JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
10 dalykų

10 dalykų, kuriuos privalai žinoti, jei esi septyniolikos

Daugelis psichologų tvirtina, jog septynioliktieji gyvenimo metai – patys sudėtingiausi. Perėjimas iš paauglystės į suaugusio žmogaus gyvenimą kupinas išbandymų, abejonių ir troškimo save pažinti. Štai ką privalai žinoti, jei tau – septyniolika:

1. Jei šiuo metu nieko nemyli, nereiškia, jog liksi amžinai vieniša. Tavo meilė ateis, tik būk kantri. esi dar be galo jauna, todėl pulti į paniką iki šiol nesusiradus vaikino nevalia. Amžius, kuriuo žmonės pirmą kartą įsimyli, statistiškai nėra patvirtintas, juk tai būtų nerealu! Kai kas meilę atranda mokykloje, kai kas – studijuodamas, o kai kas ir gerokai vėliau.

2. Gyvenimas yra per trumpas švaistyti laiką netinkamiems vaikinams. Iš tiesų gyvenime dar laukia visko, tačiau eikvoti savo jėgas ir laiką netinkamiems vaikinams yra beprasmiška.

3. Buvimas savimi yra visa ko pagrindas. Jokios kaukės nepaslėps tikrųjų mūsų. O ir būdamos savimi galime pasiekti žymiai daugiau.

4. Geri ir nuoširdūs vaikinai nėra nuobodūs. Nors paauglystėje žavėjomės gražuoliukais, metas surimtėti – nuoširdūs ir geraširdingi vaikinai visuomet bus geresnis variantas nei simpatiški, bet linkę skaudinti.

5. Kai kurie draugai yra amžiams, tačiau kai kurie yra laikini. Neprisirišk prie vienos draugės – kas žino, gal išvykus studijuoti jūsų keliai išsiskirs. Paikiausia yra manyti, jog draugai, kurie yra aplink, bus amžini, juk niekada negali žinoti, kas gali jus išskirti – atstumas, konfliktai ar paprasčiausias interesų nesutapimas.

6. Turi palaikyti gerus santykius su tėvais. Pykčius ir barnius palikime paauglystei. Puikūs santykiai su tėvais garantuoja saugumo jausmą, suteikia pilnatvę.

7. Santykiai su vaikinais nėra pagrindinis dalykas gyvenime. Nebūtina išaukštinti meilės reikalų – gyvenime yra labai daug dalykų, į kuriuos turime kreipti dėmesį.

8. Privalai atsikvėpti nuo technologijų. Pasidaryk nekompiuteradienius ir netelefonadienius – ilsink galvą nuo spoksojimo į ekraną. Esi tokio amžiaus, kuomet technologijų pasaulyje nardai it žuvis vandenyje, tačiau būtina pailsėti nuo skaitmeninių prietaisų ir į rankas paimti knygą.

9. Išorinis grožis nėra viskas. Gal paauglystėje ir žavėjomės tik tuo, kas spindi išoriniu grožiu, tačiau artėdamos prie dvidešimties jau turime suvokti, jog ne vien išorė yra svarbi. Bendravimas, empatija, troškimas gyventi – yra daugybė dalykų, kurie žmogų daro gražų ne vien išore.

10. Prieš pilnai pasitikėdama žmonėmis, palauk bent metus. Moksliškai yra įrodyta, jog metų laikotarpis santykius arba sutvirtina, arba išardo. Tai galioja ir draugystei, ir santykiams su vaikinais.

Mano išsaugoti straipsniai