Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
interjero dizaineris

Interjero dizainerė pataria: 3 žingsniai, kaip įrengti naują vonios kambarį arba atnaujinti senąjį 

Tvarkingas vonios kambarys leidžia dieną pradėti ir ją pabaigti be papildomo streso. Tačiau dažnai dėl netinkamo baldų išdėstymo šios erdvės potencialas lieka neišnaudotas. Interjero dizainerė sako, kad, protingai suplanavus erdvę, net ir mažiausiame vonios kambaryje galima palaikyti tvarką. Geriausia, žinoma, apie tai pagalvoti dar įrengimo etape, nes ilgainiui tampa sunkiau įžvelgti galimybes.

„Kartą įrengus, vonios kambario interjeras įprastai lieka nekeičiamas daugelį metų, todėl svarbu jį protingai suplanuoti nuo pat pradžių ir rinktis sprendimus, kurie laikui bėgant nepasens. Įrengiant šią erdvę, reikia gerai apgalvoti kiekvieną detalę ir vengti neplanuotų pirkinių”, – sako IKEA Interjero dizaino skyriaus vadovė Morta Bučinskienė.

Išlaikykite stiliaus ir spalvų vientisumą

Planuojant naują vonios kambarį, interjero dizainerė siūlo pradėti nuo baldų ir plytelių. „Vonios kambario grindis ir sienas įprasta klijuoti plytelėmis, todėl nuo jų pasirinkimo labai priklauso bendras erdvės vaizdas. Rekomenduoju derinti plytelių spalvą prie baldų, kurie bus vonios kambaryje. Kad ir nuo ko pradėsite – baldų ar plytelių, ieškodami vienų, su savimi visada turėkite kitų spalvos pavyzdį, kad matytumėte, ar baldai ir plytelės derės”, – pataria M. Bučinskienė.

Vis tik, pasak interjero dizainerės, geriau pradėti nuo vonios spintelių ir tik tada rinktis plyteles, nes jų pasirinkimas didesnis ir bus lengviau rasti derančias prie įsigytų baldų. Specialistė taip pat primena, kad siekiant išlaikyti vientisą stilių, vonios kambarį reikėtų derinti ir prie kitų namų erdvių.

Maksimaliai išnaudokite turimą erdvę

„Kad planuojamas ar atnaujinamas vonios kambarys būtų funkcionalus ir patogus, pirmiausia pagalvokite apie tai, kokie sprendimai pasiteisino ar erzino senajame, ką verta išlaikyti, o ką dabar darytumėte kitaip”, – sako interjero specialistė.

Labai svarbu turėti pakankami vietos daiktams ir smulkmenoms laikyti, nes tvarkingoje vonioje lengviau išlaikyti ramybę ir atsipalaiduoti. Dažnai vonios kambaryje jos trūksta, todėl daiktai nugula ant kriauklės ir vonios kraštų, dar labiau apkraudami ir taip nedidelę erdvę. Štai kodėl planuojant, kaip atrodys vonios kambarys, būtina kruopščiai apgalvoti daiktų laikymo baldus ir sprendimus.

„Kad maža erdvė būtų maksimaliai išnaudota, nuo pat pradžių svarbu žinoti, kokie baldai ir kur atsiras. Baldų išdėstymą paprasta išbandyti naudojantis nemokama vonios kambario planavimo programa internete – joje galima suprojektuoti vonios kambarį nuo nulio, pagal realius matmenis”, – sako interjero dizainerė.

Pasak jos, taupant vietą, spinteles verta kabinti ant sienų. „Išnaudokite ir erdvę po praustuvu – čia įrengta spintelė su stalčiais bus puiki vieta kasdieniams reikmenims laikyti. O papildoma spintelė virš klozeto ar skalbimo mašinos – valymo priemonėms, papildomiems rankšluosčiams ar kitiems daiktams paslėpti. Jei vonios kambarys labai ankštas, vietoj įprasto veidrodžio rinkitės spintelę su veidrodinėmis durimis – ji turėtų būti tokio pat pločio, kaip spintelė po praustuvu”, – pataria interjero specialistė.

Per daug vietos daiktams vonios kambaryje tikrai nebus, o, paslėpus visas smulkmenas tam skirtuose balduose, erdvė atrodys tvarkingesnė ir didesnė. Todėl ji pataria išnaudoti ir tas vonios kambario vietas, kurios dažnai lieka pamirštos: pavyzdžiui, siaurame tarpe tarp kitų baldų ar nišoje gali atsirasti kampinė lentyna ar siauras vežimėlis, ant sienų – papildomi kabliukai rankšluosčiams.

Skirkite dėmesio detalėms ir apšvietimui

Baigus planuoti erdvės išdėstymą, galima imtis detalių, kurios vonios kambariui suteiks asmeniškumo. Darant tai, interjero dizainerė ragina nepersistengti su skirtingais stiliais, spalvomis ir raštais. Baldų rankenėlės, kabliukai, rankšluosčiais, kilimėliai ir kiti vonios kambario priedai turėtų darniai įsilieti į bendrą erdvės dizainą.  Pasak specialistės, skyrus pakankamai dėmesio šioms detalėms ir suderinus jas tarpusavyje, prikelti seną vonios kambarį naujam gyvenimui galima visai nebrangiai ir be remonto.

„Vonios kambario priedus (muilinę, dantų šepetėlių indelį, tualeto šepetį ir šiukšliadėžę) patarčiau derinti prie vandens maišytuvo ir dušo galvutės, kad nebūtų per daug spalvų ir skirtingų metalo rūšių. Jei vonios kambarys minimalistinis, baltos spalvos, tuomet papildomi elementai gali būti juodi ar ryškesni. Svarbų vaidmenį vaidina ir dušo užuolaidos bei vonios tekstilė. Visų šeimos narių rankšluosčiai turėtų būti iš tos pačios serijos: skirtingų spalvų, kad būtų paprasta atskirti, bet vieno dizaino, kad derėtų tarpusavyje ir atrodytų tvarkingai”, – pataria IKEA interjero dizainerė.

Kurti jaukią atmosferą vonios kambaryje, kaip ir kitur namuose, padeda apšvietimas: bendrasis, funkcinis ir dekoratyvinis. Pastarasis ypač svarbus, kuriant atpalaiduojančią nuotaiką kasdieniams ritualams vonioje.  

Mano išsaugoti straipsniai