Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Baldų valymas

Augintinis prišlapino ant baldų? Kaip panaikinti šlapimo kvapą?

Kai namie turime augintinių ar mažylių, gali nutikti tam tikros nelaimės. Labai nesinori, kad tų nelaimių padariniai pasiliktų ant baldų. Dėl to Pigu.lt komanda paruošė skaitytojams gidą, kaip panaikinti šlapimo kvapą iš baldų ir kuo geriau apsaugoti medžiagas bei apmušalus nuo pažeidimo.

Veikite greitai

Kuo greičiau veiksite ir imsitės spręsti šlapimo dėmės problemą, tuo lengviau bus pašalinti ir dėmę, ir kvapą. Šviežias dėmes daug lengviau valyti nei išdžiūvusias ir įsigėrusias, nes išdžiūvęs šlapimas gali įsiskverbti giliau į audinį ar pagalvėlę.

Kuo daugiau šlapimo sugerkite/nutapnokite

Pirmiausia, popieriniu rankšluosčiu arba švaria šluoste nuvalykite, sugerkite kuo daugiau šlapimo. Švelniai prispauskite popierinį rankšluostį ar šluostę prie audinio, kad skystis įsigertų. Venkite trinti, nes taip šlapimas pateks giliau į audinį ir pagalvėlę.

Naudokite enziminį valiklį

Enziminiai arba fermentiniai valikliai yra specialiai sukurti, kad pajėgtų suskaidyti šlapime esančius baltymus, kurie ir sukelia nemalonų kvapą. Šie valikliai gerai pažįstami naminių gyvūnėlių augintojams, nes ypač, kol mažas šuniukas pratinamas savo reikalus daryti lauke, tenka būti kantriems bei daug valyti.

Šios priemonės yra geros, nes visiškai neutralizuoja kvapą, o ne jį maskuoja.

  • Kaip naudoti? Užpurkškite, užpilkite ar užtepkite fermentinį valiklį tiesiai ant šlapimo dėmės ir leiskite jam pabūti etiketėje nurodytą rekomenduojamą laiką (paprastai apie 15-30 min.). Fermentai suskaidys organines šlapimo sudedamąsias dalis bei nebeliks to kvapo.
  • Vėl nuvalykite. Po to, kaip priemonė pabus ant paviršiaus reikalingą laiko tarpą, nuvalykite vietą švariu popieriniu rankšluosčiu ar šluoste, kad pašalintumėte likusį skystį.
cheminis baldų valymas
Baldai

Alternatyvūs problemos sprendimo būdai

DIY acto ir vandens tirpalas

Jei neturite fermentinio valiklio, galite pasigaminti paprastą DIY tirpalą, naudodami buitinius reikmenis, kaip kad baltąjį actą ir vandenį. Actas yra veiksminga valymo priemonė, nes neutralizuoja šlapime esantį amoniaką ir padeda panaikinti kvapą.

Norėdami pasigaminti tokią priemonę:

  1. Sumaišykite lygias baltojo acto ir vandens dalis buteliuke su purškiamu antgaliu arba paprastoje talpoje.
  2. Tirpalą purkškite ar pilkite ant suteptos vietos tol, kol priemonė pasiskleis. Palikite 5-10 minučių laikui, kad actas suskaidytų šlapimą. Tada nuvalykite vietą švariu popieriniu rankšluosčiu arba šluoste, kad pašalintumėte drėgmę.

Pats actas turi stiprų kvapą, tačiau jis išsisklaidys džiūdamas. Kartu su juo išnyks ir šlapimo kvapas.

Soda

Kepimo arba valgomoji soda puikiai sugeria kvapus. Išvalę vietą fermentiniu valikliu arba acto tirpalu, galite ant pažeistos vietos užbarstyti būtent valgomosios sodos.

Gausiai apibarstytą vietą palikite kelias valandas arba, geriausia, per naktį. Kai soda jau išbuvo reikiamą laiką, išsiurbkite tą vietą. Šlapimo kvapas turėtų gerokai sumažėti, jei ne visiškai išnykti.

[-[0]-]

Vandenilio peroksido tirpalas

Jei dėmės nesivalo, įsisenėjo arba labai didelės – vandenilio peroksido tirpalas gali padėti naikinant įsigėrusį šlapimo kvapą ir dezinfekuojant vietą.

  1. Vieną dalį vandenilio peroksido (3 %) sumaišykite su 2 dalimis vandens. Taip pat galite įlašinti kelis lašus indų ploviklio, kad valymo efektas būtų dar stipresnis.
  2. Išpurkškite mišinį ant apšlapintos vietos ir palikite jį pabūti apie 10-15 minučių. Po to nuvalykite viską švariu rankšluosčiu.

Pirmiausia išbandykite vandenilio peroksidą ant nematomos medžiagos vietos, nes agresyvus valiklis gali balinti tam tikrus audinius.

Mano išsaugoti straipsniai