NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
10 gražių kino juostų atokvėpiui nuo pasaulyje vykstančių neramumų

10 gražių kino juostų atokvėpiui nuo pasaulyje vykstančių neramumų

Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą daugelis iš mūsų jaučiame nerimą bei nesaugumo pojūtį. Vis dėlto tik būdami ramia širdimi galime išlikti aiškaus proto ir priimti tinkamus sprendimus. Tad atsipalaiduokime ir skirkime laiko sau – siūlome pažiūrėti vieną iš dešimties nuostabių filmų, kurie išsiskiria jautriomis bei pamokančiomis istorijomis.

„Haroldas ir Modė“ („Harold and Maude“)

Įkvepiantis ir džiaugtis gyvenimu raginantis filmas „Haroldas ir Modė“ (angl. „Harold and Maude”, 1971) dovanoja optimizmo užtaisą, širdyje palikdamas šilumos ir laimės pėdsakus. Nors juoduoju humoru prisodrintoje komedijoje žiūrovas mato tik šiltus ir draugiškus pagrindinių herojų jausmus vienas kitam, pirminėje scenarijaus versijoje Haroldą įkūnyti turėjusio atlikėjo Elton John laukė meilės scena, taip ir nepatekusi į galutinį scenarijų. Kino studijai Paramount išreiškus nenorą vaizduoti tokias scenas, Haroldo ir Modės santykiai filme liko platoniškais.

„Gyvenimas yra nuostabus“ („Life is beautiful“)

Italų aktoriaus ir režisieriaus Roberto Benigni tragikomedija „Gyvenimas yra gražus“ (angl. „Life is beautiful“, 1997) pasakoja apie koncentracijos stovykloje atsidūrusius tėvą ir sūnų. Siekdamas padrąsinti vaiką, optimizmu ir išmone visuomet garsėjęs tėvas įtikina jį, jog visa tai tėra linksmas žaidimas, kurio pagrindinis prizas – tankas. Norint laimėti tereikia laikytis keleto taisyklių – nevaikščioti kur negalima, neinkšti, neprašyti maisto, neverkti. Žiaurioje, smurto, nepritekliaus ir baimės pripildytoje vietoje, vos per žingsnį nuo mirties esantis tėvas iš paskutiniųjų stengiasi apsaugoti sūnų, gelbėdamas judviejų gyvybes bei ugdydamas jo emocinį intelektą ir atsparumą gyvenimo žiaurumui.

Liūtas“ („Lion“)

Penkiametis indas Saroo netyčia atsiduria traukinyje, važiuojančiame Kalkutos link. Išvykęs toli nuo namų, nemokėdamas vietinio dialekto ir pamiršęs gimtojo miestelio pavadinimą, pasimetęs mažylis keletą mėnesių klaidžioja gatvėse, kol patenka į vaikų namus, kuriuose jį priglaudžia Australų šeima. Augdamas nežinodamas savo tapatybės, praėjus 25-iems metams po lemtingos kelionės traukiniu, vaikinas ryžtasi pasitelkti programą „Google Earth“ ir pagaliau rasti kelią namo. Taip atrodo Saroo Brierley gyvenimo istorija, aprašyta 2013-aisiais Australijoje išleistoje ir akimirksniu perkamiausia tapusioje jo knygoje „Ilgas kelias namo“.

„Ieškantys laimės“ („The Pursuit of Happyness“)

Režisieriaus Gabriele Muccino Oskarui nominuotas filmas „Ieškantys laimės“ (angl. „The Pursuit of Happyness“, 2006) sukurtas remiantis tikra istorija. Filmo epicentre – vienišas tėvas (akt. Will Smith). Iškeldintas iš namų, slegiamas skolų, nesėkmių ir bedarbystės, drauge su mažamečiu sūnumi (akt. Jaden Smith) vyras siekia pakilti iš dugno, tad leidžiasi į amerikietiškos svajonės paieškas. Kasdien kovodamas vardan išgyvenimo, vyras sūnui skiepija drąsą svajoti, optimizmą, tikėjimą savimi ir pavydėtiną atsparumą gyvenimo smūgiams.

,,Jaunystės pažadas‘‘ (,,Testament of youth‘‘)

Įsiliepsnojusiai dviejų jaunolių Veros (aktorė Alicia Vikander) ir Rolando (aktorius Kit Harington) meilė patiria sunkų išbandymą – prasideda pirmasis pasaulinis karas, kuris paliečia kiekvieno gyvenimą. Rolandas tampa kareiviu, o Vera medicinos sesele dar nežinodami, kokios baisybės jų laukia karo fronte. Filme atskleidžiama kaip porai seksis susidorti su netekties baime ir išlaikaikyti gyvenimo džiaugsmą ir žmogiškumą susiduriant su likimu. ,,Jaunystės pažadas‘‘ įtraukia į siaubo, ilgesio ir nerimo persmelktus herojų gyvenimus ir nukelia į sudėtingą istorinį pirmojo pasaulinio karo laikotarpį.

,,Išmokyk mane mylėti‘‘ (,,Fathers and daughters‘‘)

Meilė, kurią jaučiame tėvams, ir meilė, kurią jaučiame mylimiesiems, yra skirtinga. Tačiau vaikystėje negavę pakankamai šilumos ir jautęsi nemylimi žmonės neretai turi grumtis su savimi, kad įsileistų stiprius jausmus ir atvertų širdį suaugę. Dramoje „Išmokyk mane mylėti“ (angl. „Fathers and Daughters“) žiūrovai išvys jautrią ir romantišką istoriją apie tėvą, jo dukrą ir jos meilės paieškas.

,,Man esi viskas‘‘ (,,Everything, Everything‘‘)

Ar ilgai ištvertumėte, jei negalėtumėte išeiti iš namų, kiekvieną dieną matytumėte tuos pačius veidus, nešiotumėte tuos pačius rūbus ir veiktumėte tą patį. Pagrindinė filmo herojė, Medė, yra priversta taip gyventi, dėl sunkios ir retos ligos. Jos rutina pasikeičia tik tuomet, kai į greta esantį namą atsikrausto žavus, jos amžiaus vaikinas. Kaip gi jie palaikys savo santykius esant tokiai situacijai, sužinosite patys, pamatę filmą. Juk nenorite, kad išduočiau visas smulkmenas? Tačiau galiu išduoti, jog šis filmas privertė mane šniurkščioti ir prašyti iš draugės nosinės, taigi jei žadate žiūrėti šią kino juostą, nepamirškite pasirūpinti tokiais dalykais.

,,Pamatysime sapne‘‘ (,,See You In My Dreams‘‘)

Ar yra amžiaus limitas, kada turime nustoti susitikinėti? Ar praradus tikrąją meile, taip niekada nebepajusime jos vėl…? Staigi mirtis sugriauna nusistovėjusį Kerol gyvenimą. Ji sugrįžta į pažinčių pasaulį pirmą kartą per 20 metų. Ja rūpinasi net du vyrai. Ji keičia savo požiūrį į gyvenimą senatvėje.

,,Mūsų gyvenimas“ („5 Flights Up”)

Visą savo gyvenimą viename bute Niujorke pragyvenusi pora nusprendžia, kad dėl vyresnio amžiaus jiems reikia persikraustyti ir rasti kitą, vyresniems monėms labiau tinkamą butą. Nekilnojamojo turto rinka ir visi aspektai suglumina porelę, o patirti nuotykiai privedė prie minties, kad gal gyvenime viskas yra gerai ir taip, kaip yra? Šiltas, jaukus ir cinamonu kvepiantis pasakojimas pakvies išgyventi ilgus gyvenimo džiaugsmus patyrusios poros nuotykius ir kartu leistis į naujos gyvenimo vietos paieškas. Puikiai parinkti aktoriai tiesiog žiba savo rolėse ir nuteikia maloniai peržiūrai.

„Užrašų knygelė“ („The Notebook“)

Rašytoją Nicholas Sparks galima būtų vadinti Holivudo romantinių filmų krikštatėviu – šimtus romanų parašęs vyras ne vieną jų sėkmingai adaptavo kino ekranams. Vienas tokių kūrinių – į sėkmingiausių XXI amžiaus romantinių filmų topus patenkanti „Užrašų knygelė“ (angl. „The Notebook“, 2004). Aistringa bučinių lietuje scena, jaudinanti meilės iki paskutinio atodūsio istorija, patrauklūs aktoriai ir širdį virpinanti istorija – dar nė nepasirodęs filmas buvo pasmerktas sėkmei. Šiandien į visus įmanomus romantinių filmų topus patenkantis filmas populiarumu galėtų nusileisti tik legendiniam „Titanikui“.

Mano išsaugoti straipsniai