PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
celine kolekcija
CELINE 2026 m. pavasario ir vasaros kolekcija, @celine / Instagram nuotr.

„Celine“ pristatė naują 2026 m. pavasario-vasaros kolekciją

Prancūzų mados namai „Celine“, prieš prasidedant Paryžiaus aukštosios mados savaitei, pristatė 2026 m. šiltojo sezono kolekciją. Tai naujo kūrybos vadovo Michaelio Riderio debiutas. Ši „Celine“ kolekcija sugrąžino prekės ženklo gerbėjams sodrias spalvas, subtilią prabangą ir šiuolaikišką eleganciją.

Naujas žvilgsnis

Kvietimas į kolekciją buvo įvyniotas į šilkinę skarelę, ant kurios atspaustas mados namų pavadinimas, o šou erdvėje virš žiūrovų kabėjo milžiniška raštuota skara. Tai buvo stilistinės užuominos, sufleravusios, kad debiutinėje „Celine“ dizainerio Michaelio Riderio kolekcijoje bus galima išvysti šilko skareles ir klasikos interpretacijas. Iš tiesų stilistas Brianas Molloy daugybę modelių papuošė šilkinėmis „Celine“ skaromis, jomis skirtingais būdais aprišdamas ir vyrų, ir moterų kaklą, o stilistiniais sprendimais kartu su naujuoju kūrybos vadovu pasiūlydamas šviežią žvilgsnį į klasiką.

Iš viso pristatyti net 72 modeliai, įkvėpti vintažinės estetikos, „Celine“ archyvų ir vadinamojo „preppy“ stiliaus. Pastaroji stilistika kilusi iš JAV elitinių privačių mokyklų ir universitetų studentų mados, jai būdingas klasikinis stilius, derinamas su laisvalaikio apranga (kelnių kostiumai, klasikiniai dvieiliai švarkai ir balti marškiniai, polo marškinėliai, dryžuoti kaklaraiščiai, megztiniai aukštu kaklu ar V formos iškirpte, kardiganai ir pan.). Šį stilių itin pamėgo amerikiečių dizaineris Ralphas Laurenas, natūralu, kad šioje kolekcijoje buvo justi jo braižas – dizaineris M. Rideris ilgą laiką dirbo mados namuose „Ralph Lauren“.

View this post on Instagram

A post shared by Who What Wear (@whowhatwear)

Pasak dizainerio, mados namus „Celine“ jis sieja su kokybe ir laikui nepavaldžia elegancija. Tai ir buvo galima išvysti 2026 m. pavasario-vasaros kolekcijoje. Klasikiniai siluetai pateikti moderniai, nors ir atsispindėjo 8-ojo deš. estetika, stilizavimas, siluetų kontrastai ir proporcijos bei netikėti aksesuarai suteikė modeliams šiuolaikiškumo. Kolekcija traukė žvilgsnius spalvomis – rudų, chaki, karamelės ir smėlio atspalvių bei baltos ir juodos apsupty išryškėjo sodri raudona ir mėlyna. Gausiai naudoti „Celine“ logotipai ir užrašai, puošę ne tik marškinėlius, skareles, rankines, saulės akinius, bet ir avalynę.

View this post on Instagram

A post shared by CELINE (@celine)

„Vogue“ sugrįžimas

Kurį laiką žurnalo „Vogue“ redakcija nebuvo laukiama „Celine“ mados pristatymuose. Buvęs mados namų kūrybos vadovas Hedi Slimane‘as nutraukė ryšius su „Vogue Runway“ po to, kai jo artima bičiulė Emmanuelle Alt buvo atleista iš „Vogue France“ vyr. redaktorės pareigų. Po šio nutikimo santykiai su „Vogue“ pašlijo ir redakcija nebuvo pakviesta į kai kuriuos „Celine“ šou. H. Slimane‘as išreiškė nepasitenkinimą redakcijos sprendimu, taip pat sumažindamas „Celine“ reklamos biudžetą „Vogue“ žurnaluose. Tačiau pasikeitus kūrybos vadovams kivirčas liko praeity, naujame „Celine“ mados šou pasirodė pasaulinė „Vogue“ redaktorė Anna Wintour, pasveikinusi M. Riderį su sėkmingu debiutu.

Mano išsaugoti straipsniai