Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
miegas ir imunitetas

Kuo susiję tavo namai, miegas ir imunitetas?

Namuose esantys toksinai gali būti prasto miego ir silpno imuniteto priežastimi. Kaip jų atsikratyti?

Patalpose žmonės praleidžia didžiąją dalį savo gyvenimo. O laikas, praleistas uždaroje patalpoje šiuo metu yra dar ilgesnis, kadangi dėl pandemijos kiek darbas, tiek ir mokslai neretai vyksta nuotoliniu būdu.

Šildymo kainos tikrai kandžiojasi ir kasmet auga, tad žmonės vis labiau stengiasi neišleisti šilumos iš namų ir patį šildymą daryti kuo efektyvesniu. Namai tampa vis sandaresniais, ko pasekoje stipriai sumažėja gryno oro cirkuliacija, o tai priveda prie namų oro užterštumo.

Geriausias būdas patikrinti ar namuose geras oras – įsigilinti į kvapus, juntamus vos užėjus pro lauko duris. Ar jauti valgio gaminimo aromatus, šiukšlių tvaiką, o gal net pelėsį? Jei namai nekvepia gaiviai – tai gali būti ženklas to, kad ventiliacija ir vėdinimas yra nepakankami.

Prastai išsimiegi? Gali būti, kad kaltas oras.

Dulkės, augintinių kailis, buitinė chemija, pelėsis, virtuvės reikmenys ir netgi televizorius bei kompiuteris turi įtakos orui, kuriuo kvėpuojame. Prasto oro namuose simptomai: paraudusios, perštinčios akys, galvos svaigimas, galvos skausmai, pykinimas, sunkumas kvėpuojant ir alergijos. Tačiau ir prastas miegas gali būti vienu iš ženklų, kad ore, kuriuo kvėpuoji, yra toksinų. Juk būtent miegodami mes kvėpuojame giliai, o langai ir durys namuose tuo metu dažniausiai būna uždaryti.

Gera žinia ta, kad sprendimas yra ir jis labai paprastas. Reikia tiesiog įsileisti daugiau gryno oro, kuris ir sumažins toksinų kiekį. Štai nuo ko pradėti:

1. Namai turi būti švarūs

Reguliarus dulkių valymas ir siurbliavimas sumažina dalelyčių kiekį ore, kuriuo kvėpuojame. Išvalyk visus paviršius drėgna šluoste. Pradėk nuo viršutinių paviršių, palengva leisdamasi žemyn. Kai siurbi, nepamiršk stumdyti baldų, kad būtum užtikrinta išsiurbliavusi visas dulkes ir purvą. Ypatingą dėmesį skirk kampams bei kitoms sunkiai prieinamoms vietoms, ir, žinoma, – paloviui.

2. Ieškok natūralių produktų

Namų valymui rinkis natūralius, netoksiškus produktus. Actas, citrinos sultys, soda – labai efektyvios valymo priemonės, kurios tikrai išvalys namus nepalikdamos toksiškų cheminių liekanų.

3. Deguonies kiekį didink augalų pagalba

Naminės gėlės namams prideda ne tik grožio, bet ir padeda valyti orą. Pasidomėk – skirtingi augalai absorbuoja skirtingas toksines medžiagas.

4. Tegul vėdinimas tampa prioritetu

Na, o kai sumažinsi toksinų kiekį namuose, atkreipk dėmesį dar ir į vėdinimą. Močiutė buvo teisi, kai atverdavo visus langus namuose ir įleisdavo šviežio oro. Stenkis pravėdinti namus kiekviena pasitaikiusia proga. Galbūt to ir nepakaks pilnai išvėdinti visų patalpų, tačiau tikrai padidins šviežio oro kiekį.

Sveikata priklauso nuo to, kuo mes kvėpuojame. Juk kvėpuoti nenustojame 24/7. Todėl yra labai svarbu pasirūpinti, kad kasdien įkvėptumėme kuo mažiau užteršto ir kuo daugiau gryno oro.

Mano išsaugoti straipsniai