Graikų filosofas Aristotelis kadaise pasakė žodžius, kurie amžiams įsiminė daugeliui: „Gera pradžia – pusė darbo“. Būtent todėl likus beveik savaitei iki rugsėjo pirmosios šventės turėtum susikurti ateinančių mokslo metų planus – pasiruošk naujiems iššūkiams, pažintims ir patyrimams!
1. Pradėk ruoštis naujiems mokslo metams iš anksto
Atmink, jog jau visai greitai nebegalėsi vartytis lovoje iki pietų, tad savaitę iki rugsėjo pirmosios anksčiau atsikelk ir pratinkis prie naujojo ritmo. Apgalvok, kokių priemonių reikės naujiems mokslo metams ir iš anksto jomis pasirūpink, jog vėliau nereikėtų lakstyti po parduotuves, kai būsi pasinėrusi į mokslus.
2. Tačiau išlik spontaniška!
Nauji mokslo metai – naujos galimybės, patirtys, pažintys ir stilius. Nebijok keisti pastarojo – atnaujink savo garderobą, įvesk daugiau spalvų, nebijok pokyčių. Naujas mokslo metų sezonas – galimybė atsišviežinti ir pakeisti savo įvaizdį.
3. Pakeisk šukuoseną
Visą vasarą auginai ilgus plaukus, kuriuos šviesino saulė? Naująjį sezoną išbandyk trumpų plaukų šukuoseną. Tikriausiai esi pastebėjusi, jog po vasaros daugelis bendraklasių ar kurso draugų pasirodo pakeitę įvaizdį. Ir dažniausiai taip nutinka todėl, jog šie keičia šukuosenas!
4. Padailink savo darbo stalą
Tavo darbo vieta privalo atrodyti taip, jog tave motyvuotų stengtis bei skatintų produktyvų darbą. Todėl susitvarkyk ją ir neapkrauk jos nereikalingais daiktais. Patartina kasmet darbo vietą atnaujinti – nusipirkti kokią nors naują užrašinę, rašymo priemonę ar blanknotą. Tai tave labiau motyvuos stengtis.
5. Nusistatyk naujus tikslus mokslo metams
Jei praėjusiais metais jautei, jog per mažai pasistengei, šiais metais gali pasiekti kur kas daugiau. Viskas – tavo rankose. Daugelis mokslo specialistų pataria prieš prasidedant naujiems mokslo metams susirašyti tikslus, kuriuos sieksi įgyvendinti. Net jei visų punktų neįgyvendinsi, bent jau aiškiai žinosi, kur tau verta pasistengti.
6. Išbandyk naujas užklasines veiklas!
Nesvarbu, ar mokaisi mokykloje, ar studijuoji – yra daugybę veiklų tiek mokiniams, tiek studentams, kuriomis gali užsiimti po mokslų. Todėl vos prasidėjus naujiems mokslo metams, paieškok savo mieste kokių nors būrelių, užsiemimų, dalyvauk įvairiose akcijose, aktyviai leisk laiką. Išnaudok visą laisvą laiką, liekantį po mokslų!
7. Įstok į kokį nors mokyklos ar universiteto klubą, kuris tave įkvėptų
Galbūt tai bus debatų ar diskusijų klubas – jei seniai mąstei apie kokį nors klubą, kuriame galėtum drąsiai reikšti mintis ar komunikuoti, būtinai į jį įstok. Pamatysi, kaip tampi kur kas drąsesnė ir aiškiau reiški mintis.
8. Susidraugauk su kažkuo nauju
Naujos pažintys visuomet praturtina, ypač kai naujai sutiktas žmogus suteikia žinių, leidžia atrasti kažką naujo ar dvasiškai patobulėti.
9. Palaikyk ryšius su vasarą sutiktais draugais
Jei vasaros metu užmezgei ryšius, o rudeniui prasidėjus nesistengi jų vystyti, nemanyk, jog kitą vasarą vėl smagiai leisi laiką su tais pačiais žmonėmis. Net jei vasarą sutikti žmonės gyvena kituose miestuose ar kitoje šalyje, nuolatos su jais susirašinėk ir palaikyk draugiškus ryšius.
10. O svarbiausia – išlik pozityvi
Net jei prasidėję mokslo metai nieko gera nežada – pažymiai netenkina, negali užmegzti ryšio su bendraklasiais, nuleisk rankų ir nenusimink. Dar tikrai turėsi laiko viską pakeisti!