Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
dėvėtų rūbų parduotuvės
Dėvėtų drabužių parduotuvės

Kaip paruošti padėvėtą rūbą naudojimui: žingsniai nuo valymo iki dezinfekavimo

Nusipirkus padėvėtą rūbą, nesvarbu, ar tai būtų atrastas lobis vintažinėje parduotuvėje, ar pirkta internetu, svarbu jį tinkamai paruošti naudojimui. Drabužiai, kurie jau buvo dėvimi, gali turėti ne tik dėmių ar dulkių, bet ir bakterijų ar kvapų. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip išvalyti ir paruošti padėvėtą rūbą, kad jis būtų gaivus, švarus ir saugus dėvėti.

1. Atidžiai patikrinkite drabužį

Prieš bet kokį valymą, atidžiai apžiūrėkite drabužį. Patikrinkite, ar nėra dėmių, dėvėjimosi žymių, skylučių ar siūlų trūkumo. Atkreipkite dėmesį į medžiagos tipą – kai kurios medžiagos gali reikalauti ypatingo dėmesio. Jei drabužis turi valymo instrukcijas (etiketę su priežiūros nurodymais), būtinai jas perskaitykite, kad žinotumėte, kokie priežiūros būdai yra tinkami.

2. Nuvalykite arba pašalinkite dėmes

Jei pastebite dėmes, prieš skalbimą pabandykite jas pašalinti. Galite naudoti natūralias priemones, pvz., kepimo sodą ar actą, arba specialius dėmių valiklius, kurie tinka konkrečiai audinio rūšiai. Pavyzdžiui:

  • Riebalų dėmėms tinka indų ploviklis, kurį užtepkite ant dėmės prieš skalbimą.
  • Kraujui pašalinti tinka šaltas vanduo su trupučiu druskos arba vandenilio peroksidas.
  • Kavos ar arbatos dėmėms galite naudoti citrinos sultis ar baltąjį actą.
Namų švara
Actas

3. Dezinfekuokite drabužį

Dezinfekavimas yra labai svarbus, kad padėvėtas drabužis taptų higieniškas. Tai galite padaryti keliais būdais:

  • Skalbimas aukštoje temperatūroje: jei drabužis yra medvilninis ar sintetinis, jį galite skalbti 60 °C temperatūroje, kuri sunaikins daugumą bakterijų. Tačiau būkite atsargūs su subtiliomis medžiagomis, kurioms gali būti reikalinga žemesnė temperatūra.
  • Acto ir vandens tirpalas: pamirkykite drabužį 10-15 minučių šiltame vandens ir acto mišinyje (1 dalis acto ir 4 dalys vandens), tai padės atsikratyti bakterijų ir nemalonaus kvapo.
  • Garintuvas: jei turite drabužių garintuvą, jį galite naudoti kaip papildomą dezinfekavimo priemonę – garai efektyviai naikina bakterijas ir virusus.

4. Naudokite švelnų skalbiklį

Padėvėti drabužiai kartais gali turėti kitų kvapų ar dulkių, todėl rekomenduojama naudoti švelnų, hipoalerginį skalbiklį. Jei norite suteikti papildomo gaivumo, galite įpilti porą lašų eterinio aliejaus, pvz., levandų arba arbatmedžio, kuris pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Skalbiklis taip pat turėtų būti pritaikytas audinio tipui – pvz., vilnai, šilkui ar džinsui.

Nešvarūs rūbai
Skalbimo mašina

5. Pasirūpinkite audinių minkštumu

Jei drabužis atrodo šiurkštus arba netekęs minkštumo, galite naudoti natūralų minkštiklį. Vienas paprasčiausių būdų – pridėti pusę puodelio acto į skalbimo ciklą. Actas padės suminkštinti audinį, išlaikydamas jį natūraliai gaivų. Be to, actas padeda išlaikyti spalvas ryškias.

6. Džiovinkite tinkamu būdu

Džiovinimas taip pat yra svarbi drabužių priežiūros dalis. Medžiagų elastingumui ir ilgaamžiškumui išlaikyti rekomenduojama natūraliai džiovinti drabužius, ypač tuos, kurie yra iš subtilių audinių. Jei nuspręsite naudoti džiovyklę, pasirinkite žemesnę temperatūrą arba švelnų režimą, kad audiniai neperdžiūtų ir nesusitrauktų.

7. Naudokite garų lygintuvą arba lygintuvą

Po skalbimo ir džiovinimo verta išlyginti drabužį, nes tai padeda pašalinti bakterijas, kurių skalbimo metu galėjo likti. Garų lygintuvas yra idealus pasirinkimas, nes jis ne tik išlygina raukšles, bet ir dezinfekuoja. Tačiau prieš lyginimą įsitikinkite, kad audiniui tinka lyginimo temperatūra.

8. Pakvėpinkite arba pašalinkite likusį kvapą

Padėvėti drabužiai kartais gali turėti sunkiai pašalinamus kvapus. Norint juos neutralizuoti, galite naudoti kvapą neutralizuojančius purškiklius arba natūralias priemones:

  • Soda: palikite drabužį per naktį su šiek tiek sodos. Tai padės sugerti nepageidaujamus kvapus.
  • Actas ir eterinis aliejus: sumaišykite actą su keliais lašais mėgstamo eterinio aliejaus ir užpurkškite ant drabužio – tai neutralizuos kvapus ir suteiks gaivumo.
[-[0]-]

9. Laikykite tinkamomis sąlygomis

Galiausiai, kai padėvėtas drabužis yra visiškai paruoštas dėvėjimui, pasirūpinkite tinkamu jo laikymu. Naudokite medžiaginius maišelius arba drabužių dėklus, kad drabužiai nesusiraukšlėtų ir neprarastų formos. Jei rūbas yra subtilus, laikykite jį spintoje, apsaugotą nuo tiesioginių saulės spindulių, kad spalvos nebluktų.

Mano išsaugoti straipsniai