Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Mokykis iš protingųjų: būdai

Mokykis iš protingųjų: būdai, kaip žaibiškai pakelti pažymių kreivę

Motyvacija mokytis dingo, o pažymių kreivė leidžiasi žemyn? Tau padės visuomet ryžtą besimokant išlaikančių žmonių patarimai.

Klausk mokytojo ar dėstytojo dalykų, kurių nesupranti. Arba dar geriau – po pamokų nueik pas mokytoją ir paklausk apie tau nesuprantamus dalykus. Kai per paskaitas ar pamokas daug klausinėji, tai gali išvesti iš kantrybės ne tik visą likusią auditoriją, bet ir tavo mokytoją ar dėstytoją. Verčiau pasilik klausimus mokytojui ar dėstytojui bendraujant akis į akį.

Planuok. Geri rezultatai prasideda planavimu. Realistiškai įvertink, kiek laiko liko iki egzaminų ir kaip per jį efektyviausiai galėtum pasiruošti. Susidaryk mokymosi planą ir griežtai jo laikykis. Sakai, kad esi užuomarša? Tuomet išbandyk mokymosi programėles „Study Timetable“ (skirtą „Android“) arba „Any.Do“, kuriose galėsi sukurti mokslams skirtus priminimus, susidaryti tvarkaraštį ir įvykdyti savo geriausio egzamino planą.

Netrikdyk savo dėmesio per pamokas technologiniais prietaisais. Susikurk sau taisyklę – jokio telefono per pamoką. Taip, galbūt tavo asmeniniame gyvenime šiuo metu vyksta dramos ir tu būtinai turi išsiaiškinti santykius su vaikinu, tačiau prasidėjus pamokoms ar paskaitoms privalai padėti telefoną ar nešiojamąjį kompiuterį į šoną. Jei galvosi, jog maigydama telefoną ir viena ausimi girdėdama, ką kalba mokytojas ar dėstytojas, vienu šūviu nušausi du zuikius, labai klysti. Taip ne tik prarasi laiką, skirtą pamokoms, bet ir nieko neatsiminsi.

Darbuokis iš peties. Nemanyk, jog šiek tiek pasimokiusi jau sužibėsi ir mokykloje ar universitete rinksi geriausius balus. Privalai mokytis intensyviai. Svarbiausia nenuleisti rankų, jei tau kažkas nepasiseka ar jautiesi įvertinta prasčiau nei turėtum. Tikriausiai žinai, jog sėkmingiausi žmonės daugybę kartų klydo ir nemažai kartų jiems buvo kartota, jog jie nesugebės pasiekti aukštumų. Verta paskaityti ir sėkmingų žmonių istorijas, pasimokyti iš jų. Atmink, net jei tau nepasiseks, būsi praradusi mažiau nei nedariusi nieko.

Svarbiausia – informacija. Daugelis mokymosi specialistų pataria egzaminams pasiruošti mažas mokymosi korteles, ant kurių reikia surašyti svarbiausią informaciją, reikalingą egzaminui. Tarkim, ruošiantis istorijos egzaminui gali paruošti po kortelę kiekvienam svarbiam laikotarpiui ir joje surašyti svarbiausius įvykius ir jų datas. Taip vos žvilgtelėjusi į kortelę sugebėsi atsiminti daugybę su joje pažymėtais įvykiais susijusių faktų.

Bendrauk su žmonėmis, kurių pagrindinis interesas – gauti gerus balus mokykloje ar universitete. Tavo aplinkoje tiesiog privalo būti žmonių, kurie skatins tave mokytis. Pabandyk susibendrauti su tais, kurie laisvalaikį leidžia ne prekybos centruose gerdami kavą, o užsiima prasminga veikla. Tai nebūtinai turi būti žmonės, kurie kiaurą parą sėdi bibliotekoje. Bendraminčių gali rasti įvairiuose būreliuose, seminaruose, renginiuose, skirtuose jaunimui. Jei nedrąsu į tokius renginius eiti vienai, pasikviesk draugę – ir drąsiau, ir linksmiau. Pamatysi, greitai užmegzti šaunių pažinčių, o iš sutiktų žmonių galėsi mokytis disciplinos ir laiko planavimo subtilybių.

Būtinas poilsis. Nemanyk, kad paskutinę naktį prieš egzaminą iki paryčių mokydamasi sugebėsi pasiruošti baisiajam egzaminui. Neveltui sakoma, jog rytas – protingesnis už vakarą, todėl verčiau eik miegoti įprastu metu, o pailsėjusi turėsi daugiau galimybių susikaupti ir prisiminti visas reikalingas žinias egzamino metu.

Mano išsaugoti straipsniai