Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Planas geriems pažymiams: kaip ruoštis skirtingoms pamokoms?

Planas geriems pažymiams: kaip ruoštis skirtingoms pamokoms?

Nors mokslo metų nepraėjo nė mėnuo, o atmintyje vis iškyla nerūpestingų atostogų nuotykiai,  toliau tinginiauti ir nesimokyti, ypač jeigu ruošiesi įstoti į valstybės finansuojamą vietą, nebegalima. Todėl po truputį reikia pradėti skirti daugiau dėmesio namų darbams, užduočių įsigilinimams, o gal tiesiog praėjusių metų kurso pakartojimui, o tam reikia daug laiko.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Todėl vertingiau tą laiką tikslingai išnaudoti. Kaip? Į ši klausimą mes Tau pateiksime keletą patarimų įvairioms pamokoms, o tau tik reikės išsirinkti labiausiai patikusius.

Anglų kalba

1. Pradėk žiūrėti filmus originalo (anglų) kalba. Tokiu būdų lavinsi ne tik klausą ir tarimą, tačiau išmoksi naujų žodžių ar specialių posakių.

2. Bent kartą per dvi savaites parašyk rašinėlį mokytojo pasiūlyta tema ir būtinai skirk laiko klaidų analizavimui. 

3. Pasidomėk mokytojo ar mokytojos ar turi papildomų užduočių (tiek skaitymo, tiek klausymo) ir, žinoma, spręsk jas. 

Kuo daugiau jų atliksi (bet ir išsiaiškinsi savo klaidas), tuo daugiau taškų surinksi vėliau atlikdama kitas užduotis. Ketvirta, skaityk nesudėtingas knygas originalo (anglų) kalba. Tai gali būti romanas, apsakymas, o gal tik straipsnis, tačiau kiekvieną nežinoma žodį privalu išsiversti!

[-[2]-]

1. Reikia, tikrai reikia, perskaityti privalomas knygas, nes egzamino metu neverta žaisti žaidimo „Viskas arba nieko“. Juk galimas daiktas, kad pateikti trys autoriai bus tik iš nuogirdų žinomi.

2. Aprašyk (sau) perskaitytas knygas. Šitaip visą knygų turinį ir siužetą įsiminsi daug geriau, nes busi ne tik perskaičiusi, tačiau galėsi kada panorėjus persiskaityti trumpesnę istorijos versiją, t.y., savo užrašus. 

3. Stenkis priimti mokytojo patarimus ir kritiką. Nors tau gali atrodyti, kad rašinėlis parašytas puikiai, jog nėra nei vieno žodelio, prie kurio būtų galima prikibti, tačiau raudona spalva tiesiog mirga tavo lape…

Atsimink, kad mokytojas turi visus egzamino vertinimo kriterijus, ir jeigu sako, pavyzdžiui, kad pabaigoje (apibendrinimuose) negalima rašyti naujų minčių, galbūt jų geriau nerašyti ir gauti geresnį įvertinimą ne tik pamokos, bet ir egzamino metu?

Matematika

1. Įsigyk, pasiskolink ar atsišviesk matematikos taisykles, formules bei paaiškinimus. Be jų – beveik nei vieno uždavinio išspręsti neįmanoma, todėl gerai išsistudijuok jas.

2. Spręsk įvairius matematikos uždavinius. Gali pradėti nuo „teminių“ uždavinių, pavyzdžiui, vien tik iš aibių, o vėliau „gliaudyti“ įvairios tematikos uždavinius. Pirmuoju būdu pasikartosi ir užtikrinsi savo žinias tam tikromis temomis, o antruoju būdu – ištreniruosi savo protą greitai „pereiti“ nuo vieno pratimo prie kito.

Chemija

1. Reikia žinoti pačius pagrindus: kokie produktai gaunami sureagavus tam tikriems reagentams. Beje, būtų gerai – mintinai.

2. Reikia mokėti įvairių medžiagų tiek mokslinį (ar lotynišką) pavadinimą, tiek buitišką (pavyzdžiui, aurum, plumbum, etano rūgštis, druska, grafitas, kreida) bei jų chemines formules. 

3. Uždaviniai, uždaviniai ir dar kartą – uždaviniai! Tik nuolat spręsdama įvairius pratimus geriausiai įsiminsi tam tikras reakcijas bei sprendimo būdus.

[-[3]-]

1. Jeigu dar nekonspektavai pamokų – pradėk! Užsirašyk ne tik tai, ką mokytojas pasakoja visiems per pamoką, bet ir svarbiausius dalykus iš vadovėlių. Tokiu būdu ne tik sutaupysi laiką prieš egzaminą ar kontrolinį, kai vietoj keliasdešimties (ar daugiau) puslapių tau tereikės perskaityti savo užrašus, tačiau ir geriau įsiminsi.

2. Būtina išmokti žemėlapius. Kiekvienas laikotarpis išsiskyrė valstybių sienų išdėstymu, mūšio vietomis, žygiais prieš kitas tautas ir taip toliau… Ir viską reikia išmokti.

Biologija

1. Reikia mokėti pagrindinius terminus ir, žinoma, žinoti, ką jie reiškia.

2. Verta prisiminti (arba išmokti) pagrindinius organizmų atstovų (hidra, sliekas, žiogas…) sandarą bei organų funkcijas. 

3. Reikėtų įsidėmėti įvairią vizualinę informaciją. Tai ne tik žmogaus anatomija, bet ir įvairių epitelių ar širdies sandara, kvėpavimo procesas, fotosintezė ir panašiai. 

Geografija

1. Žemėlapis, žemėlapis ir dar kartą žemėlapis! Todėl atlasas turi tapti tavo geriausiu draugu, kad naktį pažadinta iš miegų sugebėtum išvardyti visas Europos sostines ir ne tik!

2. Be terminų geografijoje taip pat neapsiesi. Magma, ekvatorius, ozono skylė, reljefas ir kiti „gudrūs“ žodžiai  tau turi būti suprantami.

Informacinės technologijos:

1. Nereikia pamiršti pagrindinių Word‘o ir Excel‘io pagrindų. Juk tai sudarys dalį egzamino balo, o pasikartoti if, count, sum ir kitas funkcijas – daug laiko neatima.

2. Savarankiškas uždavinių sprendimas. Net jei ir jautiesi tvirtai su savo turimomis žiniomis, jos geriausiai atsiskleis tik programuojant, o jeigu vis dėlto yra spragų – geriau jas sužinoti dabar, o ne egzamino metu.

Pagrindinis patarimas

Kai pasikartosi viską, pradėk spręsti praėjusių metų egzaminų užduotis. Taip pastebėsi, kokio tipo klausimų būna, atkreipsi dėmesį į vertinimo sistemą (pavyzdžiui, matematikos egzamine yra tokiu išimčių, kad sprendimas yra užskaitomas, net jei rezultatas blogas, o istorijos egzamine, pavyzdžiui, priežasčių klausimuose („kodėl taip nutiko?“) – užskaitomi tik tokie atsakymai, kuriuos vertintojai laiko pačiais svariausiais.

[-[5]-]

Mano išsaugoti straipsniai