NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
knygos
Romantinės knygos

„Alma littera“ knygų naujienos: ką verta skaityti lapkritį?

„Alma littera“ – viena iš populiariausių leidyklų Lietuvoje, nuolat džiugina skaitytojus įvairaus žanro naujienomis, praturtinančiomis literatūrinį pasaulį. Šį rudenį skaitytojams pristatoma nauja knygų kolekcija, skirta suaugusiems, kurie ieško įkvepiančių, įtraukiančių ir emocijas pažadinančių istorijų. Taigi, ką verta skaityti lapkritį?

Abraham Verghese. VANDENS PAŽADAS

Knygos „Vandens pažadas“ veiksmas vyksta Keraloje, Pietų Indijos Malabaro pakrantėje, nuo 1900 iki 1977 m., o joje pasakojama apie tris šeimos kartas, kurios kenčia nuo ypatingos bėdos: kiekvienoje kartoje bent vienas žmogus miršta nuskendęs, o Keraloje vanduo yra visur. Šeima priklauso krikščionių bendruomenei, kurios ištakos siekia apaštalų laikus, tačiau laikai keičiasi, ir šios šeimos matriarchė, vadinama „Didžiąja Motina“ per savo nepaprastą gyvenimą taps neįsivaizduojamų permainų namuose ir aplinkoje liudininke.

J. R. R. Tolkien. NEPAPRASTOSIOS KARALYSTĖS PASAKOS

Anglų mokslininko ir rašytojo Johno Ronaldo Reuelo Tolkieno (1892 – 1973 m.) vaizduotėje užgimęs fantastinis pasaulis Viduržemis užkariavo skirtingų kartų fantastikos mėgėjų širdis, o jo žymiausi kūriniai – „Hobitas, ten ir atgal“ bei „Žiedų valdovo“ knygos pasklido milijoniniais tiražais.

J. R. R. Tolkieno  plunksnai priklauso ir daugybė mažesnės apimties kūrinių. Keturios jo pasakos („Makaliukas Klajūnas“, „Hamo ūkininkas Gilis“, „Didžiojo Vutono kalvis“, „Knibliaus pieštas lapas“) ir 16 eilėraščių rinkinys apie „Žiedų Valdove“ šmėkštelėjusį paslaptingąjį Tomą Bombadilą buvo išspausdintos skirtinguose leidiniuose, bet dabar pirmą kartą  publikuojamos vienoje knygoje – „Nepaprastosios Karalystės pasakose“.

Matthew Blake. ANA O

Sužinojęs, kad vidutinis žmogus 33 metus savo gyvenimo praleidžia miegodamas, Matthew Blake’as užčiuopė naujos istorijos pulsą. Jis pradėjo išsamius su miegu susijusių nusikaltimų ir paslaptingos ligos, vadinamos pasidavimo sindromu, tyrimus, kurie paskatino užduoti esminį klausimą: jei žmogus vaikščiodamas per miegus įvykdo žmogžudystę, ar jis kaltas?

Tania Pjankova. RAUDONŲJŲ SKRUZDŽIŲ AMŽIUS

Mačuchai, Ukraina, 1933 m. Sovietinė valdžia prievarta suvarė valstiečius į kolūkius ir paliko juos be maisto, tad kaime siaučia badas, žiauriose kančiose miršta ne tik seni, bet ir jauni. Dėl duonos trupinio žmonės pasiruošę atiduoti viską – brangiausias šeimos relikvijas, paskutinius marškinius, savo kūną, orumą ir garbę.

Šioje žiaurioje realybėje gyvena viena kitos nepažįstančios moterys – Javdocha ir Solomija. Viena iš jų kiekvieną rytą pabunda kamuojama žvėriško alkio, badas, sunaikina viską, ką ji myli, o kitą badas turėtų išgelbėti, tačiau skaudžios netekties ir vyro abejingumo sugniuždyta moteris vis giliau grimzta į savo beprotybę.

Thomas Schlesser. MONOS AKYS

Romanas „Monos akys“ – tai neįtikėtinos sėkmės sulaukusi istorija apie artimą ir giedro džiugesio bei abipusių atradimų pripildytą anūkės ir senelio ryšį.

Dar nė nepasirodęs Prancūzijos knygynuose, šis sensacija virtęs romanas jau buvo pradėtas versti į dvidešimt kalbų.

Benas Lyris. KUNIGO ŠIRDIES DIENORAŠTIS

Septintoje kunigo knygoje – jo patirties žiupsniai, tarnaujant ligonių sielovadoje ir bažnyčioje, susitikimai su įvairiais žmonėmis ir jų gyvenimo istorijos, iššūkiai, dvasinės traumos, skausmai ir laimės blyksniai.

Neretai kunigui ryžtamasi plačiau atverti širdį nei psichologui ar psichiatrui.

Ieva Greičiūnaitė. NESTORAS MAISTAS GALI BŪTI VISOKS

Itin mėgstama jaunų, stilingų, kūrybingų asmenybių maisto tinklaraštininkė, per 7 metus subūrusi įspūdingo dydžio fanų bendruomenę.

Kadaise buvusi modeliu, gyvenusi dietomis ir pamišusi dėl kalorijų skaičiavimo. Prireikė daug laiko ir patirčių, kad suprastų, jog sveikas kūnas ir emocinė sveikata svarbiau. O laisvė – bet kokiam pavidale – visų svarbiausia. Laisvė valgyti mamos keptą kugelį ar obuolių pyragą. Savo mintims ir kulinarinėms idėjoms skleisti  sukūrė tinklaraštį bei socialinių medijų paskyras šmaikštoku ir kiek ironišku „Nestoro maisto“ pavadinimu.

Bruce Hood. SEPTYNIOS LAIMĖS PAMOKOS

Knygoje „Septynios laimės pamokos“, remdamasis savo patirtimi ir žiniomis apie vaiko raidos psichologiją ir jos sąsajas su neuromokslu, autorius duoda skaitytojui raktą, kuris atveria duris į gerovę ir psichikos stiprybę suaugus, moko, kaip galėtume gyventi laimingesnį gyvenimą.

Kylie Moore-Gilbert. DANGUS BE GROTŲ. 804 dienos Irano kalėjime

Autorė Kylie Moore-Gilbert yra Artimųjų Rytų ir islamo studijų tyrinėtoja, moka kelias Artimųjų Rytų kalbas, daug laiko praleido keliaudama ir atlikdama mokslinius tyrimus regione.

Knyga buvo įtraukta į „The Age“ Metų knygos nominacijos negrožinės literatūros trumpąjį sąrašą, bei 2023 m. Viktorijos premjero literatūrinės premijos už negrožinę literatūrą trumpąjį sąrašą.

Mano išsaugoti straipsniai