JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

PSICHOLOGAS PATARIA: „man 13, o jis trokštamiausias mokykloje“

KLAUSIMAS: viskas prasidėjo prieš porą mėnesių mokykloje. Koridoriuje labai dažnai prasilenkdavau su tokiu vaikinu. Man 13 metų, jis už mane pora metų vyresnis. Dažnai pastebėdavau, kad mūsų žvilgsniai susitinka.
Kartas nuo karto pagalvodavau apie jį su pykčiu, jo net nepažinodama. 3 mano klasės merginos „alpsta“ dėl to vaikino. Dabar aš nebegaliu negalvoti apie jį. Jo žvilgsnis toks gilus ir skatina susimąstymą.

Noriu sužinoti, ar jis man jaučia simpatiją, bet nežinau kaip. Negaliu tiesiog prie jo prieiti ir prisistatyti. Nemanau, kad jis yra vienas iš tų drovių žmonių. Prašau padėkit! Noriu sužinoti, kaip galiu jį sužavėti, sudominti su juo susipažinti.

ATSAKYMAS: noriu tave nuraminti, kad mergaites, netgi jeigu jos nori būti vadinamos ir panelėmis, ištinka tokios situacijos. Jaunesnes – nuo penktos iki devintos klasės – daug labiau traukia vyresni mokyklos berniukai.

Taip yra todėl, kad mergaitės bręsta anksčiau ir sparčiau. O to paties amžiaus berniukai bręsta lėčiau ir šiek tiek vėliau. Galų gale tiek mergaitės, tiek berniukai užauga ir susilygina fizine ir psichologine branda. Nuo tada jie, jau būdami panašaus amžiaus, gali labai gerai vieni kitus suprasti ir susišnekėti.


Dabar grįžkime prie tavo problemos. Tu susitinki su tuo vaikinu koridoriuje, susiduria jūsų žvilgsniai, jūs kartais net nusišypsote vienas kitam mandagiai. Galima nesuklysti, sakant, kad taip koridoriuose, bėgdami iš kabineto į kabinetą, susiduria daugelis vienos mokyklos moksleivių.

Bet čia tu išgirsti, kad kitos trys tavo bičiulės ar klasiokės nesuprantama kodėl „alpsta nuo jo”.

Staiga jis tau irgi parūpo? Gal tave tiesiog „užkrėtė“ jų kalbos. Tai panašu į reklamos poveikį. „Kai plaunu plaukus kokiu nors stebuklingu šampūnu, jie tampa stiprūs kaip virvės“, – sako reklamos mergina.

Tada viena klasiokė jį nusiperka, paskui kita, tada dar kelios. Ir visos tiesiog negali atsidžiaugti, koks jis „nuostabus”, nors tu jokio stebuklingo pasikeitimo ant jų galvos nepastebi.

Girdėdama jų kalbas, negali atsispirti, irgi perki tą patį šampūną. Tavo plaukai ir taip gražūs, jokio magiško efekto tu nepajutai, bet net nepastebėjai, kaip reklama ir draugės tave įkalbėjo taip pasielgti.

Lygiai taip visos įsimyli
vieną tuo metu pasirodžiusį naują dainininką, pavyzdžiui, Justą, Sasha Son ar Ruslaną. O jeigu klasiokės dūsauja dėl vyresnio vaikino, tai ir tave galėjo paveikti jų kalbos ir atodūsiai.

Čia ne tavo pačios nuomonė, čia mažytis, bet stiprus „kolektyvinio įsimylėjimo” virusas.


Gal tu įsivėlei į nedideles lenktynes arba konkurenciją? „Joms patinka jis, ir aš noriu su juo užmegzti draugystę. Jos pakerėtos, o aš gal vertesnė sulaukti jo dėmesio,” – manai. Ir prasideda gaudynės.

Kai taip pradedi galvoti, jis tau tampa ir labai gilus, ir labai įdomus, ir labai paslaptingas. O koks jis iš tiesų – neaišku. Čia ir yra tikroji paslaptis, koks žmogus yra iš tikrųjų.


Žinoma, nejauku tiesiog prieiti ir prisistatyti. Teks kaip nors netiesiogiai susipažinti, jeigu jis vis dar tau rūpi. Paklausk, kuri dabar valanda, paprašyk, kad įdėtų tau į telefoną išimtą bateriją, tiesiog paprašyk patarimo kokiu nors klausimu. Tada padėkok ir pasakyk savo vardą. Tai toks nepiktas, bet galintis duoti efektą pabandymas susipažinti.

O dėl to, ar jis tau jaučia simpatiją, paaiškėti gali vėliau. Specialių sužavėjimo taisyklių nėra išrasta. Geriausia būti savimi.


Kol kas labai sunku ką nors tikslaus pasakyti, ką jis mano ar jaučia. Jis gal net nežino, kad yra tavo dėmesio centre.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai