Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Internetą sudrebinęs pokalbių robotas „ChatGPT“: kaip veikia šis įrankis?

Internetą sudrebinęs pokalbių robotas „ChatGPT“: kaip veikia šis įrankis?

Apie praėjusių metų lapkritį pasaulinėje rinkoje pasirodžiusį ir internetą sudrebinusį pokalbių robotą „ChatGPT“ šiandien kalba daugelis.

Nenuostabu – kai kurie šio įrenginio sukūrimą vadina tikra dirbtinio intelekto revoliucija. Tad kas yra šis ypatingasis įrankis, apie kurį taip plačiai diskutuojama? „ChatGPT“ yra bendrovės „OpenAI“ sukurtas pokalbių robotas, kuriam naudojama „GPT-3“ (angl. Generative Pretrained Transformer 3) technologija. „GPT-3“ yra naujausias kalbos apdorojimo dirbtinio intelekto modelis. Jis geba generuoti į žmogaus kalbą panašų tekstą ir turi platų pritaikymo spektrą – taip pat ir kalbos vertimą, kalbos modeliavimą bei teksto generavimą tokioms programoms kaip pokalbių robotai.

Trys viename – „Google“, „Vikipedija“ ir „Messenger“

„ChatGPT“ šiuo metu yra laikomas vienu inovatyviausių įrankių, kuris prilygsta net trims internetinėms platformoms – „Google“, „Vikipedija“ ir „Messenger“. Teigiama, kad šį pokalbių robotą galima prilyginti „Google“ paieškai ar „Messenger“ pokalbių robotui. Skirtumas tik tas, kad kitoje pusėje atrašinėja ne gyvas žmogus. „ChatGPT“ įrankis gali generuoti atsakymus į įvairias tekstines užklausas, todėl jis naudingas tiek generuojant atsakymus į klausimus interneto forumuose, tiek ir kuriant suasmenintą socialinės žiniasklaidos pranešimų turinį. „ChatGPT“ yra paremtas kalbos modeliu, todėl geba apimti didžiulius duomenų rinkinius: daugybę žodžių iš įvairių knygų, straipsnių ir pokalbių.

Kaip pasinaudoti „ChatGPT“?

Viska itin paprasta. Norinti pasinaudoti „ChatGPT“ įrankiu, pirmiausia reikia užsiregistruoti, o tuomet – prisijungti. Pagrindiniame lange bus galima išvysti anglų kalba pateiktų klausimų variacijas, kurių viena galima pasinaudoti. Taip pat norima kalba galima užduoti ir savo paties norimą klausimą. Išplėstinio atsakymo į užduotą klausimą bus galima sulaukti vos per kelias sekundes. Gavus atsakymą į klausimą, galima jį panaudoti pagal poreikį ir rinktis – tęsti pokalbį su „ChatGPT“ robotu ar išeiti iš svetainės.

Ar „ChatGPT“ gali pakeisti žmonių darbą?

Daugelis svarsto, ar „ChatGPT“ gali pakeisti žmonių darbą, o taip pat laikui bėgant eliminuoti kai kurias populiarias profesijas. Nors ši programa stebina savo novatoriškomis ypatybėmis, specialistai tikina, kad bent jau artimiausiu metu ji nepakeis žmogaus darbo, nes žmogus visada bus pranašesnis už programą dėl kūrybiškumo ir emocinio intelekto. Priešingai, ši programa gali padėti įvairius darbus atlikti greičiau bei našiau, todėl ji yra puikus įrankis, kuriuo ateityje bus galima efektyviai naudotis.

Mano išsaugoti straipsniai