Išmanieji telefonai tiesiog tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Tikriausiai ir šį straipsnį skaitai išmaniojo ekrane? Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas atskleidė netikėtus rezultatus: pasirodo, naudojimasis išmaniaisiais telefonais gali daryti įtaką mūsų socialiniams įgūdžiams bei santykiams.
74 proc. apklaustų 16-25 metų jaunuolių teigė, kad jaučia būtinybę visą laiką su savimi turėti savo išmanųjį telefoną. Paaiškėjo, kad dabartiniai paaugliai labai skiriasi nuo tų, kurie tą amžių išgyveno prieš dešimtmetį. Šiandienos paaugliams išmanusis telefonas nėra tik įrankis paskambinti ar nusiųsti žinutę šeimos nariams ar draugams. Jie yra prie išmaniųjų telefonų prisirišę ir jaučiasi blogai, jei neturi galimybės bent 5 minutes jais naudotis.
Socialiniai tinklai, kuriuos jaunimas dažniausiai pasiekia naudodamasis išmaniaisiais telefonais, skatina narcisizmą – elgesį, kuomet visas dėmesys sutelkiamas į save. Daugybė jaunuolių atskleidžia, kad dalinasi savo nuotraukomis vien tam, kad iš bendraamžių sulauktų tam tikros reakcijos (žinoma, tik teigiamos).
Puikavimasis socialiniuose tinkluose – įprastas dalykas. Jaunimas yra linkęs meluoti vien tam, kad savo būsenos atnaujinimu sulauktų daugiau dėmesio. Beje, pagražinti realybę socialiniuose tinkluose labiausiai linkusios merginos.
68 proc. apklaustųjų pripažino, kad naudojosi socialiniais tinklais patikrinti, kaip laikosi buvęs mylimasis, o 75 proc. tiki, jog socialiniai tinklai griauna santykius. Tačiau naudojimosi išmaniaisiais, kad pasiektų socialinius tinklus, jaunimas tikrai nesiruošia atsisakyti: 79 proc. apklaustųjų teigia, kad naudotis išmaniuoju telefonu net ir atliekant gamtinius reikalus – priimtina.
Įprotis naudotis išmaniaisiais „duoda leidimą“ naudotis išmaniaisiais telefonais ten, kur paprastai tai daryti būtų nemandagu. 29 proc. apklaustųjų tikino, kad jie naudojasi išmaniaisiais telefonais bet svarbiuose darbo susitikimuose. Du trečdaliai apklaustųjų tikino, kad vos tik pokalbis su draugais ar artimaisiais pasidaro neįdomus, jie griebiasi išmaniojo telefono. Panašu, kad įprotis naudotis išmaniaisiais paverčia jaunuolius įžūliais, egoistiškais ir nemandagiais. Ne patys patraukliausi asmenybės bruožai, tiesa?..