Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
dėvėtų rūbų parduotuvės
Dėvėtų drabužių parduotuvės

Kaip stilingai apsirengti turint biudžetą? Rekomendacijos

Stilingas įvaizdis nebūtinai reiškia didelę išlaidų sumą. Net ir su ribotu biudžetu galima atrodyti puikiai, jei žinai, kur ieškoti ir kaip išsirinkti universalius, kokybiškus drabužius. Svarbiausia – derinti išmaniai, rinktis laiko patikrintus drabužius ir atidžiai apsipirkti. Pateikiame patarimus, kaip sukurti stilingą įvaizdį neviršijant biudžeto, ir parduotuvių rekomendacijas, kur galima rasti nebrangių, bet kokybiškų drabužių.

1. Kurti kapsulinį garderobą

Pradėk nuo kapsulinio garderobo idėjos – tai nedidelis, bet universalus drabužių rinkinys, kurį galima lengvai derinti. Rinkis pagrindinius drabužius, tokius kaip džinsai, švarkas, keli marškiniai, palaidinės ir suknelė. Šie drabužiai turi būti neutralūs ir lengvai derinami tarpusavyje, kad vieną dieną galėtum sukurti kasdieninį įvaizdį, o kitą – elegantiškesnį derinį.

Su kapsuliniu garderobu, vos kelių drabužių deriniai gali sukurti daug skirtingų stilių, taupant laiką ir pinigus.

2. Investuok į kokybiškus pagrindinius drabužius

Nors ir siekiama sutaupyti, rekomenduojama rinktis kokybiškus pagrindinius drabužius, kurie tarnaus ilgiau. Gera idėja skirti daugiau dėmesio universaliems drabužiams, pvz., klasikiniams džinsams ar vilnoniui megztiniui. Pasirinkę kokybiškus pagrindinius drabužius, juos galėsite derinti su kitais pigesniais akcentais, sukurdami stilingą įvaizdį, kuris ilgai išliks geros būklės.

3. Pirk internetu ir naudokis nuolaidų kodais

Apsipirkimas internetu leidžia palyginti kainas skirtingose parduotuvėse ir rasti geriausią variantą. Daugelis internetinių parduotuvių reguliariai siūlo nuolaidų kodus ir išpardavimus, kurių metu galima įsigyti norimus drabužius pigiau. Nepamiršk pasitikrinti ir naujienlaiškių ar nuolaidų kuponų – jie dažnai leidžia sutaupyti nemažai pinigų.

Rekomenduojamos parduotuvės:

  • Asos: siūlo įvairių prekių ženklų drabužius, dažnai turi išpardavimų ir nuolaidų kodus.
  • Zalando: platus prekių asortimentas su dažnomis akcijomis.
  • Shein: populiari internetinė parduotuvė su prieinamomis kainomis ir madingais drabužiais.

4. Apsilankyk dėvėtų drabužių parduotuvėse

Dėvėtų drabužių parduotuvės ar „vintage“ parduotuvės yra puikus pasirinkimas ieškant unikalių ir stilingų drabužių už mažą kainą. Šiose parduotuvėse gali rasti kokybiškų ir unikalių daiktų, kurių niekur kitur nerasi. Be to, apsipirkimas dėvėtų drabužių parduotuvėse padeda sumažinti tekstilės atliekų kiekį, o tai yra ekologiškas ir tvarus pasirinkimas.

Rekomenduojamos dėvėtų drabužių parduotuvės:

  • Humana: viena didžiausių dėvėtų drabužių tinklų su platų pasirinkimą Lietuvoje.
  • Vinted: internetinė platforma, kurioje galima įsigyti dėvėtų drabužių ar juos parduoti.
  • Second Hand Love: mažos, nišinės parduotuvės, kuriose siūlomi atrinkti, kokybiški ir stilingi dėvėti drabužiai.

5. Ieškok sezoninių išpardavimų

Sezoniniai išpardavimai yra puiki proga įsigyti kokybiškų drabužių už mažesnę kainą. Šios nuolaidos dažnai vyksta žiemos ir vasaros sezono pabaigoje, kai parduotuvės siekia išparduoti likusias kolekcijas. Tai puikus metas įsigyti universalius drabužius, kurie išliks madingi, arba pasiruošti kitam sezonui už mažesnę kainą.

Patarimai, kur ieškoti išpardavimų:

  • H&M ir Zara: siūlo didelius išpardavimus sezono pabaigoje, ypač internetu.
  • Reserved ir Mango: išpardavimai su nuolaidomis klasikiniams drabužiams.
  • SportsDirect: dažnos akcijos ir nuolaidos sportiniams bei laisvalaikio drabužiams.

6. Pasinaudok drabužių mainų renginiais

Drabužių mainų renginiai yra vis labiau populiarėjanti tendencija, kuri leidžia atnaujinti garderobą visiškai nemokamai. Tokiuose renginiuose galima keistis drabužiais su kitais žmonėmis, taip suteikiant naują gyvenimą seniesiems rūbams ir įsigyjant naujų. Tokie mainai suteikia galimybę ne tik išbandyti naujus stilius, bet ir sutaupyti.

7. Eksperimentuok su aksesuarais

Kartais įvaizdžiui pakeisti nereikia naujų drabužių – pakanka įtraukti kelis naujus aksesuarus. Ryški skarelė, įdomi kepurė, auskarai ar diržas gali atnaujinti senus derinius ir suteikti jiems naują įvaizdį. Aksesuarai taip pat yra pigesnė investicija nei drabužiai, todėl jie leidžia eksperimentuoti be didelių išlaidų.

8. Kurk iš anksto suplanuotus derinius

Kai turi apribotą biudžetą, svarbu planuoti pirkinius. Kurk aprangos derinius iš turimų drabužių ir sudaryk sąrašą, kokių papildomų daiktų tau trūksta. Tai padės išvengti impulsyvių pirkinių ir leis išleisti pinigus tik tiems daiktams, kurie papildys tavo garderobą ir derės su kitais rūbais.

9. Pasikliauk minimalistiniu stiliumi

Minimalistinis stilius, kai pagrindą sudaro neutralių spalvų drabužiai be išskirtinių raštų, yra puikus būdas išlaikyti stilių su ribotu biudžetu. Pasirinkus šį stilių, investuoji į pagrindinius drabužius, kuriuos galima derinti su įvairiais aksesuarais ir detalėmis, kad įvaizdis atrodytų naujai.

Mano išsaugoti straipsniai