Ką žmonės mato, kai tu įžengi klasę? Ar kada susimąstei, kodėl per atsiskaitymą žinai tiek pat, kiek draugė, tačiau ji visada gauna bent vienu balu daugiau? Kodėl vieniems sekasi labiau, o kitiems mažiau? Pasirodo, daug lemia ne kas kitas, o pasitikėjimas savimi. Jei abejoji savo jėgomis, kūnas tai išduos aplinkiniams ir jie automatiškai tave nuvertins, o mokytojai rašys blogesnius pažymius. Neleisko to!
Bendraujant su kitais veikia trys faktoriai: žodžiai, kūno kalba ir balso tonas. Sunku tuo patikėti, tačiau žodžiai lemia tik 7 proc. kokybiško žmonių bendravimo, svarbiausia yra tavo kūno kalba, kuri lemia net 55 proc. komunikavimo sėkmės. Tai reiškia, jog žmonėms ne visada rūpi ką sakai, svarbiausiai kokiu tonu ir kaip tai pateiki, todėl neleisk susmukusiems pečiams ar kūprinimuisi sugadinti tavo planų! Galva įtraukta į pečius, kiek pakilę pečiai, kuprelė rodo, jog nerviniesi ir bijai. Na, bet ko tau bijoti? Kiti žmonės nesikandžioja (bent jau tiesiogine šio žodžio prasme), ir tikrai ne visi dėstytojai ar mokytojai trokšta tave sukirsti. Pakelk galvą, pečius atlošk atgal. Pasijautei geriau? Sveikinu, žengei pirmą žingsnį pasitikėjimo savimi ir geresnių pažymių link.
STEBĖK SAVO RANKAS
Jei nori būti kūno kalbos meistre, privalai žinoti, ką sako tavo rankos. Tu tikrai nenori įžeisti kito žmogaus baksnodama jam pirštu į veidą, tai kai kuriose situacijose gali atrodyti net agresyviai, todėl kalbėdama ar pristatydama idėją gestikuliuok visu delnu, pirštus laikyk suglaustus. O svarbiausia, nekryžiuok rankų ant krūtinės! Tai ženklas, jog nenori bendrauti, pokalbio tema arba pašnekovas tavęs nedomina ir taip jį atstumi. Mokytojas, ar dėstytojas, matydamas, kad tu nuo jo atsiriboji ir pats mažiau kreips dėmesio į tave, neįsitrauks į tai, ką kalbi atsiskaitymo metu, liks nesužavėtas ir parašys mažesnį pažymį nei esi verta.
Jei mėgsti žaisti su plaukais, barbenti pirštais į stalą, stipriai mosikuoti rankomis arba gniaužyti tarp pirštų servetėlę ar popierėlį – stenkis šių įpročių atsikratyti, tai signalizuoja kitam žmogui, kad jaudiniesi, nerimauji, o galbūt abejoji savimi.
KOJOS
Kojas suveja išskirtinai merginos. Šis gestas reiškia, jog mergina drovi, nedrąsi, o galbūt net jaučiasi nesaugi. Jei atsiskaitymo metu tenka sėdėti, geriau nesuvyk kojų taip, jog vienos pėdos viršus apkabintų kitą koją. Kitas žmogus automatiškai gali pajusti, jog jautiesi nesaugiai ir todėl kamantinėti tave kur kas labiau. Taip pat nemindžikuok. Jei nenustygsti vietoje, tai reiškia, kad arba bijai, arba nori kuo greičiau baigti pokalbį ir išeiti, arba nori į tualetą, bet kokiu atveju, pašnekovui nemalonu tai matyti. Tad, jei bendrauji su žmogumi, stovėk ramiai ir negestikuliuok per daug. Ramybė valdo ir traukia dėmesį!
IŠBANDYK ŠĮ TRIUKĄ
Socialinių mokslų daktarė, psichologė Amy Cuddy siūlo pirmiausia suvaidinti „jėgos pozą“, kol ilgainiui pati pradėsi jaustis galinga bei pasitikinti savimi. Stovint prieš kitus žmones taip gali atrodyti kiek agresyviai, tačiau kiekvieną dieną prieš išeinant iš namų, gali kurį laiką pastovėti pakelta galva, su ant liemens uždėtomis, per alkūnes sulenktomis rankomis, tvirtomis, ištiestomis kojomis. Stovint tokia poza, pasijunti galinga ir net 20 proc. padidini pasitikėjimą savimi, tad, netgi, jei ir netiki, kad esi nuostabi ir nepasitiki savimi,, „galios poza“ tuo įtikins tavo protą. Tiesiog taip stovint energija ir pasitikėjimas trykšta iš tavęs. Prieš kontrolinį pastovėk taip prieš veidrodį kelias minutes ir keliauk sutikti savo likimo! Pamatysi, pasiseks.