NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
8 svarbūs patarimai

8 svarbūs patarimai, kaip pasiruošti naujiems mokslo metams

Kaip bebūtų gaila, vasara jau skaičiuoja savo paskutines dienas. Kita vertus – nauji mokslo metai žada šviežius potyrius tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityje. Norint tinkamai pasiruošti naujiems mokslo metams, būtina vadovautis 8 punktais, kurie padės tau tvirtai žengti į naujus mokslo metus.

1. Nusistatyk ateinančių mokslo metų tikslus. Žinoti, ko trokšti iš savo mokslinės aplinkos yra privaloma. Galbūt tau puikiai sekasi matematika? O gal esi humanitarinės pakraipos ir dievini lietuvių kalbą? Tuomet verčiau nesistenk aprėpti visų dalykų iš karto – verčiau gilinkis į tai, kas tau tikrai naudinga ir įdomu. Kita vertus, negali apleisti ir to, kas tau sekasi mažiau. Todėl nusistatyk konkrečius tikslus, kurioje srityje turi pasistengti, o kurioje pastangų tau reikia dėti kiek mažiau. Bandymas viską aprėpti bet kokiomis priemonėmis dažnai veda prie streso ir pervargimo.

2. Susidaryk konkretų planą, ką norėtum pasiekti per naujus mokslo metus. Paprasčiausiai paimk popieriaus lapą ir tušinuką bei punktais susirašyk tai, ką norėtum įvykdyti kitais metais. Gal planuoti pradėti mokytis kokią nors užsienio kalbą, gal lankyti kokios nors meninės pakraipos būrelį, o gal trokšti pasiekti rezultatų sportinėje veikloje. Kaip bebūtų, konkretus planas, kuriame viską detaliai išdėstysi, leis tau tinkamai susiplanuoti laiką.

3. Nusipirk visas mokslui reikalingas priemones. Būtina mokslui skirtomis priemonėmis apsirūpinti iš karto, kad vėliau netektų lakstyti po parduotuves jau prasidėjus mokslo sezonui. Patarimas – nepirk visko iš eilės, susidaryk sąrašą, kokių dalykų konkrečiai tau iš tiesų reikia, jog vėliau netektų nusipirktus dalykus palikti gulėti stalčiuje.

4. Išsikelk tikslus kiekvienam konkrečiam mokslo dalykui. Nesvarbu, ar mokslo dalykas tau sekasi, o gal kaip tik su juo tau iškyla daugybė problemų, privalai suvokti savo jėgas. Gal kokiam nors dalykui tau reikia papildomos pagalbos, pavyzdžiui, korepetitoriaus? O gal į kažką dedi daugybę pastangų ir save alini, nors nėra verta tiek stengtis? Savo jėgų įvertinimas visuomet naudingas – prieš prasidedant mokslo metams ramiai, apgalvotai viską apsvarstyk.

5. Savaitę prieš mokslo metus pasinagrinėk dalykų, kurie tau nesiseka, mokslo aprašus. Ar tai būtų mokymasis mokykloje, o gal tai jau studijų laikotarpis, visuomet naudinga pažinti savo priešą – tai yra, dalyką, kurį tau sekasi sunkiausiai įkąsti. Jei naujus metus pradėsi neįsigilinusi į tai, kas tavęs laukia, gali būti, jog turėsi papildomų nesklandumų.

6. Savaitę prieš naujus mokslo metus pasistenk anksčiau atsikelti. Juk žinai, kaip sunku būna vėl įsivažiuoti į ritmą? Turi šiek tiek apsiprasti, jog vėliau organizmui nebūtų šoko, juk visą vasarą miegojai kone iki vidurdienio. Nereikia drastiškai keisti miego režimo, tačiau po truputį privalai pereiti prie kitokio režimo. Savaitę prieš rugsėjo pirmąją atsikelk viena valanda anksčiau. Taip pasitikdama mokslo metus jau būsi labiau pasirengusi atsikelti anksti.

7. Atnaujink ryšius su mokslo draugais. Vasara yra metas, kai ilsimės nuo mokslo aplinkos, todėl natūralu, jog visai nedaug bendraujame ir su savo mokslo draugais. Todėl prieš prasidedant naujam mokslo sezonui, susisiek su savo mokslo draugais – paklausk, kaip jiems sekasi, ar ruošiasi naujiems mokslo metams, kokias knygas, mokslo priemones planuoja pirkti. Tai naudinga ne vien dėl iš mokslinės pusės, bet ir iš asmeninės. Juk kur kas maloniau grįžti į kolektyvą, su kuriuo puikiai sutari.

8. Persitvarkyk drabužinę iš vasariškos į rudenišką. Rudens sezonui būtina pakeisti drabužinės turinį – galbūt įsigyti labiau mokslo metams tinkamų drabužių, o vasariškus drabužius paslėpti spintos gilumoje. Rudens sezonas reikalauja rimties drabužinėje – vargu, ar mokykloje, universitete vaikščiosi su trumpais džinsiniais šortukais. Beje, nepulk pirkti visko, ko trokšta tavo akys. Skrupulingai atsirink, kokių drabužių tau iš tiesų reikia, o kas tėra tik vienadienė užgaida.

Mano išsaugoti straipsniai