Šiuolaikinės poros išgyvena ne vieną, bet du išsiskyrimus: vienas vyksta nutraukiant ryšius realybėje, o kitas – virtualioje erdvėje. O kaip visgi reikėtų elgtis – pašalinti buvusį vaikiną iš draugų sąrašo ar vis dar „draugauti“ virtualiai? Pabandysime išsiaiškinti.
Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad net jei socialiniame tinkle galima pašalinti iš draugų savo buvusį partnerį, dauguma žmonių vis dar palieka tą žmogų savo draugų sąraše. Tai nebūtinai reiškia, jog jis ar ji nori atnaujinti santykius. Žmonės prisipažįsta, kad tiesiog gali „stebėti“ ir „sekti“ savo partnerius ir ką jie veikia. Gali kilti įvairiausi klausimai, pavyzdžiui, ar jis/ji dalinasi pranešimais apie išsiskyrimą? Galbūt jau dalinasi informacija apie naujų santykių pradžią? O gal šitas muzikos klipas yra skirtas būtent man?
Dar prieš atsirandant socialiniams tinklams, dažniau klausinėdavome draugų ir bendrų pažįstamų, kaip gyvena buvę partneriai, nei su jais pačiais susisiekdavome. O šiandien visagalis ,,Facebook‘‘ gali padėti pasidalinti ar sužinoti bet kokią informaciją vos keliais pelės paspaudimais.
Visgi, net jei socialiniai tinklai suteikia puikią galimybę sužinoti viską apie buvusius partnerius, geriau to nedaryti, jei vis dar neatsigaunate po išsiskyrimo. Pernelyg didelis galvojimas apie pasibaigusius santykius dažniausiai tik paaštrina liūdesį ir vienišumo jausmą, o buvusio partnerio „sekimas“ „Facebook“ neleis atsikratyti minties, kad santykiai jau baigėsi.
Vienas socialinių tinklų tyrimas parodė, kad buvusių partnerių sekimas ir stebėjimas socialiniuose tinkluose tik padidina nusivylimą, liūdesį ir nutolina galimybes emociškai atsigauti ir vėl užmegzti naujus santykius.
Žmonės, linkę užmegzti itin artimus santykius su kitais žmonėmis, yra labiau linkę stebėti kitus „Facebook“ ar kituose socialiniuose tinkluose. Taip pat tokie žmonės daug stipriau išgyvena išsiskyrimą ir dar sunkiau atsigauna, nes negali nestebėti buvusio partnerio ir socialiniame tinkle.
Prieraišūs žmonės labai dažnai užsiima ne kokia kita veikla,bet stebi buvusį partnerį ir ką jis veikia, kokiomis nuorodomis ar nuotraukomis dalinasi, ar netgi prašo kitų draugų, kad patikrintų, ką veikia buvusi antroji pusė. O tai tik dar labiau paaštrina liūdesio ir viešumo jausmą.
Jei esate vienas iš tokių žmonių, kurie linkę užmegzti itin artimus santykius su kitais ir jiems pasibaigus labai išgyvenate, geriausia nesilankyti „Facebook“ ir nestebėti savo buvusio partnerio. Žinoma, galite pritrūkti valios tą padaryti, nes esate emociškai išsekę dėl išsiskyrimo, nes netekote kontakto su artimu žmogumi. Visgi, yra keli būdai, kurie gali padėti nebetikrinti savo buvusio partnerio internete:
Atsikratyk prisiminimų
Pirmiausia ištrinkite viską iš socialinio tinklo „Facebook“ ar kitos paskyros. Ištrinkite tai, kas galėtų priminti jūsų buvusį partnerį. Viską, pradedant nuotraukomis ar filmukais, kuriuose esate kartu. Tokių prisiminimų buvimas tik paskatins daugiau galvoti apie iširusius santykius ir pablogins emocinę savijautą. Socialiniai tinklai tikrai nepadeda greičiau atsikratyti prisiminimų ir kaip tik priešingai – apsunkina psichologinę būseną ir judėjimą į priekį.
Užblokuok ir paslėpk
„Facebook“ suteikia galimybę užblokuoti bet kurį vartotoją ir paslėpti informaciją, kuria jis ar ji pasidalina, vadinasi daugiau nematysite nei nuotraukų, nei kitų pranešimų. Taigi, jei po išsiskyrimo jūsų buvusio partnerio draugų sąrašas pasipildys naujais žmonėmis, jūs to nematysite ir galėsite džiaugtis. Visgi, blokavimo ar paslėpimo funkcija nereiškia, kad nustosite stebėti ir sekti savo buvusį partnerį.
Pašalink iš draugų sąrašo
Buvusio partnerio išmetimas iš draugų sąrašo sumažintų norą toliau lankytis jo anketoje ir stebėti, ką veikia. Taip pat taip jūsų buvęs partneris, gali pamanyti, kad niekada nebenorėsite su juo bendrauti, net jeigu jūs tenorite išlaikyti atstumą ir nenorite familiarių santykių. Visgi, jei vis dar norite palaikyti gerus santykius su buvusiuoju, įspėkite juos prieš visiškai nutraukiant santykius „Facebook“ tinkle.
Daugiau jokių socialinių tinklų
Bent kurį laiką nebesinaudokite jokiais socialiniais tinklalapiais, pasitelkite kūrybiškumą ir užblokuokite tuos puslapius tiek savo kompiuterio naršyklėse, tiek programėles išmaniajame telefone. Padarykite taip, kad būtų sunku prisijungti, jei kiltų pagundų tą padaryti. Pavyzdžiui vienos jaunos moters sesuo prisijungė į jos paskyrą ir pakeitė slaptažodį sakydama, jog nepasakys jo tol, kol toji neatsikratys neigiamų emocijų ir neatsigaus po išsiskyrimo.
Visgi, tik nuo jūsų pačių priklauso, kaip gyvensite toliau po iširusių santykių ypač šiame, skaitmeniniame pasaulyje, kuris yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Svarbiausia, nusiteikite pozityviai, neleiskite emocijoms jūsų valdyti ir būkite pasiruošę naujiems santykiams.