NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

Seksas – būdas pamilti save?

Gera būti su žmogumi, kurį mylime, kuris mums patinka, gera, kai jis sako, kad esame patrauklios, seksualios, nuostabios ar protingos. Komplimentai džiugina, tačiau jie neatstoja pasitikėjimo savimi. Teiginys, kad viskas prasideda nuo žmogaus, nėra populiarioji psichologija ar plepalai.

Juk jei tau kartos, kad tu graži, o tu manysi, kad taip tik siekiama tau įtikti ir meluojama, tikrai nebūsi laiminga. Viskas priklauso nuo tavęs!

Seksas – laimės vitaminas?

Tyrimai parodė, kad žmonės, turintys intymių santykių, kai yra jiems pasirengę, mažiau jaudinasi dėl savo kūno proporcijų, grožio, nyksta jų susikurti kompleksai.

Bet jei asmenys nėra pasirengę lytiniams santykiams, kilus menkiausiam nesklandumui seksualiniame gyvenime, tas, kas anksčiau džiugino, ima kelti siaubą. Kodėl taip nutinka? Mes suteikiame seksualiniams dalykams per daug reikšmės, jais grindžiame pasitikėjimą savimi, kurį turėtume susikurti patys.

Tyrimai parodė, kad seksualinį gyvenimą gyvenantys jauni žmonės mažiau pasitiki savimi, nei neturintys seksualinių santykių jaunuoliai. Tokių tyrėjų manymu, seksas jaunystėje – ne pats geriausias pasirinkimas.

Sekso arba seksualinio partnerio ieškantys jauni žmonės bando užpildyti tuštumą, t.y. kompensuoti trūkstamą pasitikėjimą savimi ar savo kūnu. Dauguma pastebi, kad seksas ar sekso partneris tos tuštumos neužpildo, tuomet jaunuoliai pasijunta dar labiau prislėgti, ima dar labiau savęs nekęsti ir manyti, kad kažkas su jais negerai.

Patikėkite – taip nėra. Visiems teks dalį gyvenimo nugyventi vieniems, be partnerio ar sutuoktinio. Taigi, labai svarbu, kad pasitikėtume savimi ir būdami vieni, priimtume savo kūną, nepaisant to, ar kas nors juo žavisi, kad mylėtume save net ir tomis dienomis, savaitėmis ar mėnesiais, kai neišgirstame nė vieno komplimento ar net sulaukiame apkalbų.

Kad gerai jaustumėmės, kai neturime draugo ar draugės, būtina turėti mėgiamą veiklą, darbą, mylėti savo kūną už tai, kad tai yra mūsų kūnas.

Gerbk savo jausmus

Kartais tik po daugelio bandymų sutinkame žmogų, kuris išties mums tinka ir nori to paties kaip ir mes.

Norime sutikti sau skirtąjį, abejojame, kartais ryžtamės kompromisams, kurių paprastai nedarytume, tenkinamės santykiais, kurie šiaip netenkintų, taikstomės su per greitai besirutuliojančiais santykiais.

Taip, santykiai neįmanomi be kompromisų, tačiau nevalia išsižadėti savo charakterio ar prigimties. Jei tavo partneris nori to, ko tu negali ar nenori duoti, bet vis tik nusileidi, tai reiškia, kad negerbi savo jausmų, bijai likti viena, baiminiesi suklysti.

Geruose santykiuose žmogus nebijo prabilti apie tikruosius jausmus. Suaugusieji žino, ką reiškia puoselėti gilesnius jausmus, nei partneris, arba norėti daugiau, nei partneris gali duoti. Tokiu atveju viena pabaiga – skyrybos.

Kol mylinčio žmogaus nesutikai, nemėgink savęs įtikinti, kad viskas yra gerai, ypač kai kalbama apie atsitiktinius seksualinius santykius.

Be abejo, yra žmonių, kuriuos atsitiktiniai seksualiniai santykiai tenkina. Tačiau dažnai žmonės įtikina save, kad viskas yra kuo puikiausiai, nors akivaizdžiai trokšta daugiau. Ar ne geriau sulaukti to, ko nori? Atsitiktinis seksas niekada neatstos tikrų jausmų.

Nesielk taip, tarsi seksualinis identitetas būtų visas tavo identitetas

Dalis mūsų seksualumo nekinta, pavyzdžiui, seksualinė orientacija, lytis, tačiau daugelis seksualinio identiteto aspektų keičiasi. Taigi, neverta skubėti skelbti dabartinio seksualinio identiteto tavo identitetu.

Jam keičiantis gali nebesuvokti, kas esi. Be to, seksas tėra viena mūsų gyvenimo dalis. Jei susikoncentruosime į vieną kurią savo pusę, pamiršime kitas, ne mažiau svarbias mūsų gyvenime.

Kas tu tokia, be to, kad esi kažkieno mergina? Užrašyk, kuo domiesi, ką veiki laisvalaikiu, ką mėgsti, be ko negali gyventi? Gal esi muzikantė? Kiek laiko skiri grojimui?

Jei susikoncentruosi tik į santykius su vaikinu ir seksualinius santykius, nukentės kitos tavo gyvenimo sritys.

Tapk nusimanančiu žmogumi

Kas yra seksualiniai santykiai žmonės puikiai žino be jokių enciklopedijų. Kai kuriuos dalykus išmokstame, neskaitydami knygų ar vadovėlių. Gyvename nebe tokiame pasaulyje, kokiame gyveno mūsų protėviai medžiotojai. Mes ilgiau gyvename, sergame kitomis ligomis, sprendžiame, kiek vaikų turėsime, galiausiai mūsų santykiai daug sudėtingesni.

Kai yra šitiek galimybių, nesnausk – susirask knygų, panaršyk internetą, kad geriau suprastum savo ir partnerio kūnus. Daugiau sužinok apie apsaugos priemones nuo nėštumo, apie ligas ir kaip nuo jų saugotis.

Tiesa, atsirink patikimus šaltinius, o ne pigius patarimus, kaip suteikti partneriui orgazmą ar kaip turėti standesnes krūtis. Užtektinai žinių-„šiukšlių“ gauname iš televizijos, kino ir pop žurnalų.

Nepulk strimgalviais į intymius santykius, pirmiausia, „apsišviesk“. Dažnai žmonės ima ieškoti žinių po to, kai patiria krizę – išgyvena baimę dėl nepageidaujamo nėštumo, suserga lytine liga ar patiria emocinių nuoskaudų. Na, geriau vėliau negu niekada, bet dar geriau iš anksto pasirengti.

O visų svarbiausia…

…nepamiršk, kad seksas ir seksualumas turėtų būti malonumas ir teikti džiaugsmo. Daugelis įspėja jaunus žmones apie sekso keliamus pavojus. Draudimo pagrindas – bendro pobūdžio etikos susitarimas, tavo nuomonė šiuo klausimu gali būti kitokia.

Na, jei dar nesi subrendusi seksualiniams santykiams, jie ir neteiks džiaugsmo. O juo labiau nesuteiks pasitikėjimo savimi.

Turi pati suvokti savo seksualumą, pati jį atrasti, tik tada pasidalinti juo su partneriu. Kai žmogus pakankamai subrendęs ir deramai vertina savo išvaizdą ir asmenybės savybes, intymūs santykiai paturtina jo gyvenimą, teikia fizinio pasitenkinimo, džiaugsmo ir pasitikėjimo savo jėgomis.

Mano išsaugoti straipsniai