Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Meditacija
Knygos

Rudens skaitymo iššūkis. Kokias knygas verta perskaityti šį sezoną?

Rudens sezonas ne tik užpildo gamtą spalvingais lapais, bet ir atneša gaivias literatūrines naujienas, kurios praturtina mūsų skaitymo akimirkas. Leidykla „Alma littera“ šį rudenį pristato daugybę naujų knygų suaugusiems. Kiekvienas knygų mylėtojas ras kažką sau – istorijas, kurios įtrauks, privers susimąstyti ir suteiks jaukumo vėsiems vakarams. Skaitykite toliau ir sužinokite apie karščiausias šio sezono literatūros naujienas.

Samuel Bjørk. HITROS SALA

Dešimt metų Oslo Žmogžudysčių skyriui atidavusi Mia Kruger po paskutinės bylos nusprendė atsisveikinti su tarnyba policijoje ir sugrįžo į nuošalią Hitros salą. Prieš dešimtmetį ji čia ketino nusižudyti, bet dabar yra pasirengusi atversti naują gyvenimo puslapį ir pamiršti savo praeities vaiduoklius.

Tačiau net ir nuosavoje salelėje nėra ramybės. Į Mią kreipiasi 11-metė Sofija, prašydama surasti dingusį draugą. Prieš trejus metus Jonatanas Holmenas išvažiavo dviračiu iš Sofijos namų – ir nuo to laiko jo niekas nematė. Neatsispyrusi mergaitės prašymui Mia pradėjo domėtis sena istorija, o tuo metu salą sukrėtė dar vienas nusikaltimas: randama žiauriai nužudyta paauglė, ant kurios kūno krauju užrašytas Jonatano vardas.

Suprasdama, kad abi bylos yra susijusios, bet viena nepajėgdama jų išspręsti, Mia kreipėsi į savo buvusį bosą Holgerį Munchą ir pasiūlė prisijungti prie tyrimo. Jausdami, kad nesugaunamo žudiko kirčiai gali pasiglemžti ir daugiau gyvybių, Kruger ir Munchas skuba išnarplioti bylą, net ir rizikuodami patys pasiklysti mirtiname salos labirinte.

Julia Malye. PELIKANŲ MERGINOS

Tai istorija apie 88 prancūzes, kurios dėl įvairiausių priežasčių (nuo tikrų ir visuomenės primestų ligų, iki nusikaltimų bei neištikimybės) įkalintos La Salpetriere ligoninėje Prancūzijoje, tačiau vieną dieną gauna „šansą“ išeiti į laisvę, jei sutiks persikelti į Luizianą – Naująją Prancūziją, kurioje 1720 metais beprotiškai trūko moterų (mat, kaip žinia, Ameriką kolonizavo vyrai). Po 110 dienų kelionės per Atlanto vandenyną, jos pasiekia Naująją Prancūziją.

Romano autorė, pasitelkdama kruopščiai atrinktus tikrus dokumentus iš Prancūzijos ir Luizianos, pasakoja trijų laivu atplaukusių moterų likimus: Ženevjeva – lezbietė abortų seselė; Šarlotė – dvylikametė nuotaka; Petronilė – puolusi aristokratė, besigrumianti su giliomis psichologinėmis problemomis. Ir dar daug kitų veikėjų… Autorė supina šių skirtingų moterų gyvenimo istorijas, įausdama tikrų įvykių ir istorinių detalių. Romano veiksmas driekiasi nuo 1721 iki 1735, į Luizianą atvykusios moterys tampa ten laukusių vyrų žmonomis, pasakojama apie jų tarpusavio draugystę, apie moters seksualinę tapatybę, motinystę, gedulą ir adaptaciją prie pačių siaubingiausių sąlygų.

Nino Haratischwili. ŠVIESOS STYGIUS

1987 m.: Sovietų Sąjunga sudrebėjo iš pamatų. Gruzijoje vis dažniau pasigirsta balsų, reikalaujančių atsiskirti nuo kadaise buvusios visagalės milžinės. Besikeičiančiame, chaotiškame, bet gyvybingame Tbilisyje auga keturi draugai: laisvės trokštanti, energinga Dina, protinga ir pragmatiška Ira, romantiškoji Nene, įtakingiausio miesto nusikaltėlio dukterėčia, ir jautrus, motinos netekęs Keto. Beveik viskuo skirtingi, tačiau juos vienija svajonės apie meilę, pripažinimą ir geresnį gyvenimą.

Audringų politinių ir socialinių permainų metu draugės subręsta, tampa moterimis, patiria pirmąsias simpatijas ir turi priimti sunkius sprendimus. Jų draugystė atrodo nesunaikinama – kol dramatiški įvykiai visiems laikams pakeičia jų gyvenimus…

Psichoterapeutė Katherine Morgan Schafer šioje knygoje pateikia naują, netikėtą ir išteisinantį požiūrį į savybę, kurią daug kas nepelnytai laiko yda, – perfekcionizmą.

Autorė neigiamą „perfekcionisto“ etiketę siekia paversti džiaugsmą teikiančiu, garbingu epitetu. Knygoje gausu tikrų istorijų ir pavyzdžių, pagal kuriuos perfekcionizmas skirstomas į penkis tipus ir paaiškinama, kas būdinga kiekvienam iš jų. Suprantamai, empatiškai ir su humoru parašyta knyga yra tarsi laimės receptas, pateikiamas vienos geriausių šių laikų psichoterapeučių.

Juozas Gaižauskas. MĖNULIO MEDŽIOTOJAI

Per plauką išvengiama dramatiškos avarijos.  Dviejų žmonių, keliautojo ir žavingos neregės susidūrimas  virsta begalinės meilės ir beveik neįmanomos kelionės istorija. Kelionės pėčiomis į… Jeruzalę. Kodėl kelionė neįmanoma? Nes moteris nevaikšto. 

Ar galima nužygiuoti per pusę pasaulio, kai tokios kelionės nesama?

J. Gaižausko romanuose nieko nėra neįmanomo. Užvertus paskutinį knygos puslapį,  ši kelionė atrodo tikresnė už tikrą, o skaitytojas paakinamas prisiminti, kad kartais nesvarbūs dalykai gali būti nepaprastai svarbūs, o tai, kas visą gyvenimą buvo po ranka ir nematoma, tapti matoma ir stebuklinga.

Svajinga, graudi ir linksma, kupina gerumo ir ilgesio istorija nuves ten, kur dangaus žydrynėje susitinka mėnulis ir saulė.

Už žmogiškumą! Už meilę!  Už gebėjimą pamatyti, tai,  kas nematoma!

Mano išsaugoti straipsniai