ATSAKYMAS: norėčiau jums, mieli skaitytojai, priminti pasakas, kuriose karalius surengdavo pretendentams į karalaites ranką turnyrus ir varžybas, duodavo daugybę užduočių ir užmindavo mįslių.
Kandidatai turėdavo labai paplušėti ir paprakaituoti, kad pagaliau vienas iš jų, įveikęs visas kliūtis, laimėtų princesės širdį. Neabejotinai tai būdavo tas, kurį jau mylėjo ar vėliau pamilo ir pati karalaitė.
Yra ir tokių pasakų, kuriose karalaitė ar mergaitė turėdavo perbristi marias, išausti drobes, surinkti aguonas ir atlikti daugybę visokių darbų, kad galėtų pasiekti mylimąjį. Kiekviena pasaka mums paaiškina, kad meilė žmones įkvepia padaryti didelius darbus, suteikia jėgų įveikti kliūtis, suteikia išminties atpažinti teisingus ir klaidingus jausmus. Ir galų gale ji ir jis tampa pora.
Šiuo atveju panelei gal dar ir nereikia nieko rinktis, nes laiške nėra nė užuominos, kad jai tikrai patinka kuris nors vienas iš keturių draugų. Arba tai labai nedrąsi mergina, kuri net sau neprisipažįsta, kas jai patinka. Kai tave aplankys „tas“ jausmas, neliks abejonių, kad tai tas žmogus ir dėl jo norėsis nuversti kalnus.
Neprisimenu pasakos, kurioje karalaitė, baigdama daryti visus žygdarbius dėl meilės, staiga apsigalvotų, nes jai kitas princas pasiūlė: „palik jį, tekėk už manęs“.
Pasakose visada dalyvauja daug veikėjų. Mergaitei nereikia visų su visais sutaikyti, suvienyti ar priversti susidraugauti. Kiti veikėjai taip pat turi savo nuomonę, balsą ir galimybę pasisakyti. Taip jau yra, kad tave gali įsimylėti žmogus, kurio tu niekada nepamilsi, bet gali būti ir atvirkščiai.
Taigi, jeigu jie – keturi draugai, tai jie ir išsiaiškins tarpusavyje. Jūsų grupės draugystė taip pat bus patikrinta.
Tas, kuris tau neabejingas, nuspręs, ką padaryti, kad susidraugautum su juo.
Tau užduotis – susigaudyti, ką tu pati renkiesi. Ir neskubėk, jeigu nežinai, jeigu abejoji arba jaudiniesi, taip gali pasielgti neteisingai. Klausykis širdies balso.
Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.
Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.