„Kauno Aistės-LSMU“ ir Lietuvos merginų U – 20 rinktinės žaidėja Gedvilė Savostaitė – viena iš krepšininkių, nusprendusių tapti projekto „Stipresnė aš“ dalimi. Jos, kaip ir kitų iniciatyvos misionierių, užduotis – lankytis Lietuvos ugdymo įstaigose ir ieškoti ne tik krepšinio talentų, bet ir sudominti moksleives aktyviu gyvenimo būdu.
„Pats projektas tikrai labai naudingas. Jeigu tik kažkas panašaus būtų buvę mano mokyklos laikais, tuo būčiau pasinaudojusi. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) sukurtas puslapis, kuriame yra tiek paskaitų, tiek treniruočių vaizdo įrašai, man atrodo vertingas. Labai smagu, kad federacija imasi tokių projektų ir skatina mergaites sportuoti. Jauname amžiuje bent jau minimaliai prasijudinti tikrai labai svarbu – jeigu ne mokykloje, tai bent namuose ar lauke. O tai padaryti su LKF sukurtu tinklalapiu yra labai nesudėtinga“, – „Stipresnė aš“ privalumus po susitikimo su Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtinėmis vardino G. Savostaitė.
Profesionali krepšininkė pasakojo, jog jos karjera prasidėjo įprastai – ketvirtokę per kūno kultūros pamoką pastebėjo trenerė, pakvietusi ją prisijungti prie komandos. Alytiškė dar kurį laiką lankė du užsiėmimus – šiuolaikinių šokių bei krepšinio. Nors abiejose srityse mergaitei sekėsi, ji vis dėlto pasirinko krepšinį.
„Todėl, galima sakyti, kad krepšinis mane surado, nes pati gal nebūčiau sugalvojusi ieškoti trenerio ir lankyti treniruočių“, – pastebi pašnekovė.
Pasak „Sveikesnė aš“ organizatorių, per kelis mėnesius jau aplankyta 20 šalies ugdymo įstaigų. Vizitų metu pastebėtos dvi talentingos merginos, kurių viena jau pakviesta prisijungti prie Druskininkuose naujai suformuotos komandos „Deivės“. Iš viso suplanuoti sporto profesionalų susitikimai su 60 Lietuvos mokyklų auklėtinėmis.
Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus l.e.p. direktorius Ričardas Žilaitis pasakojo, jog LKF projekto viešnagė yra tik vienas iš daugelio projektų, vykstančių ugdymo įstaigoje. Aktyviai yra bendradarbiaujama su įvairiais universitetais, sporto organizacijomis, visuomeninėmis įstaigomis siekiant kuo anksčiau padėti jauniems žmonėms pasirinkti gyvenimo kryptį bei pasiruošti tolimesnėms studijoms.
Anot jo, kadetų licėjuje yra įrengtos puikios edukacinės erdvės, tinkamos įvairioms sporto šakoms, tarp jų ir krepšiniui. Ugdymo įstaiga skatina kadetus sportuoti, ypač komandinėse sporto šakose, todėl LKF projekto keliami uždaviniai bei naudojamos priemonės idealiai sutampa su licėjuje esančia įranga ir patirtimi.
„Turime sąlygas priimti moksleivius ne tik iš Kauno, bet ir kitų šalies vietovių. Mokymosi procesas, tiems, kas pageidauja papildomų konsultacijų, gali prasidėti ir nuo 7.30 val. Pamokų laiką, norėdami palankesnių sąlygų moksleiviams, pradedame nuo 8.30 val. Nuskambėjus paskutiniam skambučiui vyksta aktyvi, nemokama popamokinė veikla – nuo karybos ir teisės iki Lietuvos kultūros pažinimo ar gitaros būrelio“, – sako R. Žilaitis.
Atvirų durų diena mokykloje numatyta vasario 24 d.
Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje vasario 25 d. vyks ir moksleivių iš Ukrainos priėmimas į specialią klasę.
„Nuo karo pradžios, Lietuva padeda ir remia Ukrainą. Mūsų užduotis – sukurti patikimą užnugarį šios šalies gynėjų vaikams ir žmonoms, nes ši pergalė būtina visai Europai. Todėl Kadetų licėjus vienas pirmųjų priėmė ukrainiečių vaikus ir daro viską, kad jų mokslas ir gyvenimas būtų kuo patogesnis, – sako R. Žilaitis, – Su Andriaus Tapino paramos fondo iniciatyva įrengėme klasę ukrainiečių vaikams ir pavadinome Kruty didvyrių vardu. Kiekvienas kadetas iš Ukrainos turi visas sąlygas mokytis ir pasibaigus karui galės tęsti mokslus Tėvynėje. Mūsų mokytojai iš Ukrainos yra visada pasiruošę padėti ir išspręsti vaikams visus rūpimus klausimus“.