Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
„BEvangarDO“ pristatė kiemo žaidimų įkvėptą suknelių kolekciją

„BEvangarDO“ pristatė kiemo žaidimų įkvėptą suknelių kolekciją

Lietuviškas prekės ženklas BEvangarDO, garsėjantis plazdančiommis suknelėmis, pristatė naują drabužių kolekciją, kurios pagrindinis tikslas yra skatinti merginas atkreipti dėmesį į savo ir artimųjų fizinį aktyvumą.

Kadangi pastaraisiais dešimtmečiais paauglių ir suaugusiųjų laisvalaikio pobūdis bei gyvenimo įpročiai labai pasikeitė ir tapo žymiai pasyvesni, šia kolekcija dizainerė Aušra Pacevičiūtė skatinai kuo daugiau merginų ir moterų dalintis savo vaikystės prisiminimais, taip skatinant fizinį aktyvumą ir laisvalaikio kartu praleidimą: „Nuo kiekvieno parduoto drabužio 5 eurai bus skiriami „Padovanokite pilnavertį gyvenimą tėvų apleistiems vaikams“ organizuojamai akcijai. Visus katu skatinu prisidėti prie pokyčių, kurie gali pakeisti žmonių gyvenimus.“

Pasak dizainerės, ši iniciatyva kilo remiantis asmenine patirtimi: „Turiu seserį ir brolį, kurie yra paaugliai ir didžiąją savo laiko dalį praleidžia prie kompiuterių. Pastebėjau, kad daug laiko praleisdami prie išmaniųjų technologijų jie pasidarė labai apatiški, jei išvažiuojame kur nors, jiems dažnai nuobodu, nėra ką veikti. Ne išimtis ir mano sūnus. Nors jam dar tik septyneri, bet norai tie patys: televizorius, telefonas, kompiuteris. Mano pažįstamų 6 metų vaikas dėl tos pačios priežasties jau yra nutukęs, kitas berniukas turi regos problemų ir daug kitų vaikų, kurie suserga depresija, nepasitiki savimi ir jaučiasi nepilnavertiškai. Su vyru įnirtingai diskutavome šia tema, kad negali visiškai atriboti vaikų nuo naujausių technologijų, bet tada, kur yra ta riba?“

Sudominti ir įkvėpti vaikus darosi vis sudėtingiau, o ir būdami tėvais dėl įtempto gyvenimo rėžimo juos kartais apleidžiame: „Pati ne kartą pastebėjau, kad sūnui pasakojant dienos įvykius aš pasinėrusi į telefoną linkčioju galvą. Kad abu su vyru kuo greičiau sumigdome vaikus, nes žinome, kad dar laukia krūvos darbų prie kompiuterių. Bet tada ir supratau, jog tų darbų visada bus daug, turime vadovautis savo vertybėmis, požiūriu į šeimą, mokėti planuotis laiką atsakingai – savo pavyzdžiu įkvėpti vaikus, artimuosius džiaugtis akimirkomis kartu, skatinti didesnį fizinį aktyvumą, kūrybiškumą, meilę, atradimus. Taip prisiminiau savo vaikystę. Nors taip pat nematydavau tėvų, nes jie dirbdavo ūkio darbus, mes su kiemo draugais iki išnaktų žaisdavome lauko žaidimus, jų dėka mokėmės bendrauti, fantazuoti, kurti, svajoti, pasitikėti. Buvome žymiai fiziškai aktyvesni nei šiuolaikiniai vaikai. Tokios problemos, kaip judėjimo stoka, nutukimas, laikysenos ir regėjimo sutrikimai, galvos skausmai, padidėjęs dirglumas net neegzistavo.“

Būtent savo pavyzdžiu dizainerė A. Pacevičiūtė panoro įkvėpti artimuosius daugiau domėtis, žaisti ir leisti laiką kartu: „Vasaros vakarais šokinėjome per gumą, žaisdavome Klases, Alibaba, Hali Halo ir Dvylika pagaliukų, darydavome sekretus. Vaikams daug smagiau, kai į žaidimus įsijungia jų tėvai, seneliai, tada kitaip pasižiūri į juos, klauso, susidomi.“

Mano išsaugoti straipsniai