JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Konkursas baigtas. Junkis prie „PANELĖS“ knygų klubo ir laimėk liepos mėnesio knygas!

Konkursas baigtas. Junkis prie „PANELĖS“ knygų klubo ir laimėk liepos mėnesio knygas!

Laimėtojos: Jennifer Niven – „Papasakok man apie tobulą dieną” laimėjo Laura Žemaitukaitė. William Golding – „Musių valdovas” laimėjo Reda Kublickaitė. Jacob Grey – „Krankas. Varnų užkalbėtojas” laimėjo Raminta Vasiliauskaitė. Su laimėtojomis susieksime asmeniškai. Ar daug knygų jau perskaitei per pirmąjį vasaros mėnesį? Jei stinga idėjų, tau visuomet pagelbės PANELĖS knygų klubas! Kiekvieną mėnesį žurnale skelbiamas naujausių ir įdomiausių knygų trejetukas. Dar nespėjai tapti knygų klubo nare? Pats metas užsiregistruoti!

Liepos knygų klubui vadovauja PANELĖS žurnalo mados redaktorė Miglė Kazėnaitė, kuri žino, jog knyga gali tapti puikiu vasariniu akcentu! Liepos mėnesio numeryje Miglė dalinasi trijų knygų pasiūlymais, kurie tiks ir lengvesnio knygų žanro megėjoms, tiek rimtesnės literatūros fanatikėms.

Miglės rekomendacijas rasi prekyboje jau pasirodžiusiame žurnalo numeryje, o dabar skaityk liepos knygų pasiūlymus ir atsakiusi į lengvą klausimą laimėk vieną iš įtraukiančių knygų!

Jacob Grey – „Krankas. Varnų užkalbėtojas”

Naktis jam tiko. Jis siautėsi jos šešėliais. Gėrė jos kvapus.

Juodamūris kažkada buvo klestintis didmiestis, tačiau vieną vasarą miestą užplūdo keisčiausių nusikaltimų banga. Anuomet penkiametis Krankas tapo našlaičiu. Berniuką savo lizde priglaudė ir išaugino varnos. Krankas niekada nė nenutuokė, kodėl jis gali su jomis susikalbėti…

Praėjus aštuoneriems metams, nuo užpuolikų Krankas išgelbėja mergaitę vardu Lidija ir netikėtai sutinka kitus, tokius pačius kaip jis, – įvairius gyvūnus gebančius valdyti užkalbėtojus. Kai kurie iš jų itin pavojingi.

Kad miestą apgintų nuo žiauriausio vorų užkalbėtojo Mezgėjo užmačių, Krankas turi išsiaiškinti savo ypatingos galios paslaptį ir ją įvaldyti. Kartu su naująja drauge ir savo ištikimų varnų trijule berniukas leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę po mįslingą Juodamūrio gerųjų ir piktųjų užkalbėtojų pasaulį.

„Nepažįstamasis atsigręžia. Jis žiūri tiesiai į Kranką. Šis staiga sumoja, kad varnų nebėra ir pasaulyje su atėjūnu jie likę vienudu.

– Ateinu tavęs, – sušnibžda vyras, beveik nejudindamas lūpų.”

„Musių valdovas” – William Golding

„Musių valdovas” – filosofinis-alegorinis romanas, išgarsinęs rašytoją Williamą Goldingą visame pasaulyje. 1983 m. autorius apdovanotas prestižine Nobelio literatūros premija.

Lėktuvui sudužus negyvenamoje saloje, vieninteliai išsigelbėję – grupelė berniukų. Dienomis vaikai aikčioja iš susižavėjimo pakerėti slėpiningo salos grožio, juos vilioja romantiška perspektyva gyventi robinzoniškai, laisvai, be suaugusiųjų , tačiau naktimis baimę kelia paslaptingas žvėris. Kai berniukai sulaukėja ir vaikiškos jų svajos virsta kraujo troškuliu, išsiruošiama į medžioklę. Drebančia ranka pralietas kraujo lašas pamažu tirpdo ribą tarp žvėries ir žmogaus, pyktis ir kerštas nukrypsta į buvusius draugus.

Jennifer Niven – „Papasakok man apie tobulą dieną”

Vieną žvarbų sausio rytą, stovėdamas ant mokyklos varpinės atbrailos ir ketindamas nuo jos nušokti, Teodoras Finčas mažiausiai tikėjosi čia sutikti dar vieną žmogų. Ir jau tik ne merginą iš populiariausių mokyklos mokinių būrelio – Violetą. Visi mano, kad tą dieną Violeta išgelbėjo Finčą, bet tik jie abu žino, kad iš tikrųjų jiedu išgelbėjo vienas kitą.

Taip susitiko dvi sužeistos sielos: vaikinas, kuris nori mirti, bet kaskart suranda, kas jį sulaiko, ir mergina, kuri turi slaptą liūdesį ir skaičiuoja dienas, bet nemoka jomis džiaugtis. Ir kai geografijos pamokoje gavę užduotį Finčas su Violeta kartu išsiruošia į kelionę, jie nė nenujaučia, kad per kelias savaites jiems bus lemta atrasti kur kas daugiau nei dar nematytas įstabias vietas. Kai ką labai svarbaus apie save pačius ir gyvenimą. Galbūt – net taip ilgai ieškomą tobulą dieną. Nuo pradžios iki galo. Kai nenutinka nieko baisaus, liūdno ar įprasto. Dieną, kuri įkvėps liautis liūdėti ir pamilti gyvenimą.

„Papasakok man apie tobulą dieną“ – tai nuostabi, labai šviesi ir šiek tiek liūdna istorija apie draugystę, pirmąją meilę ir tai, kad gyvenime svarbiausia – liautis skaičiuoti dienas ir pradėti iš visų jėgų, iš visos širdies gyventi.

Mano išsaugoti straipsniai