Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Į gyvybės mokslų konferenciją „The COINS 2019“ atvyksta Nobelio premijos laureatas

Į gyvybės mokslų konferenciją „The COINS 2019“ atvyksta Nobelio premijos laureatas

„The COINS“ – didžiausia tokio pobūdžio konferencija Europoje, organizuojama Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre – jau keturioliktąjį kartą trim dienom suburs mokslininkus ir studentus iš viso pasaulio diskutuoti apie aktualias gyvybės mokslų temas, pristatyti naujausius savo atradimus. Šiemet tarp pranešėjų – net du Nobelio premijos laureatai: amerikiečių ir britų neuromokslininkas profesorius Johnas O’Keefe ir Izraelio kristalografė profesorė Ada Yonath.

J. O‘Keefe 2014 m. pelnė fiziologijos ir medicinos Nobelio premiją už atrastą įgimtą žmogaus smegenų GPS sistemą. Mokslininko domėjimosi sritis – smegenyse esantis hipokampas, t. y. giliausiai nugrimzdusi į galvos smegenų vidų smegenų žievės dalis. Jis tyrė, kaip hipokampas formuoja gyvūno erdvinę ir epizodinę atmintį bei navigaciją. Šiuo metu J. O‘Keefe yra kognityvinės neurologijos srities profesorius Sainsbury Wellcome centre, Londono universiteto koledže ir Wellcome Trust pagrindinis mokslinis bendradarbis.

Profesorė A. Yonath chemijos Nobelio premija įvertinta už ribosomos struktūros ir funkcijos išaiškinimą. Ji yra pirmoji moteris iš Viduriniųjų Rytų, apskritai pirmoji moteris per pastaruosius 45 metus, laimėjusi Nobelio premiją chemijos srityje. „The COINS“ konferencijoje ji dalyvaus virtualiai – renginyje bus galima išgirsti išskirtinai šiam renginiui nufilmuotą jos videopaskaitą apie genetinio kodo vertimus į ribosomų baltymus ir atsparumo antibiotikams problemą.

„Kasmet į „The COINS“ atvykstantys svečiai, pasiekę įspūdingų rezultatų gyvybės mokslų ar medicinos srityje, ne tik įkvepia studentus naujiems tyrimams, bet ir suteikia galimybę pažinti juos asmeniškai, išgirsti mokslininkų patirtis iš pirmų lūpų. Džiaugiuosi, kad Gyvybės mokslų centras trims dienoms taps puikia mokslinių idėjų apsikeitimo, diskusijų ir įkvėpimo erdve“, – sako šiųmetės konferencijos koordinatorė Ugnė Čėplaitė.

Konferencijoje pranešimus taip pat skaitys mokslininkai iš Lietuvos, Izraelio, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Danijos ir Vokietijos. Gyvybės mokslų renginyje bus aptariamos trys pagrindinės mokslinės temos: molekulinė biologija, ląstelių biologija ir neurobiologija.

Atidarymo renginyje apie savo mokslinės sėkmės kelią papasakos mokslininkai dr. Urtė Neniškytė ir prof. Viktoras Butkus, o ekspertų diskusijoje šiemet mokslininkai kalbės apie personalizuotos medicinos perspektyvą.

Kontaktų mugėje studentai susitiks su Lietuvoje žinomomis gyvybės mokslų srities įmonėmis, kad užmegztų pirmąjį ryšį, sužinotų apie praktikos ar darbo galimybes. Atskira programa parengta ir vyresniųjų klasių mokiniams – daugiau kaip 200 jaunuolių galės daugiau sužinoti apie gamtos mokslų arba medicinos krypties studijas, išbandys darbą laboratorijoje ir susipažins su studijomis Vilniaus universitete.

Konferencija vyks vasario 26–28 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre. Jos programą rasite čia.

Mano išsaugoti straipsniai