Jei tau atrodo, jog tik psichologai gali aiškiai permatyti žmonių mintis ir suvokti jų elgesį, labai klysti. Tai galime padaryti kiekviena iš mūsų, tereikia bendraujant su žmogumi atkreipti dėmesį į penkis pagrindinius dalykus.
Nustok vadovautis nuostatomis
Tarkime, tavo bendraklasė šiandien rodosi liūdna. Iš karto pagalvoji, jog jos mintyse – liūdesys, o gyvenime sumaištis ir galimi skaudūs įvykiai. O galbūt tavo bendraklasė paprasčiausiai pavargusi? Norint išskaityti tai, ką žmogus mąsto, svarbu išmesti visas išankstines nuostatos. Jos niekuomet negelbėja skaitant žmonių minčių, nes sukuria stereotipinį mąstymą apie žmogaus emocijas. Jei nori skaityti žmogaus mintis, tau būtina visiškai atsiriboti nuo sukurtos žmogaus elgsenos vizijos ir įsijausti į kitus faktorius. Kokius – skaityk toliau.
Kliaukis intuicija
Yra sakoma, jog mes, panelės, turime tą stebuklingą intuiciją, kuria galime nuspėti daugelį dalykų. Todėl ja ir pasikliauk. Logika šiuo atveju netinka. Norint atspėti, apie ką žmogus galvoja, nereikia pasikliauti jo išvaizda ar apranga – šie išoriniai dalykai visiškai nenusako to, koks iš tikrųjų yra žmogus. Intuicijai labai svarbus pirmojo susitikimo įspūdis: juk jis ir nulemia, kaip mes toliau bendrausime su žmogumi. Jau pirmą kartą susitikusi su žmogumi gali daug ką apie jį sužinoti, jei akcentuosi šiuos dalykus: žmogaus žvilgsnį, rankų mostus, prisilietimus.
Jausk emocinę žmogaus energiją
Tai vienas iš svarbiausių žmogaus minčių skaitymo bruožų. Juk žinai, jog kai kurie žmonės aplink save tarsi sukuria energijos ratą – kai kurie teigiamą, kai kurie neigiamą. Tu, įvertinusi tą ratą, gali susikoncentruoti į tai. Jei žmogus skleidžia teigiamą energiją, pritaikyk jo elgesį ir manieras anksčiau sutiktiems optimistiškiems žmonėms. Tikėtina, jog taip, kaip elgėsi kiti kadaise sutikti optimistai, elgsis ir ką tik tavo sutiktas žmogus. Jei žmogus skleidžia neigiamą energiją, susiek jį su anksčiau sutiktais nemaloniais žmonėmis: rask tarp jų panašumų, bendrų bendravimo, manierų bruožų. Visai nestebins, jeigu suradusi sąsajų tu galėsi nuspėti, ką galvoja tavo sutiktoji neigiamoji asmenybė.
Stebėk žmogaus kūno judesius
Sakoma, jog judesiai yra iškalbingesni už žodžius. Iš tiesų, juk dažnai žmogui net neprabilus, galime pamatyti, kaip jis jaudinasi, pyksta ar priešingai – skleidžia gerą energiją šypsodamasis, taip tarsi nusakydamas, koks laimingas jis yra. Psichologai įrodė, jog kai mes kalbame apie žmogaus elgesio ir minčių suvokimą, žodžiai teturi tik 7 procentus įtakos. Žodžiai nėra beverčiai, tačiau kur kas veiksmingesni yra kiti dalykai. Net 55 procentus to, kaip mes suvokiame žmogų, sudaro žmogaus kūno kalba. 30 procentų – jo balso tonas. Tačiau norint skaityti žmogaus mintis nereikia įkyriai, nenuleidžiant akių analizuoti jo judesius. Verčiau reikėtų į viską pažvelgti atsipalaidavus ir nurimus. Per didelis analizavimas gali sukelti tik dar daugiau klausimų. Todėl bendraujant su žmogumi vertėtų įsiklausyti ne vien į jo žodžius, o aprėpti visumą: ir girdėti, ką jis šneka, ir reaguoti į tai, kaip jis juda, kur deda akis, kokios yra jo veido išraiškos ir taip toliau.
Suteik žmonėms visą savo dėmesį ir pasistenk, kad jie jį sutelktų į tave
Žmonės jaučiasi vertinami ir svarbūs tiek, kiek jie yra išklausomi ir gerbiami. Jei nujauti, jog viena sakantis žmogus galvoja visai ką kita arba paprasčiausiai trokšti įsigilinti į tai, kas slypi po jo žodžiais, ypatingai sutelk dėmesį. Kai atidžiai klausaisi kito asmens kalbėdama su juo, tai didina jo savivertę. Jo smegenys išskiria endorfinus, natūralius „laimės narkotikus“, todėl žmogui malonu su tavimi būti, o tuo pačiu ir atsiverti. Kuomet bendrauji, pasistenk, jog tavęs neblaškytų jokie kiti faktoriai, aplinka – susitelk į žmogaus žodžius ir koncentruokis į bendravimą. Būtent susikoncentravimas ir lems pažinimą, ką žmogus iš tiesų mąsto, kokios yra jo tikrosios mintys, o ne vien žodžiai. Įsijausk į pokalbį ir nepaleisk įsijautimo viso pokalbio metu.