NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Londono mados savaitę atidarys „Burberry“ ir Agnė Kuzmickaitė

10 faktų apie Agnę Kuzmickaitę

Agnė Kuzmickaitė yra viena žymiausių Lietuvos mados dizainerių, žinoma dėl savo išskirtinio stiliaus ir kūrybiškumo. Štai 10 įdomių faktų apie ją

Dizainerės Agnės Kuzmickaitės kolekciją pristatantis filmas – Milano mados filmų festivalyje
  1. Gimimo data ir vieta: Agnė Kuzmickaitė gimė 1981 m. balandžio 26 d. Vilniuje.
  2. Išsilavinimas: ji baigė Vilniaus dailės akademiją, kur įgijo bakalauro ir magistro laipsnius kostiumo dizaino srityje. 2006 m. studijavo Utrechto menų mokykloje Nyderlanduose.
  3. Doktorantūra: 2017 m. Vilniaus dailės akademijoje Agnei buvo suteiktas meno daktaro laipsnis, pristatant projektą „Kasdienybė kaip kūrybos inspiracija. Dizainerio savirefleksija“.
  4. Teatro kostiumai: Agnė sukūrė kostiumus daugiau nei penkiolikai spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, bendradarbiaudama su režisieriais, tokiais kaip Oskaras Koršunovas ir Jonas Vaitkus.
  5. Tarptautiniai pasiekimai: jos darbai buvo publikuoti tokiuose žurnaluose kaip „Vogue“, „L’Officiel“ ir „Marie Claire“.
  6. Londono mados savaitė: Agnė tapo pirmąja lietuvių dizainere, kurios kolekcija buvo pristatyta oficialioje Londono mados savaitės programoje.
  7. Prekės ženklo simbolis: jos kūryboje dažnai naudojamas drugelio motyvas tapo atpažįstamu prekės ženklo simboliu.
  8. Asmeninis gyvenimas: Agnė yra ištekėjusi už muzikanto Sauliaus Prūsaičio, su kuriuo augina dukrą Leonardą.
  9. Socialinė atsakomybė: ji bendradarbiavo su „Coca-Cola“, kurdama drabužius ir aksesuarus iš perdirbtų reklaminių tentų, taip skatindama tvarumą madoje.
  10. Naujausi projektai: 2020 m. Agnė pristatė kolekciją, įkvėptą lietuviško lino, Paryžiaus mados savaitėje, taip pat sukūrė kostiumus Gaetano Donizetti operai „Pulko duktė“, kurios premjera įvyko Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.

Agnė Kuzmickaitė toliau stebina savo kūrybiškumu ir prisideda prie Lietuvos mados industrijos plėtros tarptautiniu mastu.

Mano išsaugoti straipsniai