Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Protinga mergina pataria: greičiausi būdai

Protinga mergina pataria: greičiausi būdai, kaip pasikelti pažymius

Rugsėjis jau beveik eina į pabaigą. Kaip sekasi mokytis? Dar trūksta ryžto ir valios? Viena protinga mergina dalinasi patarimais, kaip greitai ir efektyviai pakelti savo pažymius. Gal pravers ir tau?

1. Bendrauk su žmonėmis, kurių pagrindinis interesas – gauti gerus balus mokykloje ar universitete. Tavo aplinkoje tiesiog privalo būti žmonių, kurie skatins tave mokytis. Pabandyk susibendrauti su tais, kurie laisvalaikį leidžia ne prekybos centruose gerdami kavą, o užsiima prasminga veikla. Tai nebūtinai turi būti žmonės, kurie kiaurą parą sėdi bibliotekoje. Bendraminčių gali rasti įvairiuose būreliuose, seminaruose, renginiuose, skirtuose jaunimui. Jei nedrąsu į tokius renginius eiti vienai, pasikviesk draugę – ir drąsiau, ir linksmiau. Pamatysi, greitai užmegzti šaunių pažinčių, o iš sutiktų žmonių galėsi mokytis disciplinos ir laiko planavimo subtilybių.

Bendravimas
Bendravimas
Fotolia nuotr.

2. Darbuokis iš peties. Nemanyk, jog šiek tiek pasimokiusi jau sužibėsi ir mokykloje ar universitete rinksi geriausius balus. Privalai mokytis intensyviai. Svarbiausia nenuleisti rankų, jei tau kažkas nepasiseka ar jautiesi įvertinta prasčiau nei turėtum. Tikriausiai žinai, jog sėkmingiausi žmonės daugybę kartų klydo ir nemažai kartų jiems buvo kartota, jog jie nesugebės pasiekti aukštumų. Verta paskaityti ir sėkmingų žmonių istorijas, pasimokyti iš jų. Atmink, net jei tau nepasiseks, būsi praradusi mažiau nei nedariusi nieko.

Sėkmė
Sėkmė
Fotolia nuotr.

3. Netrikdyk savo dėmesio per pamokas technologiniais prietaisais. Susikurk sau taisyklę – jokio telefono per pamoką. Taip, galbūt tavo asmeniniame gyvenime šiuo metu vyksta dramos ir tu būtinai turi išsiaiškinti santykius su vaikinu, tačiau prasidėjus pamokoms ar paskaitoms privalai padėti telefoną ar nešiojamąjį kompiuterį į šoną. Jei galvosi, jog maigydama telefoną ir viena ausimi girdėdama, ką kalba mokytojas ar dėstytojas, vienu šūviu nušausi du zuikius, labai klysti. Taip ne tik prarasi laiką, skirtą pamokoms, bet ir nieko neatsiminsi.

4. Klausk mokytojo ar dėstytojo dalykų, kurių nesupranti. Arba dar geriau – po pamokų nueik pas mokytoją ir paklausk apie tau nesuprantamus dalykus. Kai per paskaitas ar pamokas daug klausinėji, tai gali išvesti iš kantrybės ne tik visą likusią auditoriją, bet ir tavo mokytoją ar dėstytoją. Verčiau pasilik klausimus mokytojui ar dėstytojui bendraujant akis į akį.

Dirbanti mergina
Dirbanti mergina
Fotolia nuotr.

5. Pasidomėk šiuolaikinėmis technologijomis, kurios tau galėtų labai pagelbėti siekiant mokslo aukštumų. Tik palik jas popamokinei veiklai! Nors naudojimasis kompiuteriu ar mobiliuoju sukramto daugybę laiko, pasistenk tą laiką išnaudoti ir padaryti efektyvų. Yra daugybė mobiliojo telefono programėlių, kurias parsisiuntusi palengvinsi mokymąsi. Pasidomėjusi rasi ir daugybę tinklalapių, kurie padės tau lengviau pasiruošti mokslams.

Mano išsaugoti straipsniai