos pojūtį. Be to, vėdinant sumažinama ir miegamojo temperatūra, o žemesnėje temperatūroje lengviau užmiegame. Rekomenduojama miegamąjį išvėdinti prieš einant miegoti tiek žiemą, tiek vasarą.

Jei namuose įrengta rekuperacinė sistema, vis tiek prieš miegą galite kambarį pravėdinti. Rekuperatorius užtikrina puikią oro kokybę namuose, tačiau nesuteikia gaivos, kuri tiesiog magiškai padeda užmigti greičiau.

Tinkamas patalynės pasirinkimas

Lietuvių liaudies patarlė teigia: kaip pasiklosi, taip išsimiegosi. Ir panašu, kad mūsų senoliai buvo visiškai teisūs. Dažnai patalynę renkamės pagal grožį, norime sukurti prabangos pojūtį, tačiau mūsų organizmas to tikrai neįvertins. Miegui reikia tolygaus pagrindo ir orui laidaus natūralaus pluošto, kuris užtikrins organizmui galimybę reguliuoti kūno temperatūrą miego metu. O kalbant apie čiužinį ir pagalves, taip pat neverta pasiduoti reklaminėms frazėms apie debesims prilygstantį minkštumą – daug geriau išsimiegoti pavyks ant kietesnio čiužinio ir pagalvės.

Mano išsaugoti straipsniai