Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kaip sužavėti vaikiną
kaip atrodyti graziai

Kaip sužavėti nepažįstamąjį per 5 minutes?

5 minutės. Būtent tiek laiko užtrunka nepažįstamajam, pirmą kartą tave sutikusiam, susidaryti apie tave nuomonę. Kokia jam pasirodysi? Drovi, o gal savimi pasitikinti? Naivi ar sumani? Būsi savimi ar užsidėsi kaukę?

Visi norime kiekvieną kartą susipažinus su žmogumi palikti jam gerą įspūdį. O kaip per tas svarbiąsias penkias minutes atskleisti visas gerąsias savo savybes? Tuoj išsiaiškinsime.

1. Apranga.

Ar žinai tą posakį: „Pagal rūbą sutinka, pagal protą – išlydi“? Nori ar nenori, bet tai – tiesa. Nauji žmonės mūsų gyvenime pirmiausiai pastebi mūsų išvaizdą, o tik vėliau susipažįsta su mūsų charakterio savybėmis. Žinoma, negali numatyti visų netikėtumų ir kasdien rengtis taip, lyg už kiekvieno kampo slypėtų svarbiausia pažintis tavo gyvenime. Tačiau į tas pažintis, kurias gali numatyti (pirmasis pasimatymas, darbo pokalbis, svarbus susitikimas ir t.t.) eik pasiruošusi ir pasipuošusi. Svarbiausia taisyklė – drabužiai privalo tau idealiai tikti. Jokių apsmukusių kelnių, apdribusių ištampytų nertinių ir tiesiog netvarkingos aprangos. Nesivaikyk „ofiso merginos“ įvaizdžio ir nesisprausk į siaurutį kostiumėlį, jei tau artimesnis kitoks aprangos stilius. Tiesiog stenkis atrodyti tvarkingai ir savo apranga nešokiruoti. Patartina turėti vieną stiliaus detalę, kurią tave sutikęs žmogus atsimint. Jei susitikimas oficialus – tai gali būti spalvinga sagė ar subtilus plaukų papuošalas, o jei eini į pirmąjį pasimatymą, gali vilkėti ryškų švarkelį, kuris atspindės ir ryškią tavo asmenybę.

2. Akių kontaktas.

Kad ir kokia drovi bebūtum, stenkis pokalbio metu neapžiūrinėti savo batų, o žvelk pašnekovui tiesiai į akis. Toks elgesys parodo, kad savimi pasitiki, ir tau rūpi, apie ką kalba ir ką mano pašnekovas. Žvilgsnio kreipimas į šalį ir akių kontakto vengimas parodo ne tik tavo drovumą, bet ir pašnekovo ignoravimą, todėl kontroliuok save.

3. Šypsena.

Niekas nemėgsta surūgėlių, o nusišypsoti juk neskauda ir nieko nekainuoja. Todėl visuomet stenkis išlikto pozityvi ir besišypsanti ir nelauk, kol kitas žmogus tave pralinksmins. Kiekvienas nori bendrauti su besišypsančiu žmogumi, neatimk iš savęs šios galimybės.

4. Sakyk komplimentus (tik nuoširdžius!).

Tikėtina, kad ir tave pirmą kartą matantis žmogus nervinsis lygiai taip pat kaip ir tu, todėl kodėl gi nepraskaidrinus nejaukios įtampos maloniu komplimentu? Tokiu būdu žmogus jausis pamalonintas ir atsimindamas tave sies tą malonų jausmą būtent su tavimi. Tačiau labai svarbu, kad tavo pasakytas komplimentas nebūtų per daug dirbtinas ir nenuoširdus. Pagirk žmogaus stilių, aprangos detalę, tik jokiu būdu ne jo išvaizdą – tai per daug asmeniška pirmajam susitikimui.

5. Stovėk tiesiai.

Šis patarimas labiau tinka oficialiems susitikimams, o ne pasimatymams. Išmok vaikščioti ir stovėti tiesiai, nes niekas neišduoda nepasitikėjimo savimi ir nervingumo kaip susikūprinimas ar neužtikrintas rankos paspaudimas. Parodyk, kad savimi esi užtikrinta!

6. Parodyk, kas esi.

Daugelis žmonių bendraudami su nepažįstamaisiais vengia juokauti, kad neapsijuoktų. Tačiau nereikia slėpti tikrosios savo asmenybės. Jeigu norisi pajuokauti, pajuokauk, jeigu norisi pasakyti kažkokį griežtesnį komentarą (tik taktiškai) – nevaržyk savęs. Atmink, kad tik tavo unikalios savybės privers tave įsiminti, o ne tai, kaip tu neapsijuokei ar nepasakei ko nors netinkamų. Pilkas pelytes pastebėti sunku…

7. Ieškok sąlyčio taškų.

Stenkis jau pokalbio pradžioje atrasti, kokiomis bendromis temomis gali su nauju žmogumi kalbėtis. Galbūt abu mėgstate keliauti? O gal abu žiūrite tą patį serialą? Tikrai sunkiai surasi žmogų, su kuriuo nebūtų apie ką pasikalbėti. Tavo stiprybė – pirmai pastebėti tas temas ir sukurti malonaus pokalbio atmosferą. Ir dar – būtinai įsimink pašnekovo vardą, o jei nepasitiki savo atmintimi, greitai įsirašyk jį į savo mobilųjį telefoną ir kritiniu užmaršties atveju žvilgtelėk.

8. Žinok, kada sustoti.

Mokėjimas vystyti pokalbį – vertinga savybė. Tačiau žinojimas, kada dera sustoti – dar vertingesnė. Atmink, kad kai kurie dalykai, kuriais tu labai žaviesi, pašnekovui gali būti visiškai svetimi. Jeigu tavęs paklausia klausimo, atsakyk į jį glaustai ir nesileisk į išvedžiojimus. Stenkis kalbėti struktūrizuotai ir tik tiek, kiek reikia. Istoriją apie tavo šuns pokštus pasilik kitiems susitikimams.

Mano išsaugoti straipsniai